ندای لرستان

آخرين مطالب

هشت بهشتی که یک بهشت هم نیست مقالات

  بزرگنمايي:

ندای لرستان- از این پروژه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‎های تجاری غرب کشور یاد می‎شود، این مجتمع تجاری که کار طراحی آن سال‎ها پیش انجام شده است، در صورت اجرا می‎توانست به عنوان یک مرکز تجاری زمینه رونق اقتصادی، گردشگری و جذب توریست را فراهم کند.
   مجتمع هشت‌بهشت می‎تواند با برندهای معروف آسیایی و جهانی رقابت كند.
 
این مجتمع تجاری تفریحی به مساحت 54 هزار مترمربع در بلوار شهید بهشتی قرار دارد و فعالیت عمرانی آن قریب به 12 سال پیش آغاز شده ولی تاکنون نه تنها خبری از هشت بهشت نیست بلکه یک بهشت آن هم کامل نشده است.
 
گفتنی است در چند سال اخیر واحدهای از این پروژه پیش فروش شده بدون آن‎که سهم شهرداری را پرداخت کند و حتی یک واحد هم تحویل خریداران نداده است.
 
شرکت حامیان کیش 11 هزار متر مربع بیش از  مساحت نهایی در اختیار گرفته است
 
شاهرخ جاورسینه مدیر املاک شهرداری بروجرد در این باره، اظهار کرد: قرارداد کاری با شرکت حامیان کیش در سال 85 منعقد شده که بر اساس این قراردادها قرار بود دو پروژه هشت‌بهشت و مجموعه تفریحی و گردشگری باغ فدک به نام هایپر مارکت توسط این شرکت اجرا شود.
 
وی تصریح کرد: براساس قرارداد اولیه قرار بود پروژه هشت بهشت در زمینی به مساحت 32 هزار و 950 متر مربع در بازه زمانی 42 ماه با سهم 22.5 درصدی برای شهرداری و 77.5 درصدی شرکت حامیان کیش اجرا شود.
 
مدیر املاک شهرداری بروجرد خاطرنشان کرد: در اجرای این پروژه سهم شهرداری بروجرد شامل ارزش زمین، هزینه‌های تغییر کاربری، پایان کار و صدور پروانه و سهم سرمایه‌گذار اجرا و اتمام پروژه بود.
 
جاورسینه اضافه کرد: در سال 87 و بر اساس متمم اضافه شده به این قرارداد مقرر شد زمین محل اجرای پروژه به 54 و بنای مفید آن به 32 هزار و 870 متر مربع افزایش یابد.
 
وی بیان کرد: در این متمم آمده است که مساحت محوطه‌سازی و پارکینگ روباز پروژه هشت بهشت نیز هر کدام از 10 به ترتیب به 16 هزار و 390 متر مربع افزایش یابند.
 
مدیر املاک شهرداری بروجرد ادامه داد: شرکت حامیان کیش 11 هزار متر مربع بیش از  مساحت نهایی شده 54 هزار متر مربعی را در اختیار گرفته است.
 
جاورسینه اظهار کرد: تاکنون این شرکت یک ریال به شهرداری پرداخت نکرده و اعتراض خریداران را به دلیل عدم تحویل به موقع در پی داشته است.
 
شرکت حامیان کیش از مرغوب‌ترین اراضی شهر را تصرف کرده است

سیروس پاپی معاون امور زیربنایی و ترافیک شهرداری بروجرد نیز در این باره، اظهار کرد: شرکت حامیان کیش بیش از 67 هزار متر مربع از مرغوب‌ترین اراضی شهر بروجرد را برای پروژه هشت بهشت و 27 هزار متر مربع را برای پروژه هایپرمارکت تصرف کرده است.
 
وی تصریح کرد:  باید جلوی پیش‌فروش واحدها گرفته شود چون احتمال می‌رود با اجرایی شدن ادامه روند این پروژه از سوی حامیان کیش خریداران این واحدها متضرر شوند.
 
معاون امور زیربنایی و ترافیک شهرداری بروجرد خاطرنشان کرد: شنیده شده که قرار است این پروژه از طرف حامیان کیش به سرمایه‎گذار دیگری واگذار شود که شورای شهر باید جلوی این کار را بگیرند.
 
پروژه هشت بهشت یک مشکل مضاعف برای شهرداری بروجرد است
 
اشرف چگنی عضو شورای اسلامی شهر بروجرد در این باره، اظهار کرد: سرمایه‎گذاران فقط منافع خودشان را در این پروژه دیدند و زمین شهرداری را در باغ فدک برای سرمایه‌گذاران هشت بهشت سند زدند.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران با سند آن وام گرفتند، افزود: با وام پروژه را شروع کردند و بعد 90 مغازه آن را پیش‌فروش کردند.
 
عضو شورای اسلامی شهر بروجرد خاطرنشان کرد: اگر سرمایه‌گذاران سرمایه داشتند و می‎خواستند در این شهرسرمایه گذاری کنند چرا باید پروژه 12 سال طول بکشد؟ آن‌ها چرا سرمایه خود را قطره چکانی در این پروژه هزینه می‎کنند؟ چرا آورده شهرداری بروجرد به همان قیمت 12 سال پیش محاسبه می‎شود؟ چندین بار  پروانه آن‌ها تمدید شده و شروع به کارکردند به ساخت و ساز ادامه دادند ولی دوباره خود سرمایه‌گذاران کار را تعطیل کردند و دوباره آمدن بعدازاین همه دیر کردی که داشتند طبق قرارداد 12 سال پیش دوباره تمدید قرارداد کنند.
 
چگنی اضافه کرد: 12 سال زمین بروجرد بدون بهره‎وری، سوئیت باغ فدک و زمین‎های باغ فدک در اختیارشان بوده است.
 
وی بیان کرد: پروژه هشت بهشت همان‌طوری که از اسمش پیداست سرمایه‌گذاران می‌بایست 8 پروژه عین همین پروژه بسازند ولی چون 7 پروژه دیگر ساخته نشده بقیه زمین باید به شهرداری پس داده شود.
 
عضو شورای اسلامی شهر بروجرد ادامه داد: الان سرمایه‌گذاران می‎گویند ما بقیه زمین را در فضای باز به پارکینگ تبدیل کنیم درحالی‌که جز قرارداد اولیه نبوده پارکینگ در فضای باز  و زمین شهرداری برای هشت پروژه بوده نه برای پارکینگ و یک پروژه.
 
چگنی یادآور شد: در حالی قرارداد پروژه هشت بهشت 12 سال پیش منعقد شده که چشم‌انداز و توجیه اقتصادی برای آینده شهر در آن دیده نشده است.
 
وی عنوان کرد: متاسفانه در حالی بهترین اراضی شهر را در اختیار این شرکت قرار داده‌اند که مجموع هزینه‌کرد سرمایه‌گذار در این پروژه حتی به اندازه نیمی از ارزش زمین آن نیست.
 
عضو شورای اسلامی شهر بروجرد ادامه داد: این در حالی است که حتی با فروش این زمین و بدون در نظر گرفتن عواید مازاد دیگر آن از محل اجرای پروژه‌های اقتصادی، قریب به 500 میلیارد تومان نصیب شهر و شهرداری می‌شود.
 
چگنی اظهار کرد: در شرایطی که حدود زمین محل اجرای پروژه از سوی شهرداری تعیین نشده است، اکنون شاهد تعدی به بیش از 11 هزار متر مربع دیگر از اراضی این منطقه توسط شرکت حامیان کیش هستیم.
 
وی تصریح کرد: در زمان انعقاد قرارداد قرار بوده 8 پروژه در گستره 54 هزار متر مربعی زمین تعیین شده اجرا شود که سرمایه‌گذار تنها اقدام به اجرای یک پروژه کرده و در اقدامی برای فریب شهرداری به دنبال احداث پارکینگ روباز در این مجموعه است.
 
عضو شورای اسلامی شهر بروجرد خاطرنشان کرد: عاقلانه و پذیرفتنی نیست که یکی از باارزش‌ترین املاک شهر در قراردادی با سهم سود اندک شهرداری به سرمایه‌گذار واگذار شود، آن‌هم در حالی که تاکنون سهم شهرداری پرداخت نشده و شرکت سرمایه‌گذار با عمل نکردن به ماهیت پروژه و برای سرپوش گذاشتن بر آن به دنبال احداث پارکینگ روباز است.
 
پروژه ظرف مدت 18 ماه انجام خواهد شد
 
رحیم جافری شهردار بروجرد نیز  اظهار کرد: به دنبال جلسه‎ای قرار شد این پروژه از سرگیری شود و با سرعت بیشتری انجام شود.
 
وی تصریح کرد: پاره‎ای از خسارات که وارد شده بر این پروژه و سرمایه‎گذار بخش خصوصی مقصر بوده است آن را جبران کند.
 
شهردار بروجرد خاطرنشان کرد: در یک بازه زمان مشخص اعلام کرده که در این مدت باید بتوانند ظرف مدت 18 ماه این کار انجام شود.
 
پروژه‌ی هشت بهشت نقش بسزایی در تقویت چرخه‌ی اقتصادی شهرستان دارد و دیگر نیاز نیست مردم به شهرهای اطراف برای خرید مراجعه کنند. امید میرود این پروژه بزرگ در کوتاهترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تحویل 10 هزار و 300 واحد احداثی به سیل‌زدگان لرستانی

چند درصد زنان پشت میز مدیریتی نشسته‌اند؟

چیت عایق است

بیش از 2 میلیون هکتار از اراضی ملی لرستان با مشکل حفاظت مواجه است

حریق عمدی در جنگل‌های لرستان ده سال حبس به دنبال دارد

آغاز طرح نوسازی ناوگان باری در لرستان

برف جان تازه به کشاورزی الیگودرز داد/ طرحی که مهاجرت را معکوس کرد

گروگان‌گیران در دام پلیس لرستان

10 هزار و 300 واحد نوساز به سیلزدگان لرستان تحویل شد

رونمایی از کتاب مجموعه عکس های ژوزف پلروس در کیش

روش صحیح استفاده از ماسک در مقابله با ویروس کرونا

تازه‌ترین آلبوم استاد حاشیه‌نشین منتشر شد/ روایت نفر از «سرگردان»

چهار سارق محتویات داخل خودرو در دلفان دستگیر شدند

فاصله‌هایی که دیده نمی‌شود

سقف لرزان قدیمی‌ترین دبیرستان غرب کشور/ امداد طلبی از خیرین

تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان به 3746 نفر رسید/ فوت 151 بیمار

خاطره جالب علی اوجی از شلیک همایون شجریان به رضا یزدانی

متلک خواننده آمریکایی به ترامپ

فیلم| ترانه «گل سنگم» با اجرای بچه‌های ژاپنی

ویدئو / سراج، جمشیدی و مظفری برای مدافعان سلامت خواندند

انتخاب پولسازترین ورزشکار زن جهان

نخستین مشاهده کروناویروس در شیر مادر

کارایی ماسک‌های پارچه‌ای در برابر کرونا

تأثیر ویروس کرونا بر مردان

کدام شهرها در وضعیت «قرمز» شیوع کرونا هستند؟

کاهش میزان وقوع جرائم در بروجرد

اقدام خداپسندانه جوان کوهدشتی در مراکز پمپ بنزین

فعالیت 20 هزار نفر جمعیت روستایی لرستان در تولید صنایع دستی

سورهای خانگی عروسی و بازگشت به سادگی

قدرت ایران در پاسخ قاطع به تهدیدات آمریکا نمایان شد

مهاجرت گسترده روستائیان/ صنایع دستی ظرفیتی برای رونق اشتغال

فرهنگ ایثار و شهادت ضامن سلامت جامعه است

اقامه نماز عید فطر در 3 شهر لرستان

اقامه نماز عید فطر در اماکن روباز بقاع متبرکه لرستان

عید فطر روز تطهیر دل از هوای نفسانی است

عیدفطر و غریبانه‌ای به وسعت یک ماه بندگی

زیباترین ملکه عرب کیست؟ + عکس

فعالیت 20 هزار نفر از جمعیت روستایی و عشایری لرستان در تولید صنایع‌دستی

تشدید محدودیت‌ها در راستای مقابله با کرونا در مرکز لرستان

امیر تتلو برای همیشه از دنیای موسیقی خداحافظی کرد

افزایش دوقلوزایی حیات وحش تهران در سال جاری

نماز عید سعید فطر در سه شهر لرستان اقامه می‌شود

مرضیه برومند و پری زنگنه «شعر هستی» را به مردم هدیه کردند

ورودی جنوبی خرم‌آباد مسدود شد

10 تیم نظارتی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در دلفان تشکیل شد

آغاز طرح فروش آنلاین دارو و محصولات آرایشی بهداشتی در کیش

ورود غیربومی‌ها به خرم‌آباد ممنوع شد

نماز عید فطر در 3 شهر سفید لرستان اقامه می‌شود

فتح خرمشهر، نقطه عطف جنگ تحمیلی

پلمپ قلیان سرای یک رستوران در جزیره کیش به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی