ندای لرستان

آخرين مطالب

500 میلیارد تومان اعتبارات خاص روستاها در لرستان جذب شد اقتصادي

500 میلیارد تومان اعتبارات خاص روستاها در لرستان جذب شد
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد - استاندار لرستان گفت: 500 میلیارد تومان اعتبارات خاص روستاها در 2سال اخیردر لرستان جذب شده که بیانگر توجه خاص به روستا و روستاییان است.

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی روز دوشنبه در آیین افتتاح طرح روستای بدون بیکار شهرستان ازنا اظهار داشت: امروز بخشی از خدمات دولت تدبیر و امید به روستاییان، در استان به بهره‌برداری می رسد.
وی با تاکید بر اجرای طرحهای عمرانی روستاها متناسب با بافت این مناطق گفت: نباید در روستا به تقلید خدمات شهری پرداخت بلکه امکانات مورد نیاز روستاییان باید متناسب با کارکرد و اهداف آنان تامین شود.
استاندار لرستان با اشاره به اینکه روستاها و خدمات آنان مورد توجه نظام قرار گرفته افزود: اما نباید هر روستایی را که به جبر زمان بوجود آمده نگه داری کنیم چراکه هزینه ها برای آن غیر اقتصادی است و این روستاها خروجی مطلوبی ندارند.
خادمی بیان کرد: اشتغالزایی در روستاها از اهداف مهم دولت است که این امر به دلیل ظرفیت بالای روستاهای ناحیه زاگرس از اهمیت بیشتری برخوردار است و باید در این راستا هزینه شده و از مهاجرت معکوس جلوگیری شود.
وی ادامه داد: با توجه به وجود مناطق با ظرفیت روستایی و شرایط لازم برای ایجاد اشتغال باید اقداماتی صورت گیرد که این روستاها به کانونهای توسعه تبدیل شوند که در این راستا شناسایی استعدادها و همکاری تمامی دستگاهها ضروری است.
وی ادامه داد: ازنا دارای ظرفیت های روستایی مطلوبی است که می توان با تغییر برخی از اراضی کشاورزی به گردشگری در این منطقه شرایط را برای ایجاد تحول شهرستان مهیا کرد.
3210/6057


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield