ندای لرستان

آخرين مطالب

یک مسئول:

سیل امسال به 6700 واحد مسکونی پلدختر خسارت زد گفتگو

سیل امسال به 6700 واحد مسکونی پلدختر خسارت زد
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - فرماندار پلدختر گفت: 6700 واحد مسکونی و تجاری شهرستان در سیل امسال دچار خسارت شدند.

علی سیف در گفت‌وگویی اظهار کرد: در جریان سیل امسال در شهرستان پلدختر به حدود 6700 واحد مسکونی و تجاری خسارت وارد شد.
وی تصریح کرد: از این تعداد بخشی تنها نیاز به تعمیرات داشت که خوشبختانه بیش از 99 درصد کار آنها تمام شده و تعداد زیادی از مردم نیز در خانه‌های خود ساکن شده‌اند.
فرماندار پلدختر خاطرنشان کرد: در حاشیه رودخانه کشکان تعدادی از خانه‌ها سالم بودند ولی باید جابجا می‌شدند یا به‌طور 100 در صد تخریب شده بودند که در این راستا زمینی در منطقه‌ای به نام چهار هکتاری در بالاتر از دانشگاه آزاد خریداری شد.
سیف اضافه کرد: تسطیح و تقسیم‌بندی بر اساس مقدار زمین و خانه‌هایی که از دست رفته بود انجام شد.
وی بیان کرد: در حال حاضر ساخت و ساز در آنجا در حال انجام و برخی از خانه‌ها در مرحله اسکلت، سقف و دیوار چینی است، تعدادی نیز وارد مرحله نازک‌کاری شده‌اند.
فرماندار پلدختر ادامه داد: عده‌ای از مردم وام و تسهیلات را گرفته و خودشان در حال ساخت مسکن هستند.
سیف با بیان اینکه مشکل آب، برق، گاز و فاضلاب نیز در آنجا رفع شده است و مشکلی برای ساخت و ساز وجود ندارد، افزود: سیمان رایگان در اختیار آنها گذاشته می‌شود، همچنین پروانه رایگان و نظام مهندسی نیز تا قسمت زیادی رایگان و این‌ها کمک‌هایی است که از طرف دولت برای مردم سیل‌زده انجام می‌شود.
وی اظهار کرد: این منطقه در صورت اتمام ساخت و ساز تبدیل به یک منطقه پر رونق در پلدختر می‌شود که هم سیمای خوبی به شهر می‌دهد و هم نزدیک به جاده شهر است.
فرماندار پلدختر تصریح کرد: تعدادی از واحدهای تخریبی در سطح شهر آماده تحویل هستند و کار آنها تقریبا به صورت 100 درصد به پایان رسیده است.
سیف خاطرنشان کرد: بعضی از روستاها مثل بابازید سرعت کار پایین‌تری نسبت به بقیه دارد که یا به دلیل نبود زمین مناسب است یا اگر زمین وجود داشت مالک زمین‌ها به حدی قیمت را بالا برده که برای دولت خرید آن امکان‌پذیر نبود.
وی اضافه کرد: در برخی از نقاط نیز آزمایشگاه خاک زمین را رد می‌کرد اما در روستاهایی که این مشکلات وجود نداشت سرعت ساخت و ساز مطلوب است.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield