ندای لرستان

آخرين مطالب

کمبود کتاب به دلیل توزیع و نقل و انتقال دانش‌آموزان بوده است فرهنگي

کمبود کتاب به دلیل توزیع و نقل و انتقال دانش‌آموزان بوده است
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: کمبود کتاب در برخی استان‌ها به دلیل توزیع کتاب یا نقل و انتقال دانش‌آموزان بوده است.
 زهرا مظفر در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت مدارس و تعداد معلمان در استان‌های سیل‌زده اظهار کرد: استان‌های سیل‌زده لرستان و گلستان شرایط خاص و ویژه‌ای داشتند، در پلدختر، معمولان و آق‌قلا شرایط حادتری وجود داشت که وضعیت مدارس این مناطق به لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات بررسی و به دستور ویژه مقام عالی وزارت به رئیس نوسازی کشور اعتبارات ویژه‌ای برای استان‌های سیل‌زده در نظر گرفتند.
وی ادامه داد: براساس گزارشی که از استان گرفتیم به لحاظ فضای آموزشی به هدف خود رسیدیم و دانش‌آموزان را ساماندهی کردیم تا مشکلی از نظر فضا در استان‌های مذکور نداشته باشیم.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: جذب نیروهای حق‌التدریس، خرید خدمت، نهضتی با توجه به اینکه اسناد آن‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت و پرونده‌هایی که تایید شد صورت گرفت.
مظفر با اشاره به اینکه در لرستان افراد زیادی متقاضی استخدام هستند، بیان کرد: درست است که قانون اعلام و ابلاغ کرده که این نیروها به کارگیری شوند اما تبصره‌ای وجود دارد که در صورت نیاز و در طول پنج ساله برنامه ششم توسعه باید جذب شوند، بنابراین ملزم نیستیم همه را امسال به کارگیری کنیم.
وی با بیان اینکه به آن‌هایی که امسال مجوز به کارگیری بوده در لرستان همه جذب شده‌اند، گفت: مابقی آنها مورد جذب نمی‌شوند و در سال‌های آینده اگر باز مورد نیاز بود براساس ابلاغ بخشنامه عمل خواهد شد.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در ادامه در خصوص بحران کتاب کمبود کتاب درسی در برخی استان‌ها گفت: یک تعداد اندکی از استان‌ها و بعضی شهرستان‌ها و مدارس با این مشکل مواجه هستند و در همه جا نیست و با سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی در ارتباطیم تا کتاب‌ها را تامین کنند.
مظفر گفت: عمدتا دانش‌آموزان انتقالی دچار این مشکل بودند چون باید درخواست کتاب در سامانه ثبت می‌شد اما چون هماهنگی جابه‌جایی نشده لذا در دریافت کتاب دچار مشکل شده‌اند.
مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش عنوان کرد: براساس اعلام نیاز استان‌ها بیش از 200 یا 300 بسته کتاب چاپ و به استان‌ها بیش از اعلام نیاز آن‌ها ارائه شد تا مشکل ایجاد نشود.
مظفر یادآور شد: اما گاها کتاب به جای دیگری نقل و انتقال شده و تا زمانی که به دست دانش‌آموزان برسد زمان می‌برد.
وی با اشاره به اینکه البته سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی مدیریت می‌کند و مرتب گزارش می‌گیرد و وارد عمل می‌شود تا اگر کوتاهی شده جبران شود، گفت: در تمامی استان‌ها براساس درخواست خود استان‌ها و حتی بیشتر کتاب درسی تحویل داده شد اما ممکن است در توزیع کتاب یا به دلیل نقل و انتقال دانش‌آموزان دچار مشکل شده باشیم.
مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد: از ابتدای سال اعلام کردیم برای مدارس دولتی، هیات امنایی و نمونه دولتی دریافت وجه هنگام ثبت‌نام در تابستان ممنوع بوده و این مدارس به جز وجه کتاب و بیمه نباید وجه دیگری را دریافت کنند.
مظفر گفت: وجه اختیاری که در آیین‌نامه‌ها و مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش به آن اشاره شده از ابتدای مهرماه پس از تشکیل شورای انجمن مدرسه تصمیم‌گیری می‌شود و با توجه به برنامه‌های فوق برنامه و آموزشی می‌توانند مبلغی را تصویب و از اولیا دریافت کنند البته پرداخت این وجه اجباری نیست بلکه اختیاری است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield