ندای لرستان

آخرين مطالب

برگزاری کار‎گاههای تخصصی پیشگیری از خودکشی درسلسله نیاز است اجتماعي

برگزاری کار‎گاههای تخصصی پیشگیری از خودکشی درسلسله نیاز است
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‎آباد - معاون سیاسی فرمانداری سلسله گفت:در راستای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، برگزاری کار‎گاههای آموزشی باموضوع پیشگیری از خودکشی در این شهرستان ضروری است.

 عابدین گراوند روز چهارشنبه در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی با محوریت پیشگیری از خودکشی در سالن جلسات فرمانداری، افزود: متاسفانه این پدیده ناخوشایند در شهرستان سلسله نیز در سالهای اخیر رواج بیشتری یافته و لازم است دستگاه های فرهنگی نظیر دانشگاه ها و آموزش و پرورش برنامه های پیشگیرانه موثری در این راستا ارائه دهند.
وی با اشاره به نقش منفی که مشکلات اقتصادی و تحریم ها می توانند در افزایش این پدیده داشته باشند، عنوان کرد: می توانیم با افزایش آستانه تحمل افراد و ایجاد نشاط و امید در جامعه گرایش به سمت این پدیده را کاهش دهیم.
گراوند با اشاره به بالا بودن آمار خودکشی در غرب کشور نسبت به سایر مناطق، خاطرشان کرد:18 استان در کشور آمار بالاتری نسبت به سایر مناطق دارند که لرستان هم جزو این استان ها است.
وی با اشاره به نقش مهم سازمان بهزیستی و اورژانس اجتماعی در پیشگیری از خودکشی افراد، گفت: لازم است که شبکه بهداشت و درمان شهرستان نسبت به شناسایی مناطقی که پراکنش آنها در این پدیده بالا است اقدام نماید تا برنامه های فرهنگی و پیشگیرانه با جدیت بیشتری در این مناطق اجرا شوند و برنامه ریزی موثرتری برای آنها صورت گیرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سلسله نیز در این جلسه با اشاره به شماره تلفن ثابت 3115 و همراه 0663115 مرکز خدمات مشاوره تلفنی پیشگیری از خودکشی واحد سلامت روانی اجتماعی شبکه بهداشت و درمان شهرستان، اظهار داشت: میانگین خودکشی در شهرستان 9.33 در 100 هزار نفر نسبت به میانگین کشوری است که تقریبا آمار بالایی است.
جواد عموزاده با اشاره به ثبت هفت مورد خودکشی در سال 97 در شهرستان سلسله، افزود: در شش ماهه نخست امسال نیز شش مورد ثبت شده است.
وی نداشتن مهارت سازگاری، بیماری افسردگی- روانی، خشم شدید، بیماری جسمی و سوءمصرف موادمخدر را از مهمترین علل اقدام به خودکشی عنوان کرد و گفت: آموزش مهارت های زندگی و کنترل خشم از مهمترین مسائلی است که می تواند نقش مهمی در جلوگیری از آن داشته باشد.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield