ندای لرستان

آخرين مطالب

پیشگیری از اعتیاد همت جهادی می‎طلبد سياسي

پیشگیری از اعتیاد همت جهادی می‎طلبد
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‎آباد - فرماندار سلسله گفت: ارائه برنامه‎های موثر در پیشگیری از اعتیاد، مختص یک دستگاه نبوده بلکه عزم ملی و همت جهادی می‎طلبد.

به گزارش خبرنگار ایرنا شریف خسروی روز چهارشنبه در جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سالن جلسات فرمانداری، با اشاره به اینکه تولیدکنندگان موادمخدر در تولید انواع موادمخدر شیمیایی برای آلوده کردن نسل جوان به عنوان آینده سازان مملکت، کوتاهی نمی‌کنند، اظهار داشت: آنها تا دورترین نقاط دنیا شبکه مویرگی ایجاد کرده اند و تنها در صورتی در مبارزه با آنها به موفقیت می رسیم که مردم احساس مسئولیت کنند و پای کار باشند.
ویبا بیان اینکه باید جهت محقق شدن رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر، همه دستگاه‌های فرهنگی و مردم به میدان آیند و جهت پیشگیری از اعتیاد اقدامات لازم را انجام دهند افزود: هرچقدرنیروی انتظامی در حوزه مقابله، موفق باشد نشان دهنده این است که دستگاه‌های فرهنگی در حوزه پیشگیری خوب عمل نکرده اند.
رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سلسله با اشاره به اینکه باید به مرحله‌ای برسیم که همه افراد جامعه، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان موادمخدر را در پست ترین جایگاه ببینند، بیان کرد: دستگاه‌های اجتماعی، تریبون نمازجمعه و روحانیون در این بخش می‌توانند اثرگذار باشند.
خسروی با تاکید بر لزوم عملیاتی شدن قانون مبارزه با پولشویی، افزود: درآمد قاچاقچیان نباید براحتی وارد چرخه بانکی شود و در این راستا نیز نیروی انتظامی باید حضور مؤثری داشته و اینگونه افراد را قبل از ورود به بانک‌ها شناسایی کند.
وی با تاکید بر لزوم قطع مراوده با خرده فروشان موادمخدر از سوی مردم، عنوان کرد: باید بساط کسانی را که مردم را آلوده و به آنها آسیب وارد نموده و هزینه‌های سنگینی را به اقتصاد جامعه وارد می‌کنند برچیده شود.
فرماندار سلسله از رئیس آموزش و پرورش، ارشاد اسلامی شهرستان و تشکل های مردم نهاد خواست تا با بررسی راهکارهای فرهنگی بومی پیشگیری از اعتیاد، برنامه های موثری در این زمینه در شهرستان ارائه دهند.
7265/6057


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield