ندای لرستان

آخرين مطالب

یک میلیون و 280 هزار نفر از جاذبه‎های گردشگری لرستان دیدن کردند سياسي

یک میلیون و 280 هزار نفر از جاذبه‎های گردشگری لرستان دیدن کردند
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‎آباد - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: یک میلیون و 280 هزار نفر طی نیمه نخست امسال از جاذبه های گردشگری این استان دیدن کردند.

سید امین قاسمی روز چهارشنبه با بیان اینکه 966 نفر از این تعداد، گردشگر خارجی بوده اند اظهار داشت: قلعه تاریخی، فرهنگی فلک الافلاک خرم آباد با 399 هزار و 128 بازدید در بین آثار تاریخی طبیعی لرستان بیشترین استقبال گردشگران را به خود اختصاص داده است .
وی تصریح کرد: سیل فروردین ماه امسال موجب خسارت زیادی به برخی اماکن تاریخی، فرهنگی، همچنین تخریب تاسیسات گردشگری لرستان شد و در نتیجه موجب کاهش ورود گردشگران به استان شد.
وی با بیان اینکه امسال 897 هزار و 398 نفر در واحدهای اقامتی استان اقامت داشته اند ادامه داد: هر ساله از 15 خرداد تا پایان شهریور فصل گردشگری سایت دریاچه گهر است که امسال نیز در این مدت بیش از 23 هزار گردشگر به این جاذبه طبیعی مراجعه کرده‌اند.
قاسمی گفت: از ابتدای امسال سه مرکز اقامتی دراستان راه اندازی شده که با بهره برداری از این مراکز، تعداد واحدهای اقامتی لرستان به 39 واحد با ظرفیت هزار و 815 تخت می رسد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان اضافه کرد: با احتساب اقامتگاههای بومگردی، ظرفیت اقامتی استان در حال حاضر 2 هزار و 165 تخت است.
تاکنون 2 هزار 477 اثر لرستان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
7269/6057


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield