ندای لرستان

آخرين مطالب

سیل 8 هزار میلیارد تومان به پلدختر خسارت زد سياسي

سیل 8 هزار میلیارد تومان به پلدختر خسارت زد
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‎آباد – مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: سیل فروردین ماه امسال هشت هزار میلیارد تومان به زیرساخت‎های شهرستان پلدختر خسارت وارد کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا غلامرضا آقا میرزایی روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان پلدختر اظهار داشت: در مجموع 950 میلیارد تومان اعتبارات ملی و استانی به ستاد بحران اختصاص داده شده است.
وی افزود: با توجه به محدودیت های مالی و حجم آسیب های وارده، مسوولان باید صبوری و سخت کوشی به فعالیت خود ادامه دهند و اعتبارات تخصیص یافته را با اولویت بندی هزینه کنند.
مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان گفت: بازسازی آسیب های ناشی از سیل آغاز شده به گونه ای که هیچ وقت درهیچ استانی ابلاغ اعتبار، مبادله موافقت نامه و انتخاب پیمانکار به این سرعت نبوده است.
آقامیرزایی با بیان اینکه دیواره ساحلی شهر پلدختر با تلاش بنیاد مسکن اصفهان در حال احداث است ادامه داد: ساخت این دیواره حفاظتی تاکنون 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در قالب47 قطعه احداث می شود.
وی توضیح داد: هر قطعه دیواره 12 متر طول و هشت متر ارتفاع دارد و تاکنون 11 دیوار آن تکمیل و مابقی تا ارتفاع چهار متر اجرا شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: با توجه به نقش نجات دهنده این دیوار و اهمیت حفظ جان شهروندان، همه باید همکاری کنند این طرح به عنوان یک مطالبه عمومی هرچه زودتر تکمیل و بهره برداری شود.
آقا میرزایی به دیواره حفاظتی سایر مناطق سیلزده پلدختر اشاره کرد و یادآورشد: دیواره حفاظتی روستاهای چم مهربالا 28 درصد و روستای بابازید 18 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و دیوار حفاظتی شهر معمولان از سوی آب منطقه ای و با 15میلیارد تومان اعتبار در حال احداث است.
وی در خصوص نقاط آسیب دیده جاده پلدختر – خرم آباد اظهار داشت: عملیات روکش آسفالت در حد فاصل پلدختر تا معمولان به پایان رسیده و کار آسفالت حدفاصل ویسیان تا پلدختر تا 10 روز آینده تکمیل می شود.
وی افزود: تمام روکش آسفالت جاده پلدختر – خرم آباد موقت است که معاونت ساخت وزارت راه و شهرسازی در این راستا با یک پیمانکار قرارداد بسته و فاز نخست اجرای این طرح آغاز شده است.
7272/6075


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield