ندای لرستان

آخرين مطالب

انتقاد فرماندار پلدختر از همکاری نکردن آب منطقه‎ای در لایروبی رودخانه کشکان سياسي

انتقاد فرماندار پلدختر از همکاری نکردن آب منطقه‎ای در لایروبی رودخانه کشکان
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‎آباد- فرماندار پلدختر گفت: مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان علاوه بر غیبت در جلسه‎های مدیریت بحران این شهرستان نسبت به تامین اعتبار لایروبی رودخانه کشکان اقدام نمی کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا علی سیف روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان پلدختر اظهار داشت: شرکت آب منطقه ای لرستان و بنیاد مسکن باید با توجه به محدودیت زمانی، نبود اعتبارات و کمبود تجهیزات، در کمترین زمان ممکن نسبت به لایروبی رودخانه کشکان از معمولان تا پلدختر اقدام کنند.
وی افزود: دستگاه های مربوطه نیز نسبت به افزایش تجهیزات لایروبی در نقاط حساس و آسیب دیده از سیل، جهت جلوگیری از بروز سیلاب به منازل مسکونی و مزارع کشاورزی کشاورزان برنامه ریزی کنند.
فرماندار پلدخترگفت: 160 دهنه پل در این شهرستان، نیاز به لایروبی دارد که تاکنون کاری در این زمینه صورت نگرفته و باعث بروز مشکل برای مردم شده اما تجهیزات اداره شهرستان، به هیچ وجه پاسخگوی حجم کاری لایروبی دهانه پل ها نیست.
سیف از عدم لایروبی دهانه پل معمولان انتقاد کرد و یادآور شد: عدم نصب پل کلات زیودار به مطالبه جدی مردم منطقه و سوژه ای برای رسانه ها تبدیل و عرشه پل های طاق عباسعلی و چم شهران روی خاک بنا شده که فاقد ایمنی است و باید به این موارد تا قبل از وقوع شدت بارندگی ها توجه ویژه داشت.
وی افزود: همچنین واحدهای مسکن جدید و در حال احداث، راهی برای انحراف آبهای سطحی ندارند که با خطر سیلاب در زمان بارندگی مواجه می شوند بنابراین باید در احداث کانال کوی بسیجیان این شهر اقدام عاجل شود.
فرماندار پلدختر با انتقاد از عدم حضور برخی مدیران دستگاه های اجرایی لرستان در جلسه های مدیریت بحران شهرستان پلدختر افزود: مدیران آب منطقه ای، راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی استان به دعوت جلسات بررسی مسایل و مشکلات حوزه های کاری مرتبط خود در پلدختر بی توجه هستند و به بهانه های مختلف حضور پیدا نمی کنند.
سیف افزود:‌ اگرچه نصب گاردریل و حفاظ های جاده خرم آباد - پلدختر از منطقه تنگ تیر آغاز و خط کشی در نقاط تخریبی انجام شده، اما برای جلوگیری از بروز حوادث باید در نصب تابلو علایم و حفاظ های سنگی در نقاط تخریب شده تسریع شود.
سیل 10 هزار میلیارد تومان به لرستان خسارت زد که به گفته مدیرکل بحران استان سهم پلدختر از این رقم هشت هزار میلیارد تومان است.
7272/6057


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield