ندای لرستان

آخرين مطالب

مدیرکل بهزیستی لرستان خبر داد:

فعالیت 19 مهدکودک در مناطق حاشیه‌ای و محروم لرستان سياسي

فعالیت 19 مهدکودک در مناطق حاشیه‌ای و محروم لرستان
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد- مدیرکل بهزیستی لرستان از فعالیت 19 مهدکودک در مناطق حاشیه‌ای و محروم این استان خبر داد و گفت: در مجموع 14 هزار و 500 کودک در مهدهای تحت نظر بهزیستی ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، فاطمه زهرا توکلی روز چهارشنبه در سخنانی اظهار کرد: سازمان بهزیستی به‌عنوان تنها متولی صدور مجوز مهدکودک و مهدکودک به‌عنوان مرکزی که مسئولیت مراقبت و فرآیند یاددهی، یادگیری کودکان در ابعاد زیستی، روانی و اجتماعی را عهده‌دار است و با فراهم آوردن فرصت‌ها و تجارب متنوع برای یادگیری کودکان از سن 6 ماه تا قبل از سن ورود به دبستان تحقق این امر را میسر می‌سازد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر سازمان بهزیستی لرستان با تحت نظر داشتن 356 مهدکودک که شامل 91 مهد شهری، 240 روستا مهد، 19 مهد حاشیه‌ای و محروم در مناطق آسیب‌خیز و 6 آدینه مهد در 6 شهرستان استان با حضور 14 هزار و 500 کودک و 815 نیروی شاغل به این مهم پرداخته است.
مدیرکل بهزیستی لرستان خاطرنشان کرد: در این مهدها علاوه بر محتوای آموزشی مصوب بهزیستی کشور آموزش‌هایی در قالب طرح‌های مختلف در حوزه ارتقاء سلامت جسمی و روانی همچون غربالگری اضطراب، سنجش بینایی چشم، مهارت‌های زندگی، مصون‌سازی در برابر اعتیاد(خانواده محور)، آشنایی با فرهنگ ترافیک و حقوق شهروندی، آشنایی با مفاهیم پیشگیری از حوادث و آتش‌سوزی، مهارت‌های حرکتی پایه، احترام به محیط‌زیست و حراست از آن، بهداشت دهان و دندان و... اجرا می‌شود.
توکلی اضافه کرد: همچنین سازمان بهزیستی در مهدهای کودک روستایی و حاشیه‌ای در قالب طرح یک وعده غذای گرم، روزانه با پرداخت 37400 ریال برای هر کودک به تعداد 5690 کودک و به مدت 90 روز با جمع اعتبار 19 میلیارد و 152 میلیون و 540 هزار در جهت پیشگیری از سوء تغذیه و غربالگری کودکان و شناسایی کودکان کم رشد و درمان آن ها با مداخلات کارشناسان معاونت بهداشتی علوم پزشکی ارائه خدمت می‌کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین دغدغه مهدهای کودک، ایجاد مراکز موازی با مهدهای کودک و گاها بدون مجوز که موجب تداخل در فعالیت مهدهای کودک می‌شوند است، گفت: تنها متولی صدور مجوز تأسیس مهدکودک سازمان بهزیستی است و تمام مهارت‌ها را اعم از بازی و سرگرمی و مهارت‌های زندگی و موضوعات مهم دیگر را در برمی‌گیرد و از سوی دیگر در صورت بروز هرگونه مشکل با داشتن بیمه مسئولیت و حوادث می‌تواند جوابگو باشند.
مدیرکل بهزیستی لرستان ادامه داد: مهدهای کودک در پنج سطح شهرستان، معاون امور اجتماعی، بازرسی، حراست و معاونت مشارکت‌های مردمی تحت نظارت سازمان بهزیستی قرار می‌گیرند لذا از مردم درخواست می‌شود به‌منظور نگهداری فرزندان خود به مهدهای کودک حتماً به مجوز قانونی و آرم سازمان بهزیستی بر روی تابلوهای این مراکز توجه کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield