ندای لرستان

آخرين مطالب

یک ایران سلیمانی؛

خیابان هایی که به نام سردار مزین می شود مقالات

خیابان هایی که به نام سردار مزین می شود
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم آباد - جمعه 13 دی چهار روز پس از گرامیداشت سالروز حماسه بزرگ 9 دی، آمریکا بار دیگر ناخواسته موجب وحدت، عزت و عظمت بیش از پیش ایران و ایرانی شد و در حالیکه برای محو بزرگمرد ایران توطئه کرده بود اما یک جهان بیدار شدند و آوازه سردار قاسم سلیمانی تا دوردست های این کره خاکی پیچید.

این روزها یک ایران، سردار قاسم سلیمانی شده و مردم قدردان کشور در هر کوی و برزن، کوچه، خیایان، سر در خانه ها و مغازه ها نماد یادبود یا عکس این شهید والامقام را برپا کرده و مراسم عزاداری همچنان برپا است.
اگرچه رهبر معظم انقلاب سه روز را عزای عمومی اعلام کرده اما قلوب داغدار ایرانیان با گذشت 6 روز از ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در فراق سردار دلها نا آرام و مجالس و محافل یادبود این مردم بزرگ دایر است.
اما در میان بغض و اندوه، و اشک و آه عزاداران سردار، یک اقدام فرهنگی در روزهای نخست پایه ریزی شد و همچنان در حال گسترش و فراگیری است، حرکتی که موجب شده نام سردار شهید سلیمانی بسیار بیشتر از زمان حیاتش به گوش برسد و بشود همانی که باید می شد، امروز نام و یاد "شهید" سلیمانی برای آمریکا و اسراییل بسیار خطرناکتر از سردار سلیمانی است.
در فاصله کمتر از یک هفته پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی ، صدها خیابان، معبر، میدان، مکان، ساختمان و حتی گذرگاههای مرزی ایران با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شد و توطئه کثیفی که قرار بود برای محو این سرباز بزرگ اسلام اجرایی شود ناخواسته به مسیری برای بزرگتر شدن و جهانی شدن وی تبدیل شد.
امروز ایرانی ها بیش از پیش حاج قاسم را می شناسند و همزمان با یک ایران سلیمانی، یک جهان بیداری رقم خورده و از گوشه گوشه کره خاکی نام و یاد این بزرگمرد تاریخ مقاومت به گوش می رسد و این است که گاهی عدو سبب خیر می شود.
محل هایی که یکی پس از دیگری بنام سردار شهید سلیمانی مزین می شود پیامی گیرا و قاطع دارد، پیامی که این روزها به همه دنیا مخابره می شود و بدون شک آمریکا و رییس جمهور جنایتکارش بهتر از همه آن را دریافت کرده اند که ایران یکپارچه قاسم سلیمانی است.
نامگذاری اماکن و فضاهای عمومی بنام این سردار بزرگ کمترین کاری است که در شرایط کنونی از دست ایرانی ها برآمده، چراکه تربیت " قاسم سلیمانی ها" و " زینب سلیمانی ها" از این پس سرلوحه کار پدران و مادران ایران اسلامی خواهد بود و شاید این بیشترین قدرشناسی مردم کشور از سردار شهیدشان باشد.
هرچند سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به دلیل مردانگی، دلاوری، آرامش و صفای باطن و دهها خصیصه نیک دیگر در قلب ایرانی ها جای داشت اما شهادت مظلومانه و خون پاکش برکت دیگری داشت و موجب شد ایران اسلامی یکپارچه متحد باشد که همین یعنی رمز جاودانگی.
اما در هر حال نامگذاری ها به اسم این شهید بزرگوار اقدام فرهنگی موثری است تا فرزندان ما و نسل های آینده بدانند زمانی که کشور در آرامش بود، این سرباز بزرگ اسلام در جایی خارج از مرزهای جغرافیایی اما در میان محور مقامت جهانی اسلام برای دفاع از مظلومان و امنیت کشور غریبانه و مظلومانه به شهادت رسید.
لرستان نیز از نخستین استان هایی بود که مکان ها و خیابان هایش بنام این شهید والامقام مزین شد، ساختمان هایی که نام شهید به خود گرفت، محافل شعری که در فراغش برپا شد و نامی که تعدد آن چنان فراگیر شده که گویی ایران یکپارچه قاسم سلیمانی است.
سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد روز جمعه در مسیر فرودگاه بغداد به دستور « دونالد ترامپ » رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور و به شهادت رسیدند.
سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در طول جنگ ایران و عراق، فرمانده لشکر 41 ثارالله کرمان بود.
وی در چهارم بهمن 1389 درجه سرلشکری دریافت کرد و رهبر معظم انقلاب اسلامی وی را «شهید زنده» نامیده بود.
سردار سلیمانی نقش مهمی در قدرت نظامی حزب‌الله لبنان، عقب راندن اسرائیل از جنوب لبنان، جنگ افغانستان، شکل‌دهی به فضای سیاسی عراق پس از سرنگونی صدام حسین، تغییر روند جنگ داخلی سوریه و مقابله با داعش در عراق داشت.
این سردار سرافراز ایران، اهل روستای قنات ملک در نزدیکی شهرستان رابر از توابع کرمان است.
 
 
 
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بانوان نیمه پنهان پازل انتخابات در لرستان

تولد دیوارهای سخنگو در سکوت قانون انتخابات

وعده های نشدنی در ایستگاه تبلیغات انتخاباتی لرستان

میراث تبلیغات کثیف برای نوروز 99

سفره و قسم آسیب انتخابات در لرستان

روستا در بروجرد آغازی برای رونق تولید

درنگی بر طلاق های تصادفی

وعده های رنگین و مردم یک رنگ

توضیحات سرمایه‌گذار مجتمع گردشگری حوضیان در خصوص وضعیت این پروژه

مسجد تراز اسلامی متولی ویژه می‌خواهد

چند نکته مهم درباره یارانه 72 هزار تومانی

سفر به دیار تالاب‌ها/ جاذبه‌های چشم‌نواز چشم‌به‌راه طبیعت گردان

خانه های تاریخی لرستان پتانسیلی در راه صنعت گردشگری

انتخاب آگاهانه

قطار قطار وعده برای یک پروژه ریلی/ غم پار و غم پیرار و هر سال!

سلامت روان، پازلی گم شده در هیاهوی زندگی

جوانان؛ قربانیان سکته‌های قلبی و مغزی

بخت به «بیشه دالان» روی خوش نشان داد/تالاب به محیط‌زیست واگذار شد

بیشه دالان ظرفیتی مطلوب برای رونق اکوتوریسم بروجرد

لرستان زیستگاهی مناسب برای پلنگ ایرانی

جاده های نا ایمن لرستان و حرکت در مسیر مرگ

سنگینی رنج انتظار بر درد بیماران لرستانی

خیابان هایی که به نام سردار مزین می شود

محبوبیت سردار سلیمانی فراتر از عالم مجازی

شهادت، نگین سلیمانی قاسم

از خون پاکت هزاران لاله آزادیخواه خواهد رویید

راه‌ دسترسی در حد سمند برای زیستگاه سمندر

کودکان کار بروجرد و آسیب‎های اجتماعی جامعه امروز

رانندگی آژانس‌ها روی خط گرانی/ 100 پرونده تخلفاتی تشکیل شد

آبخیزداری راهکار موثر برای کنترل سیلاب در لرستان

9 ماه بی‌خانمانی 11 روستای منطقه «رودبار» / تردد مردم با قایق!

رونق بازار آجیل محلی در سلسله با طعم یلدا

آثار تاریخی لرستان چشم به راه اعتبارات سیل

/گزارش/ زنان سرپرست خانوار حمایت می‌خواهند

پران پرویز سیلزده و182 دانش‎ آموز بدون معلم

معلولان منتظر در مناطق دورافتاده بروجرد!