ندای لرستان

آخرين مطالب

با ارسال مطلبی ارائه شد:

توضیحات سرمایه‌گذار مجتمع گردشگری حوضیان در خصوص وضعیت این پروژه مقالات

توضیحات سرمایه‌گذار مجتمع گردشگری حوضیان در خصوص وضعیت این پروژه
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد- سرمایه‌گذار مجتمع گردشگری «حوضیان» با ارسال مطلبی در خصوص وضعیت این پروژه توضیحاتی را ارائه داد.

 با انتشار گزارشی از جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در آن مسئولان استان پیرامون وضعیت پروژه مجتمع گردشگری «حوضیان» الیگودرز به بحث و بررسی پرداخته بودند، افکار عمومی، مردم و اصحاب رسانه بار دیگر از بر زمین ماندن کلنگ یک پروژه اقتصادی انتقاد کردند.
این پروژه که از سوی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تاریخ 23 اسفندماه سال 97 کلنگ زنی شده بود.
 
روابط عمومی شرکت تراز پی ریز از شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری با ارسال مطلبی به دفتر خبرگزاری مهر ، توضیحات خود پیرامون وضعیت پروژه مجتمع گردشگری حوضیان الیگودرز را ارائه کرد که متن کامل این مطلب در زیر آمده است:
پیرو انتشار خبری با عنوان «مجتمع گردشگری حوضیان روی هوا / کلنگ وزیر روی زمین ماند» کد خبر 4835660 مورخ 6 بهمن ماه 1398 در سرویس استان‌های آن خبرگزاری (استان لرستان) پاسخ این شرکت جهت اطلاع رسانی صحیح و تنویر افکار عمومی تقدیم حضور می‌شود؛ لذا مقتضی است در اسرع وقت این جوابیه در آن رسانه منتشر شود:
- عملیات اجرایی پروژه «مجتمع گردشگری سد حوضیان» که در دهه فجر سال گذشته آغاز شد، در مراحل اخذ آخرین مجوزهای لازم برای اجرا است. از آنجایی که این پروژه یک پروژه ملی و بین بخشی بوده، بنابراین، نیازمند گذراندن مراحل مشخص و از پیش تعیین شده‌ای براساس قوانین و دستورالعمل‌های بالادستی است که با پیگیری‌های انجام شده بخش عمده این مراحل طی شده و پس از دریافت تمامی مجوزهای لازم این طرح اجرا خواهد شد.
- در این راستا تاکنون اقدامات متعددی توسط این شرکت انجام شده که اخذ اسناد ثبتی به نام سازمان ملی زمین و مسکن، اخذ موافقت اصولی اولیه با اعتبار شش ماهه از اداره کل میراث فرهنگی استان (به شماره 3601/133/973 مورخ 13/‏12/‏97‬ که پیگیری برای تمدید آن در حال انجام است، اخذ استعلامات 19 گانه از دستگاه‌های اجرایی، تهیه نقشه توپوگرافی با مقیاس 500/1، تجهیز اولیه سایت و دفتر پروژه در شهر الیگودرز، انتخاب مشاور ذیصلاح و انعقاد قرارداد تدوین طرح جامع، انجام مطالعات اثرات زیست محیطی، تهیه گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران، اخذ تاییدیه کمیسیون‌های اقتصاد مقاومتی، کمیسیون امور زیربنایی و استانی و شورای برنامه ریزی استان … از جمله آنها است.
- مطابق ضوابط و مقررات جاری پس از تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی مراحل واگذاری زمین توسط سازمان ملی زمین و مسکن انجام خواهد شد. لذا اظهارات مدیرکل محترم راه و شهرسازی مبنی بر واگذاری زمین مشروط به ساخت، مغایر با روال واگذاری زمین بوده و هیچگونه اقدامی درخصوص واگذاری و تحویل اراضی، توسط این اداره کل تاکنون صورت نگرفته است.
- این شرکت مطابق روال جاری در زمان صدور موافقت اولیه اصولی و طبق تعهد خود به سازمان میراث فرهنگی استان، متعهد شده تا قبل از تصویب نهایی طرح و ابلاغ توسط مراجع ذیربط از هرگونه عملیات اجرایی در بستر طرح (شامل آماده سازی، تسطیح، خاکبرداری و …) خودداری کند. لذا اظهارات مدیرکل محترم میراث فرهنگی استان مبنی بر عدم شروع کار توسط این شرکت با تعهد نامه اخذ شده مبنی بر عدم آغاز هرگونه عملیات اجرایی مغایرت دارد.
- درخصوص اظهارات معاون محترم استاندار لرستان جناب آقای امیری مبنی بر امضای تفاهم نامه فی ما بین راه و شهرسازی، فرمانداری و حوزه سرمایه گذاری استانداری لرستان لازم به ذکر است که با پیگیری‌های این شرکت و ارسال چندین باره تفاهم نامه به اداره کل راه و شهرسازی استان و شهرستان، مدیرکل راه و شهرسازی استان به عنوان نماینده قانونیِ مالکِ اصلی، حاضر به امضای تفاهم نامه ارسالی و تفاهم‏نامه پیشنهادی استانداری‬ نشده اند و لذا واگذاری زمین برای آغاز کار تاکنون محقق نشده است.
- با عنایت به اینکه اسناد مالکیت به نام سازمان ملی زمین و مسکن است و اراضی مذکور در اختیار این سازمان می‌باشد، طبعاً عملیات اجرایی نیز منوط به موافقت آن سازمان و واگذاری و تحویل زمین به صندوق بازنشستگی کشوری است که مطابق روال جاری واگذاری زمین، پس از تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی توسط سازمان ملی زمین و مسکن قابل انجام است.
- در پایان مجدداً تاکید می‌شود که شرکت تراز پی ریز از شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری در صورت صدور مجوزهای لازم نسبت به اجرای این طرح اقدام خواهد نمود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بانوان نیمه پنهان پازل انتخابات در لرستان

تولد دیوارهای سخنگو در سکوت قانون انتخابات

وعده های نشدنی در ایستگاه تبلیغات انتخاباتی لرستان

میراث تبلیغات کثیف برای نوروز 99

سفره و قسم آسیب انتخابات در لرستان

روستا در بروجرد آغازی برای رونق تولید

درنگی بر طلاق های تصادفی

وعده های رنگین و مردم یک رنگ

توضیحات سرمایه‌گذار مجتمع گردشگری حوضیان در خصوص وضعیت این پروژه

مسجد تراز اسلامی متولی ویژه می‌خواهد

چند نکته مهم درباره یارانه 72 هزار تومانی

سفر به دیار تالاب‌ها/ جاذبه‌های چشم‌نواز چشم‌به‌راه طبیعت گردان

خانه های تاریخی لرستان پتانسیلی در راه صنعت گردشگری

انتخاب آگاهانه

قطار قطار وعده برای یک پروژه ریلی/ غم پار و غم پیرار و هر سال!

سلامت روان، پازلی گم شده در هیاهوی زندگی

جوانان؛ قربانیان سکته‌های قلبی و مغزی

بخت به «بیشه دالان» روی خوش نشان داد/تالاب به محیط‌زیست واگذار شد

بیشه دالان ظرفیتی مطلوب برای رونق اکوتوریسم بروجرد

لرستان زیستگاهی مناسب برای پلنگ ایرانی

جاده های نا ایمن لرستان و حرکت در مسیر مرگ

سنگینی رنج انتظار بر درد بیماران لرستانی

خیابان هایی که به نام سردار مزین می شود

محبوبیت سردار سلیمانی فراتر از عالم مجازی

شهادت، نگین سلیمانی قاسم

از خون پاکت هزاران لاله آزادیخواه خواهد رویید

راه‌ دسترسی در حد سمند برای زیستگاه سمندر

کودکان کار بروجرد و آسیب‎های اجتماعی جامعه امروز

رانندگی آژانس‌ها روی خط گرانی/ 100 پرونده تخلفاتی تشکیل شد

آبخیزداری راهکار موثر برای کنترل سیلاب در لرستان

9 ماه بی‌خانمانی 11 روستای منطقه «رودبار» / تردد مردم با قایق!

رونق بازار آجیل محلی در سلسله با طعم یلدا

آثار تاریخی لرستان چشم به راه اعتبارات سیل

/گزارش/ زنان سرپرست خانوار حمایت می‌خواهند

پران پرویز سیلزده و182 دانش‎ آموز بدون معلم

معلولان منتظر در مناطق دورافتاده بروجرد!