ندای لرستان

آخرين مطالب

روند تبلیغات انتخاباتی در لرستان

رقابت «کاندیداها» در میدان «مجازی»/نشست‌های خانگی همچنان پابرجاست سياسي

رقابت «کاندیداها» در میدان «مجازی»/نشست‌های خانگی همچنان پابرجاست
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد- بازار تبلیغات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از سوی کاندیداهای مجلس در لرستان داغ شده است، هرچند که همچنان برگزاری نشست‌های خانگی از رونق نیفتاده است.
 آنچه قابل‌ملاحظه و توجه است، گرم بودن بازار کانال‌ها و گروه‌های مجازی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی است، هرکدام از کاندیداهای انتخابات مجلس اقدام به راه‌اندازی گروه‌های مجازی برای خود کرده‌اند، به‌گونه‌ای که صبح فرد از خواب بیدار می‌شود می‌بیند که در ده‌ها گروه مجازی کاندیداها عضو شده است.
بازار داغ کانال‌ها و گروه‌های مجازی کاندیداها
رقابت جالب کاندیداهای مجلس شورای اسلامی برای افزایش تعداد اعضای گروه‌ها بسیار دیدنی است، هرکدام از کاندیداها اعضای گروه خود را ترغیب می‌کنند که به تعداد اعضای گروه اضافه کنند تا از قافله رقابت با دیگر کاندیداها عقب نمانند.
استفاده از فضای مجازی اگرچه ممکن است دارای برخی از محاسن باشد و استفاده از کاغذ و پوسترهای رنگی را به حداقل برساند، اما آنچه واضح بوده، تأثیرگذاری منفی آن بر انتشار اخبار غیرصحیح و شایعه است.
نشست‌های خانگی کاندیداها
برگزاری نشست‌های خانگی از سوی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از دیگر نمونه‌های تبلیغات انتخاباتی در لرستان است، نامزدها برای جمع‌کردن آرای مردم به محله‌های مختلف می‌روند و در منازل اقوام و فامیل اقدام به ارائه برنامه‌ها و سخنرانی‌های خود می‌کنند.
با توجه به فضای قومی و قبیله‌ای که در لرستان وجود دارد، تجربه نشان داده که این شکل از تبلیغات همیشه برای کاندیداها ثمربخش بوده و این امر موجب شده که کاندیداها بر برگزاری این‌گونه نشست‌های خانگی پافشاری فراوانی داشته باشند.
تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی
محمد رزم رئیس کل دادگستری لرستان در سخنانی از تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در لرستان خبر داد و اظهار داشت: در همه دادسراهای استان یک شعبه دادیاری، یک شعبه بازپرسی و یک شعبه دادگاه کیفری دو به عنوان دادگاه جزایی، رسیدگی کننده و صادر کننده حکم ماهیتی به موضوع جرایم تخلفات انتخاباتی و همچنین یک شعبه از دادگاه تجدید نظر در استان تشکیل شده است.
وی با تاکید بر اینکه هدف ما این است که با پیشگیری از تخلفات انتخاباتی، شاهد برگزاری انتخاباتی در کمال صحت، سلامت، امنیت، آسایش و آرامش عمومی در استان برگزار کنیم، عنوان کرد: امیدواریم انتخاباتی پرشکوه و با حضور حداکثری مردم در استان داشته باشیم.
رئیس کل دادگستری لرستان، بیان داشت: در این راستا دستگاه‌های اجرایی رعایت امانتداری و حق الناس را بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری در برگزاری انتخابات استان داشته باشند.
رزم ضمن تاکید بر اینکه افراد شایعه ساز که قصد جو سازی، شایعه پراکنی و بدبین کردن مردم را دارند و با هدف توهین، تهدید و تخریب رقبا دست به عملیات روانی می‌زنند شناسایی و با آنها برخورد لازم انجام خواهد شد، افزود: دستگاه قضائی در انتخابات کاملاً بی طرف است و این موضوع را اثبات خواهد کرد و تمام سعی خود را انجام خواهد داد که انتخابات با شور و شعور، مشارکت حداکثری و در کمال سلامت و امنیت برگزار شود.
در انتخابات مهم‌ترین موضوع مشارکت است
سید موسی خادمی استاندار لرستان در انتخابات مهم‌ترین موضوع مشارکت است، به‌خصوص سطح بالای حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی که از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی شرایط امروز را متفاوت از گذشته دانست و افزود: در گذشته به بُعد داخلی مشارکت بیشتر توجه می‌شد، چراکه نشان می‌داد مردم معتقدند فرآیند تغییر و جابجایی مدیران را به روش انتخابات پذیرفته‌اند و این از اصول نظام جمهوری اسلامی است و انتخاب مسئولان از طریق انتخابات در قانون اساسی پیش‌بینی شده است.
استاندار لرستان با اشاره به اینکه انتخاب یک فرد اصلح به بهبود کارایی و کارآمدی نظام کمک خواهد کرد، گفت: در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، امنیتی، سیاست خارجی و…، قدرت و کارایی نظام بالاست اما در برخی حوزه‌های دیگر هنوز به کارآمدی که مدنظر یک نظام قدرتمند و ولایی و الگوی جدید در نظام حکومت‌داری جهان است، فاصله داریم. بنابراین گزینش درست ما در انتخابات به کارایی نظام می‌انجامد.
خادمی، افزود: رقابت در لرستان به خوبی وجود دارد و در همه شهرستان‌ها فضای مناسبی حاکم است، مردم می‌توانند به افراد مختلف رأی دهند. بنابراین باید بستر را آماده کرد تا مردم در این شرایط رقابتی، آزاد و با اعتماد کامل در انتخابات مشارکت کنند.
وی ابراز امیدواری کرد که لرستان به نحو برجسته‌ای با مشارکت بالا و در عین سلامت انتخابات حضور داشته و برگ زرینی به افتخارات خود در این حوزه بیفزاید.
استاندار به امنیت و نظم در انتخابات اشاره کرد و با بیان اینکه انتخابات بهار سیاست است، گفت: مردم در این روزها به خاطر تغییر و تحولات جدید شاد و بانشاط هستند، بنابراین نباید اجازه داد عده‌ای به خاطر مسائل و خواسته‌های شخصی این شادابی را از مردم سلب کنند.
پیش‌بینی 1489 شعبه اخذ رأی در لرستان
محمود ثمینی رئیس ستاد انتخابات لرستان با اشاره به آخرین اطلاعات و آمار داوطلبان نمایندگی مجلس در لرستان با اشاره به ثبت نام 408 نفر برای داوطلبی مردم لرستان در مجلس، اظهار داشت: از این تعداد 34 نفر انصراف دادند.
وی با بیان اینکه تعداد افرادی که درخواست تغییر حوزه انتخابیه را داده بودند 19 نفر هستند، تصریح کرد: 7 نفر از این تعداد متقاضی ورود به استان هستند و 11 نفر نیز متقاضی ورود به حوزه دیگری در استان‌های دیگر هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان خاطرنشان کرد: از این تعداد 6 نفر مورد تأیید شورای نگهبان قرار گرفته، با 9 نفر مخالفت شده و پرونده 4 نفر هم در دست بررسی است.
ثمینی با اشاره به اینکه تعداد داوطلبان تأیید صلاحیت شده در هیئت‌های اجرایی 368 نفر و تعداد ‬رد صلاحیت‌ها 26 نفر بوده است، گفت: ‬تأیید صلاحیت شده‌ها در هیئت نظارت 164 نفر و تعداد رد صلاحیت شده‌ها 210 نفر هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با بیان اینکه برای اینکه مردم استان که در ادوار گذشته هم بهترین مشارکت را در انتخابات‌های خود داشته‌اند، گفت: برای اینکه مردم بتوانند حضور پرشوری داشته باشند و به خاطر اینکه در برخی شهرستان‌ها و شعب اخذ رأی با ازدحام جمعیت مواجه بودیم، توانستیم مجوزی دریافت کنیم که 50 شعبه اخذ رأی را به استان اضافه کنیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر 1489 شعبه اخذ رأی در استان داریم که از این تعداد 725 شعبه شهری و 764 شعبه روستایی هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واژگونی تراکتور در بروجرد یک کشته داشت

بیمه بیکاری خبرنگاران لرستانی پیگیری می‌شود

امام جمعه بروجرد: اصناف نقش کلیدی در قطع زنجیره ویروس کرونا دارند

امام جمعه بروجرد: اصناف نقش کلیدی در قطع زنجیره ویروس کرونا را دارند

نظارت شبانه‌روزی بازرسان کار کردستان برای حفاظت از اشتغال کارگران استان در مقابل کرونا

سند اشتغال و رونق تولید کرمانشاه زمینه را برای تحقق شعار سال فراهم می‌کند

رئیس اداره کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس خبر داد: تولید روزانه 2000 ماسک با استفاده از روش های دانش بنیان

لزوم تداوم اقدامات پیشگیرانه علیه کرونا در سلسله

از سرگیری فعالیت 30 تعاونی راکد در لرستان

آماده باش 5٠ سوله مدیریت بحران برای بیماران کرونا

حدود 1.5 میلیارد ریال اقلام بهداشتی در مراکز بهزیستی آذربایجان‌غربی توزیع شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

تولید روزانه 200 دست لباس گان و ماسک در شرکت تعاونی رشمون بندرعباس

استفاده از فرصت بازار سرمایه، در واگذاری شرکت ها و دارایی های دولت

بیمارستان 64 تختخوابی در بروجرد احداث می شود

برنامه‌ریزی برای ایجاد 90 تعاونی در بخش‌های مختلف اقتصادی لرستان

تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان به 819 نفر رسید/ فوت 70 نفر

400 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در همدان پرداخت شد

2 هزار و 689 متقاضی تسهیلات روستایی استان مرکزی به بانک‌ها معرفی شدند

83 درصد از تسهیلات مشاغل خانگی در استان مرکزی پرداخت شد

تولید روزانه یک هزار لباس ایزوله ویژه کرونا توسط شرکت تعاونی3626 فدک سبز ایلام

نقش تحریم های آمریکا در مبارزه با کرونا

قیمت گوشت قرمز در بروجرد بسیار بالا است

تغسیل اموات کرونایی توسط 26روحانی/هر مدرسه علمیه یک گروه جهادی شد

بیش از 10 هزار ماسک بین مردم دورود توزیع شد/ ضدعفونی 15 روستا

استمرار فعالیت نیروهای جهادی درشهرهای لرستان/کرونا بهانه همدلی شد

امید مردمان سرزمینم در مقابل کرونا

حضور جهادی 26 روحانی حوزه علمیه خرم‎آباد در آرامستان‎ها

رانت، اقتصاد تولید را فلج می‌کند

کشف 35 هزار دستکش یک‌بارمصرف در دورود

آغاز نام‌نویسی بازگشت پرسنل پروژه‌های عمرانی و ساختمانی در کیش از مسیرهای هوایی و دریایی

سرپرست بازرسی کل لرستان منصوب شد

توزیع بسته‌های معشیتی بین خانوار نیازمند لرستانی

کشف 35 هزار عدد دستکش یکبارمصرف در دورود

برزخ کوچ، ماندن در گرمای قشلاق یا ورود به بحران کرونا

تولید روزانه پنج هزار و 600 ماسک در کانون‌های فرهنگی تربیتی لرستان

گردشگری نوروزی در سیاه بهار الیگودرز

جشنواره «قهرمان خانه» ویژه دانش‌آموزان اجرا میٍ‌شود

پلمب 42 واحد صنفی متخلف در لرستان

برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی مجازی در لرستان

با جهش لازم سرمایه‌های اوقاف وضعیت عمومی دگرگون می‌شود

تشکیل 90 تعاونی طی سال «جهش تولید» در لرستان

کاهش 25 درصدی تردد در جاده‌های لرستان

بیمه بیکاری کرونا به همه کارگران پرداخت نمی شود

360 میلیارد تومان بلاعوض به سیلزدگان لرستان پرداخت شد

طبخ غذاهای محلی در روزهای خانه نشینی کدبانوهای لرستانی

توزیع یک هزار بسته معیشتی توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر لرستان

توزیع رایگان 150 بسته اقلام بهداشتی در شاپورآباد الیگودرز

برگزاری مسابقه عکاسی "در خانه سبز بمانیم" در دانشگاه لرستان

رعایت فاصله اجتماعی برای مقابله با کرونا ضروری است