ندای لرستان

آخرين مطالب

سین سلامت را با دید و بازدیدهای مجازی در خانه هایمان پر رونق کنیم مقالات

سین سلامت را با دید و بازدیدهای مجازی در خانه هایمان پر رونق کنیم
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد - سال جدید برای مردم ایران با تجربه ای متفاوت از دید و بازدیدهای مجازی و پرهیز از مسافرت به امید هرچه زودتر سپری شدن این روزهای سخت آغاز شده و در حال سپری شدن است.

سال گذشته با تجربه های روزهایی سخت و رویایی با ویروس کرونا و ابتلای تعداد زیادی از هموطنان و از دست دادن شماری از این افراد سپری شد و اکنون با ورود به سال جدید باز هم امید به زندگی و رسیدن به روزهای خوش و سلامتی در میان مردم همزمان با شکوفه های بهاری جوانه زده است.
بیماری کووید 19 که تعداد زیادی از کشورهای دنیا را درگیر خود کرده و به دغدغه اصلی مردم جهان تبدیل شده است به همین دلیل اکنون افراد به طریق مختلف سعی در کاهش آمار مبتلایان و راهکارهای برای رهایی از این ویروس هستند.
از آنجا که این بیماری تبدیل به اپیدمی شده و به سرعت در حال انتشار است نیازمند عزم ملی و همراهی مردم برای ریشه کنی این بیماری است چراکه مشارکت ملی برای مقابله با این بیماری بهترین راهکار است.
اگرچه مسولان تلاش بسیاری برای مقابله و پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر این ویروس دارند اما به گفته کارشناسان و متخصصان هم اکنون در خانه ماندن و دوری از اجتماعات در راستای قطع زنجیره اتصال و انتشار این ویروس تنها راهکار و درمان برای از بین بردن این بیماری است.
اگرچه در روزهای پایانی سال گذشته آنگونه که باید برخی افراد این مشکل را جدی نگرفتند و با بهانه های مختلف سعی در خارج شدن از منزل داشتند اما اکنون در ایام تعطیلات با مشارکت همه مردم باید تلاش در ریشه کنی این بیماری شود و افراد باید سبک مجازی دید و بازدیدها و تبریک سال نو را تجربه کنند.
در نخستین روز سال نو بسیاری از افراد به احترام به حق سلامت ماندن خود و اقوام بازار دید و بازدیدهای مجازی را پررونق کردند و از رفتن به منازل بزرگترها و اقوام پرهیز کردند و با احوالپرسی های مجازی و تلفنی اغاز سال جدید را به همدیگر تبریک گفتند.
در حالی که بسیاری از افراد در منازل مانده اند و تا حد امکان از خانه ها خارج نمی شوند اما متاسفانه در برخی موارد دیده می شود که افرادی هنوز زنگ خطر ابتلا به این بیماری را جدی نگرفته اند و در مکان های عمومی حاضر می شوند.
آنچه که از فرهنگ غنی مردم ایران زمین به ویژه دیار لرستان انتظار می رود جدی گرفتن خطر این بیماری احترام به حقوق دیگران و پرهیز از دید و بازدید های نوروزی و مسافرت است چراکه در صورت جدی نگرفتن این وضعیت علاوه بر ابتلای این افراد زمینه ابتلای افراد دیگر جامعه نیز بیش از پیش مهیا می شود و از طرفی کنترل این بیماری روز به روز سخت تر خواهد شد.
در نورزو 99 با حضور مهمان ناخوانده ویروس کرونا مردم لرستان برخلاف صفت دیرینه مهمان پذیری با روشی متفاوت ایام نوروز را سپری می کنند و در بیم و امید این ویروس سعی در مختصر نمودن بسیاری از آداب و روسوم دارند.
اما چه خوب است که در این ایام تعطیلات و حذف دیدو بازدید ها و مسافرات توسط بیشتر افراد جامعه حداقل ها هم برای سلامت خود و دیگران به این جمع بپیوندند و با حذف دلخوشی های مختصر و پر از بیم و هراس خود دلخوشی و روزهای توام با سلامت را به هموطنان ارمغان دهند.
بسیاری از استان های مهمان پذیر کشور اعلام کردند که امسال نمی توانند پذیرای مهمانان نوروزی باشند و استان لرستان نیز کی از این استان ها است که از روزهای قبل سعی در اطلاع رسانی به سایر هموطنان داشته است اما آنچه که در نخستین روز سال جاری مشاهده شد رفت و آمدها و عبور و مرور پرشمار خودروها در ورودی و خروجی شهرستان استان بود که امید است هر چه سریعتر مسولان در این خصوص اقدامی جدی داشته باشند و با تدابیری کارساز مانع از به مخاطره افتادن سلامت جامعه توسط افرادی اندک باشند.
نظارت بر مبادی ورودی و خروجی شهرهای لرستان شدت می یابد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: با توجه به احتمال حضور مسافران از سایر استانها، نظارت بر مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان شدت می یابد.
محمود ثمینی اظهار داشت: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت، مقرر شد صدا و سیمای استان از پخش برنامه‌های تبلیغی مراکز گردشگری استان و همچنین تبلیغات مراکز تجاری و فروشگاه‌ها که موجب ازدحام جمعیت در این مراکز می شود، خودداری کند.
وی افزود: با توجه به دستور ریاست محترم جمهور در خصوص تعطیلی اصناف غیر ضروری، تعزیرات حکومتی و اداره صمت نسبت به تشدید نظارت بر بازارها اقدام نموده تا علاوه بر کنترل تعطیلی بازار، مایحتاج عمومی مردم با قیمت مصوب در بازار عرضه شود.
ثمینی با بیان اینکه پذیرش میهمانان در مراکز گردشگری استان ممنوع است، اضافه کرد: با توجه به روند شیوع بیماری در استان مقرر شده مدیران شهرستان‌های استان در خصوص مرخصی کارمندان دارای مشکلات جسمی، بانوان همکاری کنند.
وی در پایان ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی استان نیز آمار فوتی‌ها، مبتلایان را روزانه منتشر می کند لذا آمار غیر رسمی مورد تایید نسیت.
282هزار نفر در ورودی شهرهای لرستان غربالگری سلامت شدند
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان گفت: تاکنون 282 هزار و 774 نفر در ورودی شهرهای لرستان توسط امدادگران جمعیت هلال احمر مورد تست غربالگری سلامت قرار گرفتند.
صارم رضایی در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تست غربالگری سلامت ویروس کرونا در ورودی 10 شهرستان استان توسط 255 نفر پرسنل جمعیت هلال‌احمر و 658 نفر نیروی داوطلب درحال انجام است.
وی گفت: با توجه به شرایط به وجود آمده در سطح کشور و نیاز مدیریت بحران و بر اساس ابلاغیه‌های وزارت بهداشت، جمعیت هلال احمر لرستان از امروز در قالب پست های بازرسی سلامت در 24 نقطه استان به غربالگری سلامت می پردازد.
رضایی افزود: هدف از اجرای این طرح کمک به ارتقاء سلامت و حفظ ایمنی اقشار مختلف مردم، پایش و غربالگری مسافران در مبادی ورودی خروجی های شهر ها، شناسایی افراد مشکوک به بیماری و ارجاع به نظام سلامت، قطع کردن زنجیره انسانی انتقال ویروس کووید 19 از افراد ناقل به افراد سالم و همچنین ارائه آموزش‌های عمومی و همگانی در خصوص ویروس کرونا است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان بیان کرد: این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی صورت می گیرد.
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در لرستان به 409 نفر رسید
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تا کنون 409 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی شده و تحت درمان هستند.
دکتر محمدرضا نیکبخت با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در لرستان، اظهار داشت:یک هزار و 233 نمونه از بیماران مشکوک به «کرونا» از لرستان به آزمایشگاه مرجع ارسال شده است.
وی بیان کرد: یک هزار و 115 نمونه پاسخ داده شده که از این عدد 409 مورد مثبت و 706 نمونه منفی اعلام شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: تا به امروز 30 مورد فوت قطعی بر اثر بیماری «کرونا» در استان ثبت شده است.
نیکبخت با اشاره به تفکیک شهرستان مبتلایان مثبت کرونا در لرستان گفت: در سلسله 111 نفر، خرم آباد 100 نفر، بروجرد 50 نفر، دلفان 51 نفر، دورود 38 نفر، ازنا 20 نفر، کوهدشت 8 نفر، الیگودرز 9 نفر،چگنی 7 نفر، پلدختر 9 نفر، رومشکان 4 نفر و سپید دشت 2 نفر بوده‌اند.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون 97 نفر در بیمارستان بستری هستند، ادامه داد: تا کنون نیز 63 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 219 نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند.
برچسب‌ها
کرونا ویروس کرونا سهم_من_در_مهارکرونا خرم آباد لرستان علائم کرونا
پروندهٔ خبری
پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی بهداشت

باید از حقوق مردم به‌دور از سیاسی‌بازی و بان بازی دفاع کنیم

اعمال جریمه برای 2610 خودرو/ 300 مورد 500 هزاری بودند

انتشار و پخش روزنامه‌ها در لرستان از 23 فروردین بلامانع است

رزمایش پدافندی مبارزه با بیوتروریسم کرونا در لرستان برگزار می‌شود

میرزایی : پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مشروط به مهارت شود / اوسط هاشمی : اگر مهارت در جهش تولید سهم دارد، همه دستگاه ها مرجعیت سازمان فنی و حرفه ای را به عنوان سرمایه ملی بپذیرند

خط جدید تولید دستکش یک بار مصرف در خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود

لرستان نیازمند مدیریت جهادی است/ضرورت ایجاد اشتغال و تولید پایدار

1900 واحد صنفی متخلف لرستان پلمب شدند

30 فصل مرمت ابنیه و آثار تاریخی لرستان انجام شد

147 خودرو متخلف در لرستان اعمال قانون شد

مطالبه‌گری ضعیف مردم یکی از مشکلات لرستان است

ساماندهی زباله گردها و کودکان کار در لرستان

راه‌اندازی خط تولید دستکش یکبار مصرف در لرستان

شریعتمداری اعلام کرد: 90 درصد افزایش سود آوری در هلدینگ دارویی تامین/ شاهد جوانگرایی نخبگان هستیم

تشکیل شورای مدیریت بازگشت کیشوندان در ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد کیش

رونمایی از دستاوردهای تازه گروه دارویی تامین (تیپیکو) با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی +فیلم

جمع‌آوری و ساماندهی زباله گردها و کودکان کار در لرستان

برخورد قاطع پلیس با متخلفان طرح زوج و فرد در بروجرد

انجام 10 هزار بازدید از اماکن عمومی لرستان

اجرای 200 پروژه مؤثر حوزه تولید و امور زیربنایی در لرستان

دعا برای رفع بلای کرونا در شب نیمه شعبان

مشکلات ارتباطی روستاهای پلدختر برطرف می‌شود

رونمایی از 30 محصول جدید دارویی ساخت داخل در مجموعه دارویی تامین + فیلم

آیین رونمایی از 30 محصول جدید دارویی در کشور +فیلم

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: صرفه جویی 50 میلیون دلاری با تولید 30 داروی جدید در هلدینگ دارویی تامین+فیلم

تولید بیش‌از 40 هزار ماسک سهم مشارکت آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان

باند سارقان منزل در بروجرد دستگیر شدند

پیش‌بینی بارش‌های رگباری و رعد و برق در لرستان

برداشت گیاهان دارویی از مراتع بروجرد ممنوع شد

هشت میلیارد تومان جهت مرمت آثار تاریخی لرستان هزینه شد

پلمب 107 واحد صنفی متخلف در بروجرد

مشکلات ارتباطی روستاهای مورانی و واشیان پلدختر برطرف می‌شود

200 پروژه زیرساختی مرتبط با جهش تولید در لرستان حمایت می‌شود

خانه ملت نیاز به افراد متخصص و کارگروه‌های تخصصی دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان خبر داد : بیش از 700 مورد بازرسی واحد تولیدی در یک ماه گذشته توسط بازرسین کار استان گیلان

اختصاص تسهیلات سرمایه‌درگردش جهت افزایش سه برابری تولید لوازم بهداشتی در اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: مشارکت و نقش آفرینی جامعه هدف وزارت کار در مبارزه با کرونا ستودنی است

آیین رونمایی از 30 محصول جدید دارویی تولید شده برای نخستین بار در کشور و معرفی بیش از 100 محصول جدید دارویی تی پی کو با حضور شریعتمداری+عکس

افزایش مبتلایان به کرونا به زودی در پایتخت

بازارهای لرستان تا شنبه هفته آینده تعطیل هستند

80 هزار سند برای واحدهای روستایی لرستان صادر شد

تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان به 923 نفر رسید/ فوت 81 نفر

پایش مداوم زیستگاه‌های لرستان در فصل زادوولد حیات‌وحش

کشف بیش از یک‌صد هزار دستکش در لرستان

اعمال قانون 147 خودرو در لرستان

لزوم ساماندهی توزیع اقلام بهداشتی در لرستان/ مسئولان گروه‌های جهادی را حمایت کنند

تقابل سلامت جسم و روح در بستر کرونا

تخصیص 20 میلیارد ریال برای تکمیل جاده امامزاده محمدبن‌حسن (ع) الیگودرز

1.8 میلیارد ریال کمک هزینه اقلام بهداشتی مراکز بهزیستی ایلام پرداخت شد