ندای لرستان

آخرين مطالب

فراز و نشیب های ورزش لرستان در سالی که گذشت ورزشي

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد - خسارت 130 میلیارد ریالی سیل فروردین ماه 98 به اماکن ورزشی پلدختر، آغازی ناخوشایند برای ورزش لرستان بود تا مسوولان در ابتدای شروع کار توان خود را برای ترمیم سریعتر اماکن ورزشی این شهرستان بکار گیرند.

لرستان سال 98 را با سیل ویرانگر فروردین ماه آغاز کرد، این سیل علاوه بر خسارت 10 هزار میلیاردتومانی به زیرساخت های استان ، 13میلیارد تومان خسارت به اماکن ورزشی شهرستان پلدختر که بیشتر خسارات را متحمل شد، وارد کرد.
در سفر فروردین ماه وزیر ورزش و جوانان به لرستان ، علاوه بر بررسی خسارات وارد شده به مجموعه ورزشی پلدختر و بازدید از استخر شنای این شهر بر لزوم احیای پروژه های ورزشی این شهرستان تاکید شد.
مسعود سلطانی فر قول داد که تمام اعتبارات خسارت های وارد شده ناشی از سیل به مجموعه ورزشی پلدختر در سال 98 تامین و تخصیص داده خواهد شد.
کمک ورزشکاران به سیل‌زدگان لرستان
نخستین محموله کمک به سیل زدگان از سوی جامعه ورزش و جوانان کشور چهاردهم فروردین ماه وارد لرستان شد.
استان سمنان اولین استانی بود که کمک نوع دوستانه را به استان ارسال کرد که این کمک ها با هماهنگی هلال احمر بین شهرستان‌های سیل‌زده توزیع شدند.
پس از آن کمک‌های‌جامعه ورزشی استان‌های اصفهان، مرکزی، کردستان و قزوین‌ نیز به استان رسید تا مرهمی بر زخم ورزش دوستانی باشد که امکانات ورزشی خودر را در سیل از دست داده بودند.
علی دهقانی رئیس هیات هندبال لرستان شد
علی دهقانی روز یکشنبه نوزدهم خردادماه 98 در مجمع انتخاباتی هیات هندبال لرستان به مدت چهار سال رییس این هیات شد.
مجمع هیات هندبال لرستان با حضور علی پاکدل رییس فدراسیون و علی یاور عزیزپور مدیرکل ورزش و جوانان لرستان برگزار شد.
پیش از این مهدی محمدی به عنوان چهار سال ریاست هیات هندبال لرستان را در در اختیار داشت.
استعفای مدیرکل ورزش و جوانان لرستان
در بیستم خردادماه سید علی کریمی که معاون حوزه جوانان اداره کل ورزش و جوانان لرستان بود، پس از استعفای علی یاور عزیز پور مدیرکل ورزش و جوانان لرستان شد.
بزرگترین سالن سرپوشیده دو ومیدانی غرب کشور در خرم‌آباد افتتاح شد
بزرگترین سالن سرپوشیده دو ومیدانی غرب کشور سیزدهم تیرماه 98 با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در خرم آباد افتتاح شد.
سالن سرپوشیده شهید ناصر کریمی واقع در مجموعه دهکده المپیک خرم آباد با زیربنای 12 هزار و 980 متر مربع بزرگترین سالن سرپوشیده دو ومیدانی غرب کشور است.
عملیات اجرایی این سالن در سال 1386 با اعتبار 300 میلیارد ریال شروع شده بود.
این سالن با گنجایش یک هزار و 500 تماشاگر از طرح های احداثی و تحت نظارت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور است.
این سالن شامل پیست اصلی و تمرینی تارتان مخصوص دو ومیدانی، اسکوربرد، فضای بدنسازی، اداری و خدماتی است.
سید موسی خادمی استاندار لرستان افتتاح سالن سرپوشیده دوومیدانی خرم آباد را هدیه دولت تدبیر و امید به ورزشکاران و مردم لرستان عنوان کرد.
وزیر ورزش و جوانان در حاشیه افتتاح این سالن ورزشی به خبرنگاران گفت: با بهره برداری از سالن سرپوشیده ورزشی در لرستان شرایط برای میزبانی رقابت های قهرمانی داخل سالن آسیا در این استان فراهم شد.
مسعود سلطانی فر افزود: اکنون امکان برگزاری رویدادهای بین المللی در این مجموعه فراهم شده و تلاش می‌کنیم زمستان امسال مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیا در لرستان برگزار شود.
تلاشی که هرگز عملی نشد.
بازگشت مدال آوران مسابقات کارگران جهان به لرستان
6 ورزشکار لرستانی اعزامی به مسابقات قهرمانی کارگران جهان در اسپانیا که 19 مدال جهانی کسب کرده بودند هفدهم تیرماه 98 با حضور مردم و مسئولان وارد خرم آباد شدند.
سجاد زارع و میلاد سروندی در رشته دو میدانی، میلاد دلفان در شنا، سحر چغلوند، آزیتا شکاری و محمد عباس نژاد در رشته جودو نمایندگان جامعه کارگری لرستان در ششمین دوره مسابقات ورزشی کارگران جهان در کشور اسپانیا بودند.
تیم اعزامی لرستان در این رقابت‌ها 19 مدال شامل 7 طلا، چهار نقره و 8 برنز در این مسابقات کسب کرد.
گفتنی است آزیتا شکاری جودوکار لرستانی تیم زنان کارگران ایران برای دریافت مدال خود در رقابت‌های جهانی اسپانیا، از دست دادن با مسئول فنی مسابقات امتناع کرد که سبب اقدام عجیب و برخورد طرف مقابل شد.
در مراسم اهدا مدال این وزن که توسط مسؤول فنی مسابقات انجام می‌شد وی قصد داشت که با این بانوی مدال آور ایران دست بدهد که با امتناع شکاری بنابر اعتقادات مذهبی و دینی مواجه شد. در مقابل مسؤول فنی اعلام کرد که مدال به نماینده ایران تعلق نمی‌گیرد.
پس از این موضوع ورزشکاران، رئیس فدراسیون و کادر فنی در اعتراض به این موضوع قصد ترک سالن را داشتند که با توضیحات مسئولان برگزار کننده، نمایندگان ایران برای دریافت مدال بازگشتند.
جواد رمضی رئیس فدراسیون کارگری پس از این موضوع از اقدام دختر جودو کار ایران تقدیر و حمایت قاطع خود را از نمایندگان کشورمان اعلام کرد.
از دیگر نکات قابل توجه مدال ارزشمند طلای سحر چغلوند در وزن به اضافه 87 کیلوگرم بود که در تاریخ جودو ایران او نخستین بانوی ورزشکار است که به عنوان نماینده زنان ایرانی در یک رویداد بین المللی و جهانی در این رشته مدال طلا می‌گیرد.
ششمین دوره بازی‌های جهانی ورزش کارگری و آماتوری از روز سه‌شنبه 11 تیرماه (دوم جولای) در شهر تورتوسای اسپانیا آغاز شده و 3 هزار ورزشکار از 42 کشور جهان به مدت 6 روز با یکدیگر به رقابت پرداختند.
انتخاب رییس هیات ورزش های رزمی لرستان
ایرج محمدی پانزدهم مردادماه در مجمع انتخاباتی هیات ورزش های رزمی لرستان برای مدت چهارسال به عنوان رییس جدید این هیات انتخاب شد.
این انتخابات با حضور شهرام عظیمی سرپرست فدراسیون ورزش های رزمی و سید علی کریمی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان لرستان در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
انتخاب رییس هیات ورزش‎های همگانی لرستان
رحمان حیدری سی ام مردادماه بود که در مجمع انتخاباتی هیات ورزش‎های همگانی لرستان برای مدت چهار سال به عنوان رییس جدید این هیات انتخاب شد.
این انتخابات با حضور احمد گواری نایب رییس فدراسیون ورزش های همگانی و سید علی کریمی مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
پیش از این آقای دالوند به مدت 6ماه سرپرست هیات ورزش های همگانی لرستان را برعهده داشت.
کوهنوردان لرستانی به 31 قله کشور صعود می‎کنند
کوهنوردان لرستانی با هدف ارتقاء و کارآمدی کوهنوردی استان 19مهرماه امسال به 31 قله کشور صعود کردند که طرح صعود به 31 قله استان های کشور در یک روز به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، همچنین گرامیداشت شهدای ورزشکار برای اولین بار در استان اجرا شد.
حدود 200 کوهنورد در قالب 31 تیم در بخش آقایان و بانوان در این برنامه حضور داشتند و پنج قله به صورت مستقل به بانوان اختصاص یافت.
اعزام ورزشکاران لرستانی به مسابقات جهانی کیک بوکسینگ واکو ترکیه
امید زرین جویی و مرتضی گودرزی ورزشکاران ملی پوش لرستانی به مسابقات جهانی در کشور ترکیه اعزام شدند.
زرین جویی در وزن 57 کیلوگرم در رشته فول کنتاکت و گودرزی در وزن 74 کیلوگرم در رشته کیکلایت در این رقابت ها به مصاف حریفان رفتند.
مسابقات جهانی کیک بوکسینگ واکو از دوم تا دهم آذرماه امسال در شهر آنتالیا ترکیه برگزار شد.
انتخاب رییس هیات انجمن های ورزشی لرستان
مهدی سلاطی در مجمع انتخاباتی هیات انجمن های ورزشی لرستان به عنوان رییس جدید این هیات معرفی شد.
به گزارش ایرنا مجمع انتخاباتی هیات انجمن های ورزشی لرستان با حضور محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن های ورزشی در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.
در این مجمع مهدی سلاطی و محسن کاوه به عنوان کاندیدای هیات انجمن های ورزشی استان معرفی شدند.
ورزشکار لرستانی نخستین طلای موی تای ایران در رقابت های آسیایی را کسب کرد
علی مددی ورزشکار لرستانی موفق به کسب نخستین نشان طلای کشور در مسابقات آسیایی شد.
این ورزشکار در مسابقات آسیایی امارات و وزن 48 کیلوگرم به عنوان نماینده ایران با عبور از سد حریف یمنی اولین نشان طلای تاریخ این رقابت ها را کسب کرد.
رقابت های موی تای قهرمانی آسیا با حضور بیش از 30 کشور یکم دی ماه به میزبانی ابوظبی امارات برگزار شد و تیم ایران در رده آقایان و بانوان در این مسابقات شرکت کرده بود.
فعالیت 56هزار ورزشکار سازمان یافته در لرستان
56 هزار و 107 ورزشکار سازمان یافته در رشته های مختلف ورزشی در لرستان فعالیت دارند.
احتزاز پرچم ایران توسط ورزشکاران لرستان در میدان سیاست
ورزشکاران زن و مرد لرستان با حضور پرشور خود در پای صندوق های رای بار دیگر به دشمنان ثابت کردند که علاوه بر میدان نبرد می توانند در میدان سیاست هم پرچم ایران را به احتزاز درآورند.
ورزشکاران در طول عمر پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی با حضور چندباره خود در پای صندوق های رای، بار دیگر خود را به نظام و پایبندی به آرمان های انقلاب ثابت کردند.
صندوق های رای در ساعات ابتدایی شاهد حضور قشر ورزشکار لرستان بود، صندوق هایی که این‌بار ثابت کرد که ورزشکاران علاوه بر میدان نبرد، آماده مبارزه با دشمنان در میدان سیاست است.
اختصاص اماکن ورزشی برای اسکان مردم
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با اشاره به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع سیلاب در لرستان گفت: اماکن ورزشی استان برای اسکان مردم در زمان وقوع احتمالی سیل در لرستان اختصاص یافت.
سید علی کریمی روز سه شنبه 6اسفندماه 98 اظهار داشت: در صورت احتمال وقوع سیل به جز شهرستان پلدختر، مردم در مابقی شهرستان‌ها می‌توانند از سالن‌ها و اماکن ورزشی برای اسکان استفاده کنند.
وی گفت: سالن‌های ورزشی شهرستان پلدختر در کنار رودخانه قرار دارند و در سیل فروردین ماه به شدت آسیب دیده و نمی‌توان از آنها استفاده کرد.
تعطیلی 800 باشگاه ورزشی در لرستان
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی اماکن ورزشی متعلق به این اداره کل و بیش از 800 باشگاه خصوصی در استان تعطیل شد.
سید علی کریمی روز شنبه 24 اسفندماه اظهار داشت: لغو تمامی مسابقات شهرستانی و استانی همچنین لغو دوره های آموزشی و کارگاهی در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: با توجه به تعطیلی باشگاه های ورزشی تیم هایی تشکیل و با متخلفان در این راستا برخورد شود. که تاکنون 10 باشگاه خصوصی با هماهنگی دستگاه های مربوط پلمب شده اند.
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان بیان کرد: همچنین بسته های بهداشتی و آموزشی توسط سمن ها بین مردم مناطق مختلف توزیع شد.
کریمی اضافه کرد: با هماهنگی صورت گرفته، مقرر شد اجاره بها اماکن ورزشی دولتی در استان نیز بخشیده شود تا مستاجران دچار زیان مالی نشوند.
لرستان حدود یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارد که تا پنجم فروردین ماه ابتلای 541 شهروند آن به کرونا و مرگ 35 نفر از این تعداد تایید شده است.
برچسب‌ها
ویروس کرونا وزارت ورزش و جوانان دوومیدانی سیل لرستان
پروندهٔ خبری
مهمترین رویدادهای استانها در سالی که گذشت


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان به 1020 مورد رسید

جاده بروجرد - اشترینان بر اثر سیلاب بسته شد

چه چیزی باعث قفل شدن بازار مسکن شده است؟

جاده بروجرد - اشترینان بر اثر سیلاب مسدود شد

پایش و رصد بازگشت کیشوندان توسط 8 قرارگاه مستقر در سطح جزیره کیش

80 پروژه شرکت آب وفاضلاب لرستان با تلاش مضاعفی ادامه پیدا خواهند کرد

پایان‌ طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به معنی حذف شعار در خانه‌ بمانیم، نیست

افزایش پروازهای تهران و مشهد در فرودگاه خرم‌آباد

تولید هزاربطری ژل ضدعفونی در دانشگاه لرستان

پیش‌بینی بارندگی و کاهش دمای هوا در لرستان

مدیر حوزه علمیه لرستان منصوب شد

ضرورت مشارکت بخش خصوصی در حوزه درمان لرستان

پایان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به معنای حذف شعار در خانه بمانیم نیست

بازداشت 2 نفر به دلیل تدارک برای مراسم عروسی در الیگودرز

تحقق مدیریت جهادی در بنیاد مسکن لرستان

واحدهای موفق و فعال مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند

کشف جسد پیر زن 62 ساله از رودخانه خرم‌آباد

نماز جمعه این هفته در لرستان برگزار نمی‌شود

77 درصد مدارس لرستان به شبکه شاد دسترسی دارند

دو فقره تصادف در محور بروجرد- اراک 6 کشته و یک مصدوم برجای گذاشت

تسهیلات قطره چکانی برای رفع مشکلات کشاورزان سیل‌زده کفایت نمی‌کند

مردم و رسانه ها به شایعات توجه نکنند/به اعتبار منابع اطلاع رسانی توجه شوداطلاعیه فوری مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛ مردم و رسانه ها به شایعات توجه نکنید/به اعتبار منابع اطلاع رسانی توجه شود

کشف 100 کیلو تریاک در لرستان

راه‌اندازی سامانه الکترونیکی مالی در دانشگاه لرستان

مشارکت 741 هزار بسیجی لرستان در طرح غربالگری

میانگین بارش باران در بروجرد به 507 میلیمتر رسید

6 کشته و 1 مصدوم در تصادف محور بروجرد اراک

اعلام ساعت کاری موسسات بیمه‌ای در کیش

تعداد بیماران مبتلا به کرونا در لرستان از مرز 1000 نفر گذشت

جشنواره فیلم و عکس «محراب در خانه» فراخوان داد

اجرای پانزده پروتکل با نگرش بومی برای کنترل محیطی کرونا در کیش

لایروبی 100 کیلومتر از رودخانه‌های لرستان

الهام حسینی: هیچ خبری در خصوص مسابقات نیست

انتصاب سرپرست مدیریت بحران استانداری لرستان

اصلاح ساعات پروازی در فرودگاه خرم‌آباد

لایروبی و ساماندهی رودخانه‌های لرستان یک مطالبه عمومی است

47 درصد زندانیان لرستان از مرخصی نوروز بهره‌مند شدند

عطر رضوی بربالین بیماران و کادر درمان الیگودرز

بازگشت به چرخه تولید 20 واحد صنعتی در بروجرد

کرونا و دلتنگی‌های کودکانه

حوادث رانندگی در جاده بروجرد - اراک 6 کشته و 2 مصدوم داشت

با تصویب شورای عالی کار ؛ حداقل دستمزد کارگران 21 درصد تعیین شد

پیام نماینده ولی‌فقیه در لرستان به مناسبت نیمه شعبان

انفجار در یک منزل مسکونی خرم‌آباد 2 کشته بر جا گذاشت

میراث فرهنگی لرستان رتبه سوم تبلیغات مجازی کشور را کسب کرد

ایجاد فرهنگ مطالبه‌گری عمومی در لرستان ضروری است

رئیس جدید شبکه بهداشت و درمان پلدختر معرفی شد

شناخت منجی عالم بشریت منجر به نجات و رستگاری انسان‌ها می‌شود

مردم به شهرداری برای جلوگیری از شیوع کرونا کمک کنند

بهره‌گیری از ظرفیت‌های مدنی عامل مهمی برای کنترل ویروس کرونا در کیش