ندای لرستان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

بزرگراه شهید همت به نام شهرداری سند خورد

ندای لرستان - شهر: سند مالکیت بخشی از بزرگراه شهید همت به عنوان نخستین سند صادر شده برای معابر به مساحت حدود ۷۰ هزار متر مربع به نام شهرداری تهران صادر شد.

جذب ۲ هزار نفر داوطلب جدید به خانه های دوام و ایمنی در سال جاری

ندای لرستان - معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی از جذب ۲ هزار نفر داوطلب جدید در سال جاری برای خانه‌های دوام و ایمنی خبر داد و گفت: مهم‌ترین برنامه ما تا پایان سال جاری اتمام آموزش این داوطلبان است.

عودلاجان، محله‌ای با قابلیت تبدیل به محله‌ موزه

ندای لرستان - محله ‌موزه، نوع خاصی از موزه است که براساس توافق با جامعه‌ی محلی، برای حفظ آن مکان برپا شده و می‌تواند میراث ملموس و ناملموس خود را حفظ، مدیریت و تفسیر کند.

تهران، ترامپ و بودجه ۱۴۰۰

ندای لرستان - شهر: عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ابراز امیدواری کرد که با سقوط ترامپ و تغییر فضای کسب و کار در حوزه بین المللی و منطقه ای، تهران بتواند قراردادها و توافقنامه های همکاری اقتصادی و توسعه ای امضا کند و برای سال ۱۴۰۰ به رقم بودجه بالاتر از ۵۰ هزار میلیارد برسد.

پارکی که خاک شد

ندای لرستان - شهرداری منطقه ۱۹ تهران، در پاسخ به پیگیری و سوال یکی از ساکنان محله نعمت‌آباد، از چرایی جایگزین شدن پارک پوریای ولی و تغییر کاربری زمین آن می‌گوید؛ از زمین وقفی تا درخواست پروانه ساخت با توجه به طرح تفصیلی ابلاغی در سال ۱۳۹۱.

یک تغییر راهگشا

ندای لرستان - شهر: با افتتاح بزرگراه شهید نجفی رستگار در واقع حلقه ترافیک تهران که از بزرگراه آزادگان در غرب شروع شده بود، تکمیل شده و حالا مسافرانی که قصد گذر به سمت محورهای شرقی تهران را دارند می‌توانند با طی تنها ۶ دقیقه بدون اینکه در ترافیک محلات تهران توقف کنند، به مسیر خود ادامه دهند.

اولین بودجه پایتخت در قرن جدید

ندای لرستان - لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران، امروز یکشنبه، ۵ بهمن ماه ۹۹، به صحن علنی شورای شهر تهران رسید. نگاه اجتماعی، توسعه محلات و توجه به اقشار آسیب‌پذیر باتوجه به شیوع کرونا، جزئی از این لایحه را شامل می‌شود. در این لایحه بودجه، به منظور افزایش شفافیت، ۱۱ هزار و ۳۵۴ میلیارد ردیف بودجه انتقالی از تبصره‌ها، آورده شده است.

وضعیت سفید گرمخانه ها

ندای لرستان - مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی ضمن اعلام آمادگی شهرداری برای پذیرایی از مددجویان در گرمخانه ها در فصل سرما، تاکید کرد که گرمخانه ها از نظر شرایط کرونایی همچنان در وضعیت سفید هستند.

پیشرفت عملیات اجرایی مسیرهای دسترسی به شهرک الهیه و خیابان کرمانشاه به مرز ۹۵ درصد رسید

ندای لرستان - معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از تلاش برای اتمام اقدامات باقی مانده عمرانی در پروژه احداث بزرگراه شهید همدانی تا پایان سال جاری خبر داد.

اولویت‌های برنامه اجرایی شرکت مترو در سال ۱۴۰۰ اعلام شد

ندای لرستان - مدیرعامل شرکت متروی تهران، اولویت‌بندی برنامه‌های اجرایی خود را در سال ۱۴۰۰ تدوین و اعلام کرد. در این برنامه، خرید و نصب تجهیزات لازم برای ۵ خط در حال بهره‌برداری مترو، افتتاح ۳ پارکینگ، افزایش ناوگان شبکه حمل و نقل ریلی، توسعه خطوط موجود و بهره‌برداری از پروژه‌های در حال تکمیل به همراه آغاز عملیات اجرایی خطوط جدید تعریف شده در طرح جامع حمل و نقل ریلی پایتخت آمده است.

سرمایه اولیه «شهروند» برای ورود به بورس ۴۵۰۰ میلیارد تومان است

ندای لرستان - شهر: به زودی قرار است بخشی از دارایی شرکت شهروند به ارزش چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به بازار سرمایه عرضه شود؛ پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که «شهروند» به دلیل زیرساخت‌های مناسب، دارایی‌ها و نوع کسب و کاری که دارد، جزو سهام های خوب در بازار باشد و قطعا مورد استقبال واقع شود.

آغاز برگزاری تمام‌الکترونیک مناقصات شهرداری با امضای دیجیتال

ندای لرستان - مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران، از برگزاری تمام‌الکترونیک مناقصات در شهرداری تهران خبر داد که طی آن تمام مراحل انجام معاملات و برگزاری مناقصات به صورت الکترونیکی و با ابزارهایی مانند امضای دیجیتال انجام خواهد شد.

اعطا: سهم تهران از بودجه بحران باید افزایش یابد

ندای لرستان - شهر: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران می‌تواند برای تکمیل پروژه راه‌اندازی سیستم هشدار سریع زلزله در پایتخت، بودجه خاصی را پیشنهاد داده تا در شورای شهر بررسی و درنهایت به تصویب برسد.

نشست خبری پنجمین جایزه جهانی خشت طلایی تهران

ندای لرستان - نشست خبری پنجمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ با حضور دکتر محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و جمعی از خبرنگاران در شهرداری تهران برگزار شد.

پاسخ گوی تلفنی و حضوری به سوالات درآمدی شهروندان منطقه ۱۵

ندای لرستان - معاون مالی و اقتصاد شهری منطقه ۱۵ گفت: تمام کارشناسان حوزه درآمد همزمان با توزیع فیشهای عوارض نوسازی، پسماند و کسب و پیشه پاسخ گوی درخواست و سوالات شهروندان به صورت تلفنی و حضوری هستند.

احداث زمین بازی کودکان در بوستان های منطقه ۳

ندای لرستان - در راستای اجرای پروژه های کوچک مقیاس محله ای، عملیات احداث زمین بازی جدید کودکان در بوستان های منطقه ۳ در آینده ای نزدیک اجرا می شود.

انتشار مجله الکترونیکی چند رسانه ای همشهری۹

ندای لرستان - به همت اداره روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ و برای اولین بار مجله الکترونیکی چند رسانه ای با عنوان "همشهری۹" با استفاده از ظرفیت کارشناسان این اداره به صورت ماهانه منتشر می شود

پروژه های توسعه محله ای شمال تهران در سال ۱۴۰۰ تعریف شد

ندای لرستان - پروژه های توسعه محله ای شمال تهران برای اجرا در سال ۱۴۰۰ با مشارکت شهرداران نواحی ۱۰ گانه، دبیران شورایاری محلات و نمایندگان معاونت های اجرایی شهرداری منطقه یک شناسایی و تعریف شد.

درباره یک برداشت غلط از کار کودک

ندای لرستان - بازنمایی نادرست پدیده کار کودکان در یک‌سریال نمایش خانگی اعتراض بسیاری از صاحب‌نظران و فعالان مدنی حوزه کودک را در پی داشته است.

محمدی:آثار رویه ساز در اولویت دریافت جایزه اند

ندای لرستان - شهر: در پنجمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی ۵۴۱ اثر را دریافت شده که ۲۴۵ داخلی و ۲۹۶ خارجی است . آثار خارجی از ۱۹۴ شهر و ۵۸ کشور دریافت شده است. بیشترین آثار و پروژه ها در محورهای معماری و شهرسازی و میراث فرهنگی بوده است که نشان دهنده رویکرد امسال این جایزه است.

حمل و نقل؛ صدرنشین تخصیصی های تهران

ندای لرستان - شهر: بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری نشان می‌دهد، شهرداری قرار است مانند امسال در بخش هزینه‌ها انقباضی عمل کند اما؛ منبع درآمدی جدید به منابع دیگر اضافه می‌کند که آن هم دریافت عوارض بیشتر از ساختمانی‌هاست.

اجرای طرح کاپ در نواحی پنجگانه منطقه ۷

ندای لرستان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ از اجرای طرح کاپ، کم حجم سازی و تفکیک پسماند در مبدا در نواحی پنجگانه این منطقه خبر داد.

فعالیت شبانه روزی گرمخانه شمال شرق تهران

ندای لرستان - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ تهران از اجرای طرح جمع آوری و اسکان افراد بی سرپناه در زمستان ۹۹ خبر داد و گفت: در روزهای سرد زمستانی گرمخانه شهرداری منطقه چهار آماده پذیرش افراد بی خانمان و کارتن خوابها است.

افزایش آلاینده ها در اطراف ۴ نیروگاه +تصاویر

ندای لرستان - شهر:مقایسه تصاویر آلودگی ناشی از سوخت گوگرد دی اکسید نیروگاه های اطراف تهران در دو سال ۱۳۹۹ و ۹۸ نشان می دهد که به غیر از نیروگاه برق شهید رجایی قزوین که در سال گذشته نیز ۲۲۰۰ *PMPOL آلایندگی داشته در سال جاری ۴ نیروگاه دیگر نیز به فهرست نیروگاه های پرآلاینده افزوده شده است.

اقدامات محلی؛ اثرات جهانی

ندای لرستان - شهر: سرعت بالای شهرنشینی، روند توسعه و پیشرفت شهرها را با چالش های عظیم اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، زیست محیطی و غیره روبرو کرده است، چالش هایی که در شهرها و مکان های جغرافیایی متفاوت بروز نموده اند، با همکاری های گسترده بین المللی در حوزه شهری و هم افزایی و مشارکت کشورهای مختلف، می تواند چشم انداز دستیابی به برنامه هایی موثر، کارآمد و تعمیم پذیری را فراهم کند.

سه سد نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور

ندای لرستان - در تهران حدود ۸۰ هزار تاکسی فعال هستند که از این تعداد ۳۷ هزار دستگاه به سن فرسودگی رسیده اند، با توجه به این آمار وضعیت حوزه تاکسیرانی در بخش نوسازی وضعیت مساعدی نیست.

خروج از فریز

ندای لرستان - شهر: منتفی شدن طرح تعریض خیابان کرمان در کمیسیون ماده ۵ به تصویب رسید تا شهرداری منطقه بتواند از املاکی که در گذشته برای اجرای این طرح تملک شده برای ایجاد سرانه ها و امکاناتی مانند میدان میوه و تره بار، آتش نشانی، فضای سبز و پیاده راه استفاده کند و علاوه براین املاک این خیابان بعد از حدود ۴۰ سال از فریز خارج شوند.

شهردار تهران لایحه بودجه ۱۴۰۰ را تقدیم شورای شهر کرد

ندای لرستان - شهر: شهردار تهران گفت: رقم اصلی بودجه ۱۴۰۰، ۴۷ هزار و ششصد و هشتاد و هفت میلیارد تومان است و دو هزار و دویست و هفتاد و چهار میلیارد تومان بودجه پیشنهادی است که برای پروژه های خاص در نظر گرفته شده و بودجه تکمیلی خواهد بود.

توسعه ناوگان اتوبوسرانی یکی از مولفه های بودجه سال آینده

ندای لرستان - معاون شهردار تهران در بازدید شبانه شهردارشب اول بهمن ماه که با حضور و همزمانی اولین روز کاری دستیاران ستادی معاونت منابع انسانی همراه بود از توقف گاه سامانه ۲ شرکت واحد اتوبوس رانی تهران، مرکز آموزش آتش نشانی و سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار و میدان میوه و تره بار مرکزی بازدید کرد.

تاب آوری مهمترین محور در برابر پاندمی هایی مثل کروناست

ندای لرستان - رییس دانشکده شهرسازی دانشکده شهید بهشتی معتقد است که در جشنواره خشت طلابی مهمترین موضوع امروز تاب آوری شهر در برابر بحرانی مانند پاندمی کروناست که قبلا کمتر به آن توجه شده بود.

اشتراک گذاری اطلاعات حوزه مدیریت شهری با کمک خشت طلایی تهران

ندای لرستان - شهر: برگزاری برنامه هایی مانند جایزه خشت طلایی تهران در حوزه مدیریت شهری باعث می شود تا بتوان اطلاعات حوزه های تاب آوری، مدیریت شهری و ساخت و ساز را به اشتراک گذاشت.

تاریخ رها شده؛ باغ کیهانی

ندای لرستان - در شهر تهران خانه های تاریخی زیادی وجود دارد که به دلایل مختلف رها شده اند و مکانی برای تجمع معتادان و کارتن خواب ها هستند. این خانه های قدیمی اغلب دارای ارزش های مادی و معنوی بسیاری هستند که با توجه مسئولین و تملک و بازسازی آنها می توان از این بناها استفاده های فرهنگی و هنری زیادی کرد.با همت شهرداری منطقه ۱۲ بنای فوق در حال مرمت و بازسازی است.

بیست بیست / قسمت بیست و هشتم

ندای لرستان - برنامه خبری بیست بیست با نگاهی جدید به خبرهای تهران نگاه می کند. قسمت بیست و هشتم این برنامه را ببینید.

طرح انضباط شهری در خیابان شهرداری اجرا می شود

ندای لرستان - طرح انضباط شهری و جمع آوری سدمعبر کنندگان صنفی، سیار و بساط گستر در خیابان شهرداری با همکاری یگان حفاظت شهرداری منطقه یک، شرکت شهربان و حریم بان و پیمانکار رفع سد معبر اجرا می شود.

آیین گرامیداشت هفته هوای پاک با مشارکت توان یابان

ندای لرستان - آیین گرامیداشت هفته هوای پاک با حضور پیمان پور نصر شهردار منطقه ۱۶، آزاده دل مدیر توسعه سیستم های حمل ونقل پاک سازمان ترافیک شهرداری تهران، کریم پور معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه و جمعی از توان یابان و جانبازان شهر تهران با همکاری هیات ورزش های جانبازان و معلولان در بوستان ترافیک منطقه ۱۶ برگزارشد.

ظرفیت مددسرای منطقه۹ تکمیل است

ندای لرستان - پیرو تاکیدات شهردار تهران مبنی بر خدمت رسانی به افراد بی سرپناه در سردترین فصل سال که توسط گشت های فوریت های خدمات اجتماعی انجام می شود؛ منطقه ۹ همسو با رویکرد مدیریت ارشد شهری، پذیرایی از مددجویان را به صورت شبانه‌روزی در دستور کار قرار داده است.

ساير مطالب

رنگ و هنر بر المان های شهری نقش بست

به وقت پریدن

یازده معبر منطقه 13 به نام شهدا مزین شد

480مددجو در گرمخانه‌های منطقه5 اسکان داده شد

رسانه و شهروندان مطالبه گر ایمنی اماکن باشند

بازدید صبحگاهی سرپرست منطقه 8، از پروژه‌های عمرانی سطح منطقه

تست سریع و رایگان کرونا در مترو تمدید شد

بهره برداری از کانال جمع آوری و هدایت آبهای سطحی مدائن در جنوب غرب پایتخت

نصب مانیتورهای اطلاع رسانی در ورودیهای کوهستان؛ پایان بهمن‌ماه

گلپایگانی: ممیزی املاک گامی بزرگ برای تهرانی بهتر است

حناچی: ممیزی املاک، کیفیت زندگی تهرانی ها را تغییر می دهد

طراحی مرمت بازارچه قاجاری نائب آقا در خیابان فروزش آغاز شد

بخش شمالی پلاسکو، 15 بهمن افتتاح می‌شود

4 میلیون و 700 هزار ملک ممیزی می شود

«دست به کار شیم»

پلاسکو و تلنگری که به مدیریت شهری زد

نخستین فرهنگسرای شهر تهران به ساختمان دوستدار دوچرخه پیوست

نمایشگاه نقاشی کودکان در خانه هنرمندان

درخواست حناچی از شهروندان در شب‌های سرد

شهرنگار؛ محله بریانک

باز شدن گره 39 ساله محور کرمان

انتقاد از وجود بروکراسی پیچیده در تامین واگن

زمینه ابطال قرارداد «باملند» در مرجع قضایی فراهم است

تشریح 3شاخص شناسایی ساختمان های ناایمن در بازار

بودجه 1400 شهرداری؛ تداوم بودجه توسعه محلات شهر تهران

اجرای طرح فوریتی جمع آوری کارتن خواب در منطقه2

شهرداری پیاده رو فروشی نمی کند

ممیزی املاک شهرداری؛ از شناسایی تا به روزرسانی

بهره برداری از اولین نیروگاه خورشیدی منطقه 19

استفاده از بانک اطلاعاتی پروژه های شهری در خشت طلایی

آغاز به کار دومین پویش آزادسازی مادران زندانی

باید از آزمون و خطا عبور کنیم

بیست بیست / قسمت بیست و هفتم

گذر زیست محیطی منطقه21 میزبان مدیران شهری ورودی غربی پایتخت

نهمین شماره مجله چند رسانه‌ای «وقایع شمیران» منتشر شد

انهار شمال شرق تهران مرمت و بازسازی می شوند

کاشت 300 نهال مثمر و غیر مثمر در منطقه 3 به مناسبت هفته هوای پاک

آغاز اجرای پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی در محله عباس آباد

برگزاری دوره های آموزشی بهبود رفتارهای صحیح ترافیکی

اولین دوره مسابقات تنیس روی میز پارکی برگزار شد

اجرای دو طرح همیار آتش نشان و حامی ایمنی در جنوب شهر

خشت طلایی به انباشت تجربه در حوزه شهرسازی کمک می کند

تهران،نماینده ایران در مجامع بین المللی است

تهیه آیین نامه ساز و کار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران

آغاز حفاری مکانیزه بخش پایانی پروژه توسعه جنوبی خط 6 مترو

برگزاری افتتاحیه هفته فرهنگی غزه در باغ موزه هنر ایرانی

حادثه پلاسکو، نقطه عطفی در مباحث ایمنی و حقوق عمومی شد

شفاف‌سازی و پیشگیری از رانت، مهم‌ترین دستاورد سامانه اطلاعات پیمانکاران است

مراجعه تاکسی ها به مراکز معاینه فنی 3 برابر شد

تهران از این طرف/ ویژه پلاسکو و یادواره‌ای برای شیده لالمی

اکران آثار کودکان خاص در دومین دوره مسابقه نقاشی کودکان تهران

یک گام تا تکمیل پروژه مدیریت سیلاب بزرگراه آزادگان

بازدید معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از منطقه 19

حفاری مکانیزه بخش پایانی پروژه توسعه جنوبی خط 6 مترو آغاز شد

دهه فجر از سامانه الکترونیک سلامت رونمایی می شود

اختتامیه خشت طلایی؛ 7 بهمن

وضعیت سفید در ایستگاه شوش

باغ تایلندی به نشانه دوستی در تهران جانمایی می شود

پنجشنبه 30 دی 1395

فعالیتهای مدیریت شهری در ابعاد بین المللی قابل رویت است

کاشت 53 درخت روت بال زیتون تلخ در منطقه 9

کنترل، نظارت دقیق و شفافیت در صدور پروانه ها

نقش آفرینی مردان نقره ای در ترویج فرهنگسازی ایمنی به موتورسواران منطقه 3

شهردار منطقه21 میهمان ویژه "پارک ملی هوافضا"

اجرای برنامه های فرهنگی آموزشی منطقه 4 در هفته هوای پاک

طرح ارتقای امنیت بانوان در محیط های شهری در منطقه 20 کلید خورد

ابلاغ دستورالعمل کمپین همسایه هم توسط معاون شهردار تهران

توقف مسافرگیری در ایستگاه شوش تا اطلاع ثانوی

معرفی سرپرستان جدید مناطق 2 و ٨

برگزاری دوره های آموزشی رایگان ترافیکی برای شهروندان شمال شرق تهران

ایمن سازی و آشکارسازی خط 2 اتوبوس های تندور خیابان قزوین

لایروبی مستمر کانال ها و مسیل های منطقه 2

از کاشت نهال تا برگزاری دوره های آموزشی آنلاین محیط زیست در منطقه 15

تاکید کلهری برتعامل سازمان‌های خدمات‌رسان برای کنترل بیماری کرونا

امنیت بانوان در شهر ارتقاء می یابد

رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان الزامی است

احداث همراه سرا در اطراف مراکز درمانی منطقه 6

امضای تفاهمنامه سازمان فرهنگی و معاونت حمل و نقل

مدیریت شهری با عملکرد مطلوب، تضمین کننده ارتقاء کیفیت زندگی است

حق شهروندان نیست که با تاکسی فرسوده تردد کنند

پلاسکو ؛ متمایزترین خاطره ام

30 درصد ساختمان های پرخطر منطقه 12 ایمن شدند

سهم حمل و نقل عمومی از قوانین مصوب باید پرداخت شود

100 پلاسکو در شهر

شاخص های سنجش آلودگی هوا سختگیرانه تر شد

هیچ اراده‌ای برای اجرای مصوبات حمل و نقلی در دولت نیست

منتظر اقدام عاجل دولت و مجلس هستیم

الزام اخذ معاینه فنی خودروهای تهرانی از مراکز پایتخت

شهرداری، قرارداد چند پروژه به ارزش 40هزار میلیارد تومان را فسخ کرد

تفکر شهروندی و اراده متولیان دو راهکار اصلی کاهش آلودگی هواست

خشت طلایی؛ مبنای زایش ایده های جدید در کلان شهرها

بیست بیست / قسمت بیست و ششم

سرعت احداث فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی افزایش یافت

تداوم بهسازی انهار و شبکه آبهای سطحی معابر در جنوب شرق تهران

اجرای نمایش خیابانی روز هوای پاک در میدان کتاب

از آئین درختکاری تا همایش دوچرخه‌سواری

ارائه 10 میلیون نفر ساعت آموزش مجازی مقابله با بحران

مدیریت پسماندهای شیشه ای در منطقه 19

جوایز بین‌المللی سبب تغییر نگرش مدیران می‌شود

موافقت کمیسیون ماده ٥ با طرح اصلاحی کرمان