ندای لرستان

آخرين مطالب

فرهنگي

بازدید مجازی از جاذبه های گردشگری لرستان

ندای لرستان - خرم‌آباد - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از راه اندازی طرح گردشگری مجازی در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در این استان خبر داد.

"چل سرو"؛ عاشقانه هایی برای روزهای کرونایی

ندای لرستان - خرم آباد - فال "چل سرو"» یا چهل سرود یکی آداب شیرین و کهن لرستان و برخی شهرهای لک زبان غرب کشور و اوج آن در شب یلدا و دیگر شبهای بلند زمستان است که عاشقانه هایی به بلندای تاریخ در دل محافل شاعرانه زمزمه می شود.

کرونا و غوغای سوگواری ایل در لرستان

ندای لرستان - بروجرد - در روزهای تنیده با هراس کرونا که تاکید بر فاصله گیری اجتماعی بیشتر شده در لرستان اما آئین های عزاداری همچنان برگزار می شود و مقاومت های فرهنگی در برابر برگزاری نکردن مراسم وجود دارد که به ناچار با ورود دستگاه قضائی سعی در کنترل آن شد که این مقاومت ها در جایگاه خود از دیدگاه جامعه شناسی قابل بررسی است.

بقاع متبرکه خرم آباد و دوره تعطیل شد

ندای لرستان - خرم آباد - مدیر اوقاف و امور خیریه خرم آباد گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و به منظور حفظ سلامت شهروندان بقاع متبرکه خرم آباد و دوره چگنی تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

پلمب و تعطیلی 1348 واحد صنفی متخلف در لرستان

ندای لرستان - ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از پلمب و تعطیلی 1348 واحد صنفی متخلف در استان خبر داد.

پلمپ و تعطیلی 1348 واحد صنفی متخلف در لرستان

ندای لرستان - ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از پلمپ و تعطیلی 1348 واحد صنفی متخلف در استان خبر داد.

برگزاری کارگاه های فرهنگی، هنری مجازی در کانون پرورش فکری لرستان

ندای لرستان - خرم آباد- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان لرستان گفت: همزمان با شیوع بیماری کرونا کارگاه های فرهنگی، هنری و ادبی با حضور مربیان کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان لرستان بصورت مجازی در حال اجرا است.

پلمب واحدهای اقامتی و گردشگری در بروجرد

ندای لرستان - بروجرد - رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد گفت: در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار این بیماری 51 سفره خانه و واحد استیجاری متخلف شهرستان پلمب شد.

تجلیل غیرحضوری از برگزیدگان جشنواره ملی آیات موشن گرافیک

ندای لرستان - خرم آباد - دبیر اجرایی جشنواره ملی "آیات موشن گرافیک "در لرستان گفت:‌به دلیل شیوع ویروس کرونا و ضرورت پرهیز از تجمعات، اختتامیه این رویداد برگزار نمی شود و جوایز از طریق پست برای برگزیدگان ارسال می شود.

ضریب اشغال صفر درصدی مراکز اقامتی لرستان

ندای لرستان - ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی لرستان از ضریب اشغال صفر درصدی مراکز اقامتی استان خبر داد.

فراخوان فیلم کوتاه «آموزش تعطیل نیست» در لرستان

ندای لرستان - خرم‌آباد - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان از فراخوان فیلم کوتاه با عنوان «آموزش تعطیل نیست» ویژه معلمان پایه ابتدایی در این استان خبر داد.

همه مسیرهای منتهی به جاذبه‌های گردشگری لرستان مسدود است

ندای لرستان - خرم‌آباد- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از انسداد همه مسیرهای منتهی به جاذبه‌های گردشگری این استان براساس مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا خبر داد.

بیش از 70 مدرسه جدید در مناطق سیل‌زده لرستان ساخته شد

ندای لرستان - خرم‌آباد- سرپرست اداره کل نوسازی مدارس لرستان گفت: با تلاش این مجموعه، بیش از 70 مدرسه جدید در مناطق سیل‌زده ساخته شده و در اختیار آموزش‌وپرورش قرار گرفته است.

معذوریت دیار گردشگری لرستان از پذیرش مهمان نوروزی

ندای لرستان - خرم‌آباد - سرزمین چهار فصل لرستان با حضور مهمان ناخوانده ویروس کرونا و آغاز سال جدید و تعطیلات نوروزی به منظور سلامت مسافران و مردم این استان از پذیرش مهمانان نوروزی معذور است.

هیچ مسافر نوروزی در لرستان پذیرش نشده است

ندای لرستان - خرم آباد - معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: تاکنون هیچ مسافر نوروزی در استان پذیرش نشده و با هرگونه تخلف در این بخش برخورد جدی و قاطع خواهد شد.

به وضعیت معیشتی اساتید هنر توجه ویژه‌ شود

ندای لرستان - ایسنا/لرستان نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: تکریم هنرمندان عرصه هنر فاخر و ارزشمند کانون فرهنگ و ادب باید از سوی همه مسئولان استان انجام شود.

انجام بیش از 2200 بازدید از اماکن عمومی لرستان

ندای لرستان - ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از انجام از 2200 مورد بازدید از اماکن عمومی استان از 20 لغایت 27 اسفندماه خبر داد.

معرفی چند اثر شاخص از لرستان برای ثبت جهانی

ندای لرستان - ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از معرفی چند اثر شاخص استان برای ثبت در فهرست جهانی خبر داد.

آتش کرونا را با چهارشنبه‌ سوری شعله‌ور نکنیم

ندای لرستان - خرم آباد- رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پلدختر گفت: با توجه به شیوع کرونا و توصیه های بهداشتی، برگزاری آیین چهارشنبه آخر سال علاوه بر خطرات همیشگی، مخاطرات ابتلا به ویروس کرونا را به دنبال دارد و از مردم می خواهیم در خانه بمانند.

مربیان مهد و ارایه سرگرمی های مجازی در روزهای خانه نشینی

ندای لرستان - بروجرد - با آمدن کرونا مهدهای کودک در شمار اولین جاهایی بودند که یا بطور رسمی تعطیل و یا اینکه والدین از نگرانی، مانع از رفتن کودکان به این مکان ها شدند در چنین شرایطی با کمک مربیان مهد آموزش ها و بازی هایی بصورت مجازی به کودکان ارائه شده تا بخشی از اواقات آنها پر شود.

سهم فرهنگیان در کرونا، آموزش های مجازی از خانه تا مدرسه

ندای لرستان - خرم‌آباد - ایجاد فضایی برای آموزشی از طریق فضای مجازی سهم فرهنگیان در مهار بحران کرونا است که در نخستین روزهای شیوع کرونا برای آگاهی بخشی دانش آموزان و تداوم تعلیم و تربیت در سطح کشور رقم خورد.

پلمپ 87 واحد صنفی متخلف در لرستان

ندای لرستان - ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از پلمپ 87 واحد صنفی متخلف استان که تذکرات مربوط به ستاد مدیریت بیماری کرونا را جدی نگرفتند در 6 روز گذشته خبر داد.

اهالی موسیقی لرستان ساز خود را در خانه کوک می کنند

ندای لرستان - خرم‌آباد - این روزها سهم اهالی موسیقی لرستان در مبارزه با کرونا تولید و انتشار محتوا در خانه است با این هدف که صدای پای این ویروس در استان کمتر و کمتر شنیده شود.

ممنوعیت بهره برداری از غارهای لرستان

ندای لرستان - خرم آباد- معاون فنی حفاظت محیط زیست لرستان گفت: تا مهار کامل ویروس کرونا بازدید و بهره برداری از غارهای این استان ممنوع شد.

دانش آموزان سفیران فرهنگ‌سازی در مبارزه با کرونا

ندای لرستان - بروجرد - ویروس کرونا که امروزه بلای جان مردم جهان شده با مدیریت صحیح، جدی گرفتن توصیه های بهداشتی از سوی آحاد جامعه قابل مهار شدن است، و در این امر مهم دانش آموزان به عنوان سفیران فرهنگ سازی مبارزه با این بیماری نقش موثری دارند.

انجام بیش از 670 بازدید و نظارت از اماکن عمومی لرستان

ندای لرستان - ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از انجام بیش از 670 مورد بازدید کنترلی از اصناف و مراکز تجمعی سطح استان از 19 لغایت 24 اسفندماه خبر داد.

پلمپ 22 واحد صنفی متخلف در لرستان

ندای لرستان - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از پلمپ 22 واحد صنفی متخلف استان در 48 ساعت گذشته خبر داد.

طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه لرستان اجرا نمی شود

ندای لرستان - خرم آباد - مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و به منظور پرهیز از تجمعات، نوروز 99 طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان اجرا نمی شود.

«پیک امید مجازی» در دست کودکان و نوجوانان

ندای لرستان - ایسنا/لرستان مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان از امکان استفاده از پیک مجازی برای کودکان در تعطیلات نوروز خبرداد.

راه‌اندازی ایستگاه‌های «بهداشت و سلامت» در بقاع متبرکه لرستان

ندای لرستان- معاون اوقاف و امور خیریه لرستان از راه‌اندازی ایستگاه‌های بهداشت و سلامت در بقاع مجری طرح «آرامش بهاری» استان خبرداد و گفت: با توجه به ممنوعیت ورود زائرین در برخی بقاع متبرکه، زیارت مجازی این بقاع جایگزین زیارت حضوری خواهد شد.

5 انیمیشن ارزشمند و آموزنده برای کودکان شما + عکس

ندای لرستان - انیمیشن معمولا راحت ترین راه برای رساندن پیام ها به بچه هاست. این برنامه ها به خاطر موسیقی ورنگ هایی که دارند ذهن آنها را برانگیخته و بهشان کمک می کنند بهتر یاد بگیرند

به نفس افتادن دفاتر گردشگری در شوک کرونا + عکس

ندای لرستان - شیوع بیماری کرونا و شرایط بحرانی اخیر، باعث شده صنعت گردشگری کشور ضرر و زیان زیادی را متحمل شود که در صورت عدم حمایت مسئولین، بسیاری از دفاتر خدمات گردشگری ورشکست و مجبور به تعطیلی می باشند

کدام بازیگران مجسمه اسکار خود را گم کردند + عکس

ندای لرستان - برنده شدن جایزه آکادمی اسکار، بزرگترین و مهمترین رویدادی است که برای سینماگر و بازیگر اتفاق می افتد اما در کمال ناباوری برخی بازیگران جایزه اسکار خود را گم کرده اند

اشتباه اول سحر قریشی + عکس های جدید

ندای لرستان - سحر قریشی عکس هایی از فیلم زن ها فرشته اند 2 را در صفحه ی اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت

ساير مطالب

چشمه‌ای که «غم‌باد» را با خود می‌شوید/ «اِراز» صاحب جام شد

آقای امین زندگانی، کاری بهتر از دعوت به چالش رقص به ذهنتان نرسید؟

ادل Adele ستاره ایی که از استیج می ترسد! + تصاویر

شبنم مقدمی، هادی حجازی فر و محمد بحرانی در سریال نوروزی + تصاویر

ممنوعیت ورود به پنج آرامستان شهر خرم آباد

ورود به بقعه امامزاده محمدبن الحسن(ع) و آبشار آب سفید الیگودرز ممنوع شد

سریال های نوروز 99: ساعت پخش و تصاویر

5 فیلم مطرح درباره خون آشام‌ها! + عکس

تعطیلی مراسمات و سنت‌های پایان سال در جهت مقابله با شیوع کرونا

واکنش برزو ارجمند به انتشار چت هایش با سالومه، مجری "من و تو"

بازیگر فیلم "جن گیر" درگذشت + بیوگرافی و آثار

کنایه تند هانیه توسلی به چالش رقص امین زندگانی + عکس

ایستگاه‎های سلامت؛ جایگزین طرح «آرامش بهاری»

برگزاری مراسم پنجشنبه آخر سال در بروجرد ممنوع است

کیرا تایتلی: دیگر برهنه نمی شوم! + جدیدترین عکس ها

تا پای مرگ رفتن و آسیب دیدگی شدید بازیگران در صحنه فیلمبرداری + عکس

هوشنگ ظریف، خداحافظ آقای تار و تنبک + بیوگرافی و تصاویر

وعده احسان علیخانی برای تغییر داوران و تغییرات اساسی در "عصر جدید"

ممنوعیت انیمیشن هالیوودی به خاطر محتوای همجنس بازی + عکس

عکس های جدید و دیدنی از "پایتخت 6" در مازندران

اعترافات صادقانه شقایق فراهانی مقابل مهران مدیری + عکس

بیوگرافی سری دیوی + عکس های سری دیوی و همسر و دخترانش

روایت دردناک مجید مجیدی از گپ و گفت با دو برادر کودک کار!

ویروس کرونا گردشگری لرستان را تب دار کرد

سریال "وست ورلد" West World + اولین عکس ها و جزئیات فصل سوم

ارائه آموزش مجازی مقابله با کرونا به فعالان کانون‌های مساجد

از گلشیفته فراهانی تا الناز شاکردوست: پرستاران ماندگار سینما + عکس

پرویز پرستویی درباره علت چت با سالومه مجری "من و تو" توضیح داد

تتلو از خجالت پویا، خواننده لس آنجلسی درآمد! + عکس

استفاده از ظرفیت مربیان قرآن در استخدام‌های آموزش‌وپرورش

تولید برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی مجازی در کانون لرستان

جدیدترین اخبار "عصر جدید": از معرفی پرریسک ترین شرکت کننده تا زمان دقیق پخش

انتظار نمی رفت پرستویی با سالومه دل بدهد و قلوه بگیرد! + عکس

ساماندهی 2730 شی‌ء تاریخی لرستان

مرمت دو بنای تاریخی در بروجرد

حمله و فحاشی پویا، خواننده لس آنجلسی به ساسی مانکن و تتلو + عکس

آرمین 2afm بالاخره مجاز شد + توضیحات بیشتر

انیمیشن ایرانی واجد شرایط اسکار 2021 + عکس

از مهناز افشار تا داروغه زاده: واکنش ها به هک شدن پیج سالومه و لو رفتن دایرکت هایش با هنرمندان + عکس

برنامه های تلویزیون در تحویل سال 99 + عکس

محمدرضا شجریان به خانه برمی گردد؟

محمد رسول اف، کارگردان و فیلمساز ایرانی به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد؟

اعلام زمان برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر/ تعویق به دلیل ویروس کرونا

دستکش‌هایی از جنس مهربانی بر دستان مردم

مراسم اعتکافیه رجب به رمضان موکول می‌شود

کنسرت رایگان خواننده معروف، در ازای حمله وحشیانه! + بیوگرافی

احسان علیخانی: ماچ و بوسه و بغل کردن "عصر جدید" قبل از شیوع ویروس کرونا در کشوره! + عکس

مهناز افشار و باز هم سانسور! + عکس

انیمیشنی که از ریاست "ترامپ" تا شیوع "کرونا" را پیش بینی کرد + تصاویر

از نیکول کیدمن تا اما استون: ستارگان سینما در سریال های تلویزیونی + عکس

پژمان بازغی با موهای سفید در "بازیوو" + عکس

آنتونیو باندراس در فیلم تهیه کننده ایرانی + توضیحات بیشتر

چرا کنسرت داریوش در کانادا به خاطر "کرونا" لغو نشد؟ + واکنش دریا دادور به لغو کنسرت

درباره فیلم ایرانی برنده خرس طلایی برلین: "شیطان وجود ندارد" + عکس

خبر خوب: هنرمند دوتار ساز خراسان جنوبی در فهرست گنجینه زنده بشری

اولین تصاویر لعیا زنگنه و مهدی هاشمی در سریال طنز نوروز 99

وقتی مهران مدیری، آرون افشار رو با خاک کوچه یکی کرد! + عکس

"پری" زنی ایرانی با چادر مشکی در میان روسپی های آتن + تصاویر

جدیدترین اخبار از آلبوم خراسانیات استاد شجریان + عکس

شهاب حسینی و حسام منظور در "طلاخون" + عکس

توضیحات مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان در خصوص حضور معلمین در مدارس

اکبر عبدی باز هم زن شد این بار در "جنس لطیف " + عکس

کرونا "دورهمی" را متوقف کرد!

خرس طلای برلین در دستان باران رسول اف در غیاب پدرش محمد رسول اف + تصاویر دیدنی

رامبد جوان: خندوانه بماند برای روزهای بهتر! + عکس

حمله به محمد رسول اف، برنده خرس طلای برلین : خودفروخته!

فصل دوم "عصر جدید": داوران، تعداد شرکت کنندگان و زمان پخش

جشنواره کن 2020 در هاله ای از ابهام ؟! + آخرین اخبار

علی ابوالحسنی بازیگر "جنگ 77" درگذشت + بیوگرافی و علت فوت

"شیطان وجود ندارد" بهترین فیلم جشنواره برلین 2020 + عکس و معرفی برندگان برلیناله

کاهش طلاق؛ گام تکمیلی فعالیت‌های روحانیون در لرستان

جایزه جشنواره برلین برای فیلم ایرانی + داستان فیلم

موسیقی دان پیشکسوت، در بیمارستان مسیح دانشوری درگذشت

چهره نیکی کریمی و امیر آقایی در یک قاب + عکس

تصاویر مراسم تشییع پیکر ملکه رنجبر، زیر سایه "کرونا"

ماجرای کنسرت لیلا، شادمهر و اندی در همسایگی مدینه! "شب فارسی" در عربستان!

درگذشت هنرمند جوان بر اثر "کرونا"

عکس بازیگران روی فرش قرمز فیلم ایرانی در جشنواره فیلم برلین 2020

اعلام برنامه‌های روزشنبه آموزش مکمل برای دانش آموزان درشبکه آموزش

اعلام جدول پخش تلویزیونی دروس دوره تحصیلی ابتدایی

سروش صحت و بهرنگ علوی با گریم دیدنی در فیلمی جدید + عکس

گردشگرپذیر بودن لرستان از عوامل مهم اجرای هوانوردی عمومی است

کنایه سنگین مهران مدیری به سحر قریشی و مهدی طارمی

وصیت نامه ناامیدکننده کرک داگلاس، برای پسر و عروسش! + عکس

گلپا از اختلافات و دلخوری های پیش آمده با شجریان گفت

هشدار سلبریتی های وحشت زده از کرونا ! + عکس

شهاب حسینی، نشان شوالیه فرانسه را گرفت + عکس

ملکه رنجبر بازیگر "زیر آسمان شهر" درگذشت + علت فوت

ضیافت سینمای ایران در جشنواره فیلم برلین 2020

تلخ و غم انگیز: مرگ دو موسیقی دان، به دلیل ابتلا به کرونا! + عکس

ستاره پسیانی: حتی اسمم را عوض کردند! نقشی که به دست دوستان ممیز آش و لاش شد! + عکس

هومن سیدی در سریال قورباغه + عکس

بازیگرانی که طعم تلخ فراموش شدن را چشیدند + عکس

فیلم چاقوکشی Knives Out داستان پلیسی میخکوب کننده + تصاویر

اولین تصاویر فصل دوم "عصر جدید" منتشر شد + جزئیات

"دیرین دیرین" فیلم سینمایی می شود! + زمان پخش

از رامبد جوان تا الناز شاکردوست و مهناز افشار: واکنش های متفاوت به کرونا + عکس

موسیقی سریال پایتخت غافلگیرتان می کند/ همکاری مجدد با آریا عظیمی نژاد

تعداد زیادی از پل‌ها و ابنیه فنی چگنی از بین رفتند

جنجالی که بهنوش بختیاری به پا کرد و تحت پیگرد قانونی قرار گرفت!