ندای لرستان

آخرين مطالب

مقالات

پران پرویز سیلزده و182 دانش‎ آموز بدون معلم

ندای لرستان - خرم‎آباد - سیل فروردین ماه امسال در لرستان پل ارتباطی روستای پران پرویز پلدختر را با خود برد و اکنون تخریب راه موقت این روستا در بارندگی اخیر موجب شد تا 182 دانش ‎آموز ابتدایی و متوسطه راهنمایی این روستا به دلیل نبود راه دسترسی از 2 روز گذشته معلم نداشته باشند.

معلولان منتظر در مناطق دورافتاده بروجرد!

ندای لرستان - بروجرد - اعظم‎‎، معلول جسمی و حرکتی 35 ساله از ده ترکان به نمایشگاه صنایع دستی مددجویان بهزیستی بروجرد آمده و ساخته‎های دست معلولان روستانشین را آورده است، تا شاید با فروش بخشی از آنها بتواند معلولان منتشر در روستا را خوشحال کند.

سوت‎‌هایی که برای متخلفان به صدا درمی‌‎آید

ندای لرستان- حضور افراد متخلف و فرصت طلب در هر دوره و تشکیلات امری بدیهی، و مقابله با این پدیده به عنوان " تخلف اداری" همواره از دغدغه های مسئوولان و مطالبات جدی مردم بوده است.

پسماند، چالش حل نشدنی زیست محیطی سلسله

ندای لرستان - خرم آباد- یکی از مهمترین مشکلات شهرستان سلسله در حوزه زیست محیطی، مدیریت پسماند و انتقال سایت دفع پسماند است که به یکی از چالش های این شهرستان تبدیل شده و راهکاری اساسی برای رفع این معضل تاکنون اندیشیده نشده است.

مسیر ناهموار صنعت گردشگری در سلسله

ندای لرستان - خرم آباد- آب و هوای معتدل و طبیعت چشم نواز شهرستان سلسله در استان لرستان باعث شده که این شهر کوچک و خوش آب و هوا به مکانی مناسب برای بازدید گردشگران تبدیل شود.

حال خواندن خوش است یا ناخوش!

ندای لرستان - بروجرد - هفته کتاب و کتابخوانی با شعارحال خوش خواندن سپری شد! ولی با لحظه ای درنگ می‎شود فهمید که به واقعیت این گفته مصداق داشته یا نداشته و به واقع حال این یار مهربان خوش است یا ناخوش!

طلاق یکی از مهمترین پیامدهای اعتیاد بر بانوان در بروجرد

ندای لرستان - بروجرد - بنا بر نظر کارشناسان و پژوهشگران اجتماعی در بروجرد اعتیاد یکی از مهمترین دلایل طلاق است، که باعث فروپاشی خانواده می شود بطوری که در پی آن تعداد زنان سرپرست خانوار افزایش می یابد.

اتفاقات اخیر را چگونه تحلیل کنیم

ندای لرستان - تهران- تصمیم بنزینی سران سه قوه تا اینجا باعث تبعات و واکنش‌هایی در کشور شده که شاید کمتر در سطح تصمیم‌گیری درباره آن پیش‌بینی وجود داشت. چرا که با وجود پیش‌بینی دقیق در این مورد، چه بسا تصمیم سران قوا سر و شکل دیگری پیدا می‌کرد.

پمپاژهای پلدختر پمپِ پول می‌خواهد

ندای لرستان- در سیل امسال ایستگاه‌های پمپاژ استان تخریب شدند و به رغم گذشت هشت ماه از سال و آغاز فصل بارندگی تاکنون کار خاصی برای آنها انجام نشده است.

سدسازی راه نجات لرستان از سیل

ندای لرستان - خرم‎آباد - سدسازی از جمله راهکارهایی است که ضمن کمک به مدیریت صحیح منابع آب، مانع از جاری شدن روان آب ها و بروز سیلاب های ویرانگر می شود.

/گزارش/ جوانان لرستانی را به سمت ماهواره نکشانید

ندای لرستان - ایسنا/لرستان عدم پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال تیم‌های خارجی از شبکه‌های سوم و ورزش توسط صداوسیمای مرکز لرستان در برخی مناطق استان باعث اعتراض مردم بالأخص جوانان شده است.

«فلک الافلاک» میزبان اقوام ایران زمین

ندای لرستان - خرم‌آباد- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از برگزاری جشنواره بزرگ فرهنگ اقوام ایران زمین با حضور 25 استان کشور در این استان خبر داد.

خاله سرویس ها، امنیت خاطر والدین

ندای لرستان - بروجرد - نامش راهله است می گوید از 10 سال پیش تا کنون به عنوان سرویس مدارس فعالیت می‎کند، با بچه‎ها مراوده و تعامل خوبی دارد و از این رو بچه‎ها او را خاله سرویس صدا می‎کنند و گاه می گویند خاله راهله!

زباله ، مهمترین چالش در شهرستان سلسله

ندای لرستان - خرم آباد - روزانه حدود 50 تن زباله در شهرستان سلسله تولید و در اطراف منطقه ای گردشگری بنام خرگوشناب می شود که علاوه بر هزینه بالای حمل و نقل، چهره زشتی نیز به منطقه داده است.

لاستیک آن پروژه پنجر است

ندای لرستان - احداث کارخانه لاستیک‌سازی خرم‌آباد جزو مصوبات سفر هیأت دولت یازدهم به لرستان در خرداد 93 بود و دقیاق یک‌ سال بعد این پروژه با حضور محمد شریعتمداری معاون وقت اجرایی رئیس‌جمهور و برخی مسئولان استان کلنگ‌زنی شد.

وعده مسئولان به اهالی «نلخاص» محقق نشد/ رونق به روستا برنگشت

ندای لرستان - بروجرد- در حالی یک سال از وعده‌های مسئولان به اهالی «نلخاص» می‌گذرد که همچنان این روستا و ساکنان آن در محرومیت به سر می‌برند و از امکانات زیرساختی بی‌بهره مانده‌اند.

انباشت سیب‎ در سبد کشاورزان بروجردی

ندای لرستان - بروجرد - با آغاز فصل برداشت محصولات باغی به خصوص سیب در بروجرد محصول بسیاری در سبد کشاورزان و بهره‎برداران این شهرستان به دلیل نبود صنایع تبدیلی و سردخانه‎ای انباشته شده است.

میراثی که سیل با خود برد/ فغان مادر پل‌های تاریخی از کمبود اعتبار

ندای لرستان - خرم‌آباد- ماه‌ها از سیلاب می‌گذرد اما همچنان دیار خانه‌ها و پل‌های تاریخی از زیر بار خسارات کمر راست نکرده است، 100 بنای میراثی آسیب دیده و مادر پل‌های تاریخی لالایی کمبود اعتبار می‌خواند.

لمس دنیایی از رنگ ها در تاریکی پیش پا !

ندای لرستان - بروجرد - نامش شهین امیریان است و 28 سال از نابینا شدنش می گذرد، با چشمانی بسته و بدون کمترین روشنایی که بتواند پیش پایش را هم ببیند، قلاب بافی می کند و برای هر فصلی می تواند لباسی مناسب ببافد و دوران سالمندی خود را از همین راه می گذراند.

«افرینه» همچنان درگیر مصائب پساسیل/ دهانه پل‌ها پاک‌سازی نشد

ندای لرستان - پلدختر- «افرینه» روستای در حاشیه رودخانه کشکان همچنان درگیر مصائب پس از سیل است؛ بخشی از اراضی کشاورزی همچنان در زیر آورد سیل مدفون هستند و دهانه پل‌ها از شن و ماسه پاک‌سازی نشده است.

روزگار سیاه یک نوبرانه

ندای لرستان - با اینکه انجیر سیاه پلدختر از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و نوبرانه‌ کشور است اما باغات آن در شرایط خوبی قرار ندارد.

روزهای آفتابی سیلزدگان چگنی در پاییز

ندای لرستان - خرم‎آباد - سیل ویرانگر فرورین ماه امسال لرستان حدود 700 میلیارد تومان به شهرستان چگنی به ویژه مناطق روستایی آن خسارت زد که تاکنون اقدامات جبرانی خوبی با همکاری بنیاد مسکن استان مرکزی در این شهرستان صورت گرفته است.

برندی بنام گردوی سلسله

ندای لرستان - خرم آباد - گردوی پوست کاغذی وخوش طعم سلسله یکی از ظرفیت های این شهرستان است که برندسازی و ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط با آن می تواند تحولی در راستای شناسایی این محصول در کشور ایجاد کند.

پازل گمشده در زندگی زوج های نابارور

ندای لرستان - خرم‎آباد - ناباروی در سال های اخیر به یکی از دغدغه زوج های جوان تبدیل شده که در برخی موارد این افراد با تقبل هزینه های سنگین پزشکی اما در نهایت دست خالی می مانند و غفلت زده از مساله فرزندخواندگی( فرزندپذیری) یا از یکدیگر جدا می شوند و یا زندگی مشترک خود را با حسرت خنده کودکی در خانه شان سپری می کنند.

سرایی برای آرامش در هیاهوی شهر بروجرد!

ندای لرستان - بروجرد - در نزدیکی هیاهوی شهر مرکز شبانه روزی بیماران روانی مزمن آمین بروجرد واقع شده، ساکنان این مرکز حالا دیگر قادر به درک هندسه پیچیده زندگی های امروز نیستند و با عنوان بیماران مزمن روانی، که سعی شده آرامش به آنها بخشیده می‎شود، زندگی می کنند.

بیمه دام، چتری امن برای جبران خسارت عشایر

ندای لرستان - هر سال با آغاز فصل کوچ، جامعه عشایری بر اثر سوانح جاده ای متحمل تلفات و خسارت می شوند که بیمه همانند چتری می تواند نقش مهمی در جبران این خسارت ها ایفا کند.

بارِ مصائب لرستان سیل‌زده/ تسهیلاتی که پرداخت نشد

ندای لرستان - خرم‌آباد- با فرا رسیدن فصل سرما نگرانی در مناطق سیل‌زده لرستان دو چندان شده، خانه‌های ناتمام، کشاورزان بلاتکلیف، کمبود مصالح و تسهیلات را می‌توان از جمله مشکلات موجود در این استان عنوان کرد.

مهر بی‎دریغ مادر حتی در سرای سالمندی!

ندای لرستان - بروجرد - حرف‎هایش در خاطر خیلی‎ها ثبت شده است روزی که خطاب به تنها فرزندش که او را به خانه سالمندان سپرد، بر پشت دست خودش می‎زند و با بغضی از سر ناچاری می گوید : آخرش کار خودت را کردی!

تغذیه و نقش آن در یادگیری دانش‎آموزان

ندای لرستان - بروجرد - تغذیه مناسب بخش مهمی از انرژی و موادمغذی و مورد نیاز بدن یک انسان را تامین می‌کند. بخصوص در بچه‌ها که قرار است به مدرسه بروند، پشت میز بنشینند و یادگیری داشته باشند،

پاییز آمد و وعده‌ها به سر نیامد/آوارگی سیل‌زده‌ها و جاده‌های موقت

ندای لرستان - خرم‌آباد- با شروع فصل بارندگی نگرانی‌ها در مناطق خسارت‌دیده از سیل دوچندان شده، همچنان بسیاری از زیرساخت‌ها احیا نشده و سیل‌زده‌ها آواره خانه اقوام هستند.

ایمنی سرویس‌های مدارس، آرامش والدین

ندای لرستان- ایمنی و سلامت سرویس‎های مدارس، یکی از مهمترین دغدغه‎های روزانه والدین در رفت و آمد فرزندان به مدارس است که در این راستا تمهیدات و برنامه‎ریزی دقیق، امری ضروری است.

توقف خودروها در جاده بلا‎تکلیف پساسیل

ندای لرستان - خرم‎آباد - وقوع سیل ویرانگر فروردین ماه امسال، لرستان را در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و عمومی درگیر کرد و امروز با گذشت 6 ماه از وقوع سیل ، مشکلات خودروهایی که در سیل خسارت دیدند همچنان در جاده بلاتکلیف پساسیل متوقف شده ‎است.

"پل اناری" خرم‎آباد از تخریب تا تهدید

ندای لرستان- سیل فروردین ماه امسال پل اناری خرم‎آباد را به طور کامل تخریب کرد و امروز با گذشت حدود 6 ماه، محل این پل به دلیل شرایط نامناسب ایمنی و بهداشتی به تهدیدی برای ساکنان به ویژه کودکان تبدیل شده است.

بارِ مصائب «رودبار»؛ داستان سیل اینجا هنوز تمام نشده است!

ندای لرستان - خرم‌آباد- داستان پر غصه سیلاب همچنان در رودبار ادامه دارد، جایی که اهالی 11 روستا 6 ماه بی خانمانی را تجربه کرده اند، اینجا وعده های محقق نشده وزیر هم خریدار ندارد.

حفظ محیط زیست وظیفه‎ای همگانی

ندای لرستان- برخورداری از جامعه سالم و محیط زیستی پاک و عاری از آلودگی حق هر شهروندی است؛ اما آیا دسترسی همه افراد جامعه به محیط زیست سالم و منابع حیاتی از جمله خاک سالم، هوا ی پاک، آب سالم به راحتی میسر است؟

رؤیای بربادرفته 1000 شغل/ چرخ پروژه‌های بیکارترین استان پنچر است!

ندای لرستان - لاستیک‌سازی خرم‌آباد رؤیایی بود که تعبیر نشد تا با پنچر شدن پروژه‌ای که مصوبه سفر دولت یازدهم را داشت، وعده ایجاد بیش از 1000 شغل برای جوانان یکی از بیکارترین استان‌های کشور سرابی بیش نباشد.

/گزارش/ بفرمایید غذا با طعم فاضلاب!

ندای لرستان - در برخی مناطق لرستان که زمین‌های کشاورزی و به ویژه برنج نزدیک منازل مسکونی قرار دارد، همواره این شایعه شنیده می‌شود که زمین‌ها را با فاضلاب ...

کم آبی و روستاهای خالی از سکنه

ندای لرستان - طی سال های اخیر خشکسالی و بی آبی و بدنبال آن از بین رفتن زمینه اشتغال و تولید در روستاها، منجر به شتاب گرفتن سیر مهاجرت به شهرها شده که در بروجرد نیز این مهم از علل خالی شدن روستاها از سکنه است.

شماره 41 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

ندای لرستان - شماره چهل و یکم مجله ایران‌مهر با نمایه گزارش‌های استانی و مروری بر رویدادها و تصاویر ماه گذشته منتشر شد.

لرستان | تبلور اراده و توانمندی دولت برای توسعه

ندای لرستان - خرم آباد - لرستان به واسطه قرار گرفتن در مسیر تهران به جنوب و نزدیکی به استان‌های مرزی و مرکزی کشور به عنوان یکی از استان‌های مهم از نظر توسعه در نزد دولتمردان بوده است.

سازمان‎های مردم نهاد، فرصتی برای رشد و توسعه

ندای لرستان - خرم‎آباد - مشارکت مردم در طرح‌های توسعه، موضوعی است که در سال‌های اخیر مورد توجه بسیار قرار گرفته و پژوهش‌ها و متون تخصصی نیز در این مورد به نظریه‌پردازی پرداخته‌ و تعاریف، فرضیه‌ها و روش‌های مختلفی ارائه نموده‌اند.

هشت بهشتی که یک بهشت هم نیست

ندای لرستان- مجتمع هشت‌بهشت در سال 85 با عقد قراردادی با شهرداری به‌منظور احداث پروژه‎های متعدد وارد بروجرد شد که طی این سال‎ها با مشکلاتی مواجه بوده به‌طوری‌که این پروژه‎ها تاکنون نتیجه‎ای نداشته‎اند.

ساير مطالب

دنیای جاذبه‌های طبیعت گردی در لرستان

/گزارش/ گردشی در مسیر خاکی گردشگری

چراغ سینما در لرستان خاموش است

گزارش؛ دسترنجی که به آب رفت/ کشاورزی لرستان روی آب...

3 افتخار امام علی در جنگ احزاب/ مومنان راستین در کنار انبیا هستند

گل‌گاوزبان، مقوی قلب

سیل؛ قوز بالاقوز واحدهای تولیدی لرستان

تدارک زودهنگام برای رقابت بزرگ انتخاباتی

مروری بر خسارت سیل به اقتصادی ترین بخش لرستان

پیامدهای فرهنگی و اجتماعی حادثه‌ی سیل

روایت مرگ و خشکی باغات انجیر پلدختر

جولان آلاینده‌ها در مواد غذایی

محله گردی در دیار خانه‌های تاریخی/ اینجا آرامش و رنگ موج می‌زند

پیش‌بینی نمایش 46 مقاله دانشگاه در نمایه scopose

چه کسی مقصر مرگ روژین است؟

شهرداری ‌ها در تنگنا

اینجا پارک نکن

روزی به نام بیماران خاص

افطار با صدای توپ

زبان پدیده‌ای اجتماعی است

شادی ، نیاز کودکان و نوجوانان سیلزده

سیل و ناهنجاری اقلیمی

مردی از تبار طبیعت

محرومیت هایی که سیل دوچندان کرد

نکاتی راهبردی در مدیریت بلایا

تالاب بیشه دالان ظرفیتی برای گردشگری بروجرد

زنان، روایت گران سیل

کاش باران نبارد!

تدبیری باید...

سیل به جاذبه های گردشگری هم رحم نکرد

اینجا خبری از بهار نیست - الهام بابایی*

ایستاده خوابیدن را سیل به من یاد داد

در مسیر سیلاب؛ از دهلیج تا پلدختر

سیلابهای ویرانگر اخیر عموما به دلیل توسعه ناپایدار شهرها است!

آبشارهای لرستان، جاذبه هایی به خنکای بهار

عوارض شنوایی و روان‌پزشکی مشکل بروز انفجار در برخی افراد است

نه به چهارشنبه‌سوری چینی!

عوامل مؤثر بر شکل‌گیری شخصیت انسان

ویتامین D3 را به چه خوردنی‌هایی می‌توان اضافه کرد؟

آش گوشت خرم‌آباد، خوراک مراسمات و اعیاد

زنان کارگر؛ سقوط از ارتفاع پاکیزگی

نعل وارونه‌ی شورا!

تمدن لرستان و بی‌مهری وندال‌ها!

خیابان‌های خالی از پل‌های عابر

مدرسه کانکسی، حسینیه و حسرت دانش آموزان

سفری تا مهربانی

قلم فروشی!

لرستان سیراب اما تشنه

فرود پرندگان مهاجر در طبیعت دوست داشتنی لرستان

/گزارش/ پل دره خزینه معلق بین بودن یا نبودن

پذیرش 168 مقاله در همایش بین‌المللی «سیره علوی»/50 مقاله برگزیده شد

تکرار معضل کوچ زودهنگام/ مدیریت کوچ نیازمند همکاری مسئولان 3استان

ارسال 300 مقاله به دبیرخانه همایش بین‌المللی سیره علوی

خرید کالای داخلی اولویت اول ایرانیان در پایان سال

پلی که چاره ساز نبود!

تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان

با اهدا خون به پیشواز بهار برویم

کودک همسری روابط اجتماعی را مختل می‌کند

از حاشیه دوری کن پسر!

روایتی از قله تا دامنه‌های زاگرس؛ خانه‌های خشتی قوام می‌گیرد

«EB» هیچ درمانی ندارد/ با پانسمان‌های خاص می‎توان از میزان زخم‌ها کاست

23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم خرم‌آباد

ریشه‌های انقلاب اسلامی

دیابت باعث کاهش قطر مویرگ‌ها می‎شود

گسترش خدمات درمانی در دل روستاها/ 2000 تخت بیمارستانی ایجاد شد

ارمغان روشنایی به 2700روستای لرستان رسید/رشد 3900درصدی پستهای برق

استانی شدن انتخابات مجلس، نیاز جامعه یا دغدغه‌ی استمرار

سیل مغلوب مدیریت ،تدبیر و تلاش ستاد بحران دلفان

چهار دهه حضور و مشارکت زنانه با حمایت نهادهای انقلابی

لرستان استانی که غنی است - محمود داودی نژاد*

غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه و تورهای غیرمجاز

بنیادی که برکت آورد

نوروز نزدیک است،‍ فرصت سوزی نکنیم

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

ایهام‌سازی یکی از مهم‌ترین کارکردهای بدل بلاغی در غزلیات حافظ

جهاد نهادهای انقلابی در دل مناطق محروم/ نور امید به روستاها تابید

انتصاب فرماندار زن؛ آغازی بر پایان یک ترس

بحران در شهرداری‌های لرستان/ وعده‌های معاون وزیر عملی می‌شود؟

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

هواپیماهای کوچک، بر فراز خرم‌آباد

زندگی‌ای که خاکستر می‎شود

/گزارش/ تقلای زبان‌بسته‌ها از دستِ انسان‌نماها

لزوم احداث پارک فرهنگ ترافیک در مرکز لرستان

سنگ‌تراشان، روستایی آیینی

/گزارش/ سرنوشتی که در خیابان رقم می‌خورد

مهری که به دل ننشست

لرستان در خطر تنش آبی شدید قرار دارد

/گزارش/ در انتظار ‌شهری بدون مانع!

/گزارش/ ما هیچ، ما پروژه!

ملیله، هنری نقره‌ای

گشت نامحسوس مرگ در جاده ترانزیتی؛ نامه به روحانی هم راهگشا نشد

کمبود اعتبار ، خطری در کمین مدارس لرستان

سفری به بلندای تاریخ/ از بزنوید تا لیروک

چرا باید همه راه‌ها به تهران ختم شود؟

کرسی بهانه دورهمی‌های ایرانی/از گرمابخش محفل زمستانی بیشتر بدانید

سفره رنگی رویای شب نارنجی‎پوشان

بازی با تفنگ در جشن‌ها: مسئله‌ای اجتماعی

زنانی که بلوط می چینند

/گزارش/ هوش از سر کنتورهای هوشمند لرستان رفته است

بهداشت و درمان لرستان در مسیر توسعه قرار گرفته است

/گزارش/ فرود طرحی در فرودگاه خرم‌آباد

تکدی‌گری هنجار یا ناهنجاری!

تالاب گری بلمک مغفول سازمان محیط زیست

جیب خالی کارگران شهرداری بروجرد/وعده 2هفته‌ای رئیس شورابه کارگران

جلوه‌های پاییزی پایتخت ژئوتوریسم؛بهشت هزاررنگ گردشگران رامی‌خواند

جاده ی استرس زا و عقبگرد گردشگران!

دولت الکترونیک مانع از تضییع حقوق شهروندان می‌شود

/گزارش/ پایهٔ بی‌پایهٔ پایانهٔ بی‌پایان

صدرنشینِی لرستان در المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور

ماشته، اصیل‌ترین بافته سنتی لرستان

فعالیت زباله گردها و تبعات خطرناک برای سلامت جامعه

یک روز با غسال ها!

وضعیت نابسامان ورودی ‌های شهر الیگودرز

انجام مطالعات تدقیق گسل‌ها و تعیین حریم آنها در سه شهر لرستان

هوشیاری در برابر قاتل خاموش با آغاز فصل سرما

گاز نیست؛ درختان بلوط، زغال می‌شوند!

لزوم روزآمد کردن کارکردهای وقف

آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا

جفای شکارچیان به طبیعت

کارآفرینی ، خلق ایده از دل محدودیت ها

بافت های فرسوده تهدیدی برای سلامت شهری

آب گزک از محرومیت می‌نالد

تنها پنج درصد متکدیان نیازمند هستند

زورگیری های شبانه

/گزارش/ چادرنشینان صحرا؛ حکایت همچنان باقی است

کام استفاده از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی برای مردم تلخ نشود

بانک‎ها از خلق پول‌های خیالی دست بکشند

جولان متکدیان در بستر عواطف مردمی

گزارش؛ زیروبم سند جامع خشکسالی/اختلاف‌نظرات مسئولان و مجری طرح

مروری بر سوابق محمدی نیا و حضورش در دو انتخابات مجلس

روستاهای خالی از سکنه و گرفتاری در مشکلات شهرنشینی

«ونایی» در محاصره قهوه‌خانه‌های غیرمجاز/ میراث فرهنگی برنامه بدهد

پلدختر خفته بر روی چاه نفت، اما فقیر!

القای قحطی زدگی توهم یا واقعیت؟

دستفروشی، کلاف سردرگم شهرنشینی مدرن

حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری

محرم و احترام به حقوق شهروندی - الهام بابایی*

روغن دارای ترانس خطرناک و سرطان‌زا است

"احتکار" خوره جانِ این روزهایِ اقتصاد

تکیه بر این یکی دو روز دنیا نکنید

محرم و کودکان حسینی - آمنه صارمی*

سراب شوا در خرم آباد رو به قبله است

کودکان گم شده در قعر گوشی ها

زنانی که نان می دهند

گیاهان دارویی فرصتی برای ایجاد اشتغال پایدار

احداث 2 پل دیگر روی «خرم رود»/ آب «گرداب سنگی» دائمی می‌شود

شادی گمشده کجاست؟

شاپورخواست کجا رفت! / نمادسازی یا نمادسوزی؟

یادداشتی برای پدر بلوط/ یک پدر و این همه درخت زخمی!

رسانه‌ها، فرهنگ و توسعه‌