ندای لرستان

آخرين مطالب

مقالات

تب کرونا بر تن رنجور گردشگری لرستان

ندای لرستان - خرم‌آباد - لرستان یکی از مناطق پرظرفیت و مستعد گردشگری در کشور است که علاوه بر داشتن جاذبه‌های منحصر به فرد و آثار تاریخی شناخته شده به دلیل قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق یکی از استان‌های گردشگرپذیر ایران اسلامی به شمار می‌رود.

آتش نشانی شغلی حساس و پرمخاطره

ندای لرستان - بروجرد - هفتم مهرماه به نام روز آتش‌نشانی و ایمنی نامگذاری شده در واقع این روز بهانه‌ای است تا به گرامیداشت انسان‌هایی بپردازیم که از جان و مال خود در راه آسایش و آرامش سایر شهروندان می‌گذرند.

کوچ پاییزی و دومین همسفری با کرونا

ندای لرستان - خرم‌آباد - پاییز رسیده و عشایر دومین کوچ را در شرایط کرونایی تجربه می‌کنند، موقع آمدن به ییلاق اطلاعات زیادی از کرونا نداشتنند و سختی‌های تغییر اقلیم برایشان بیشتر بود اما اکنون ماه‌هاست که این ویروس را می‌شناسند و کوچ پاییزه را با پروتکل‌ها آغاز کرده‌اند.

سری که جدا شد و تنی که رفت

ندای لرستان - ایسنا/لرستان یک عضو شورای بانوان دفاع مقدس لرستان گفت: خاطرات زیادی از دوران دفاع مقدس دارم اما یکی از تلخ‌ترین آن‌ها مربوط به جوانی است که بعداز اصابت ترکش سرش جدا شد و تنش چند قدم راه رفت و بعد روی زمین افتاد.

جانبازی با دردهایی ناگفته و نادیده

ندای لرستان - ایسنا/لرستان اسدالله موسیوند یکی‌از رزمندگان لرستانی دوران دفاع مقدس است که برای اعتقادات و وظایفش به جبهه جنگ رفته و بعد از اتمام آن برای دریافت سهمیه جانبازی به بنیاد شهید مراجعه نکرده و اکنون در گرانی‌های پیش آمده در مضیغه قرار دارد.

روزگار خوش روستانشینان لرستان همراه با اینترنت

ندای لرستان - خرم‌آباد- توسعه روستایی و کاهش شکاف طبقاتی مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته از مهمترین اقدامات دولت بوده که طی سال‌های اخیر رنگ واقعیت به خود گرفته و روستاهای لرستان از نظر زیرساخت‌های ارتباط دیجیتال و اینترنت پا به پای مناطق شهری در حال پیشرفت هستند.

لزوم بازخوانی حماسه‌ دفاع مقدس

ندای لرستان - ایسنا/لرستان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: در حال حاضر باید با بازخوانی حماسه دفاع مقدس به یاد بیاوریم که چگونه با وحدت و همدلی توانستیم پرچم نظام جمهوری اسلامی را در برابر مخالفت قدرت‌های دنیا برپا نگه داریم.

یادگاران دیروز، جان‌نثاران امروز

ندای لرستان - خرم‌آباد - کیسه دارو و اسپری کوچک تنفسی‌ش را همیشه به همراه دارد و خس خس سینه، مداوم به او یادآوری می کند که برای دفاع از میهن و ناموس در صف اول مبارزه با دشمن بوده است.

عادی انگاری کرونا و استمرار بر وضعیت قرمز

ندای لرستان - بروجرد - هنوز نه آمار مبتلایان کرونا کمتر و نه واکسن آن تولید شده اما تاملی بر رفتار عموم مردم حکایت از این دارد که کرونا، عادی تر از آن شده است که بخاطرش افراد محدودیتی برای خود قایل شوند، درصد رعایت دستورالعمل ها کاهش یافته است و وضعیت قرمز در بیشتر شهرها استمرار دارد.

موش دیدید، اطلاع دهید

ندای لرستان - ایسنا/لرستان در چند وقت اخیر شهروندان خرم‌آبادی از وجود جوندگان موذی زیاد در سطح شهر، اظهار نارضایتی کرده‌اند.

شوخی مردم با جدیت کرونا

ندای لرستان - خرم‌آباد - هفت ماه از شیوع بیماری کرونا گذشته و هنوز هم شهروندانی هستند که کرونا را به شوخی گرفته و در قبال آن بی تفاوت هستند در حالی که این بیماری در مقابله با بی‌توجهی مردم، بیش از پیش مصمم می شود و با جدیت به همه‌گیری خود ادامه می دهد.

هتلداری لرستان، لنگ علم و عمل

ندای لرستان - ایسنا/لرستان صنعت گردشگری پس از صنعت نفت و خودرو به‌عنوان سومین صنعت از لحاظ درآمدزایی و گردش مالی در دنیا شناخته می‌شود. از این رو گردشگری با رشدی خیره‌کننده در سراسر جهان روبرو شده و کشورهای مختلف را بر آن داشته است تا برای کسب درآمد از طریق این صنعت به اجرای برنامه‌هایی از جمله گسترش و ایجاد تورهای متنوع برای جذب گردشگر بپردازند.

شکاف دیجیتال و تلاشی معصومانه برای پرکردن فاصله

ندای لرستان - بروجرد - نامش فاطیما و کلاس ششم ابتدایی است؛ پول توجیبی و کادو تولدش را که جمع کرده تازه می تواند نصف قیمت یک تبلت دست دوم را جمع کند ولی کلاس های مجازی شروع شده و صبر جایز نیست، به ناچار مادر همان تبلت کار کرده را بصورت اقساطی برای دخترش تهیه می‌کند.

کودکستان‌ها براساس رسالت خود عمل نمی‌کنند/ متولی کیست؟

ندای لرستان - خرم‌آباد- مهدهای کودک به عنوان مراکز آمادگی کودکان برای ورود به دوره دبستان، از رسالت آموزشی خود فاصله گرفته‌اند تا آنجا که فضای خدماتی بر این ظرفیت مهم آموزشی کودکان سایه انداخته است.

حماسه بانوان به وقت دفاع مقدس

ندای لرستان - بروجرد - بانویی سالخورده که سنگینی گام‌هایش را با عصای همراهش تقسیم کرده به آن تکیه زده تا نفسی تازه کند، در کنار مزار فرزندان شهیدش می‌نشیند، لابه‌لای چین و چروک های صورتش روایت هایی از صبر و سختی و فداکاری نهفته است، کمتر حرف می زند و بیشتر زمزمه می‌کند.

چالش تحصیل در شرایط کرونایی

ندای لرستان - خرم‌آباد - ۲ هفته از آغاز بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید با وجود بیماری کرونا گذشت و اخبار مربوط به افزایش تعداد بیماران ، دغدغه خانواده ها را از فرستان فرزندانشان به مدرسه بیشتر کرد.

کرونا و توقف جمع‌آوری متکدیان در لرستان

ندای لرستان - بروجرد - کرونا با همه گیری در جهان قدرتمندترین اقتصادهای دنیا را متاثر کرده و رکود و مشکلات اقتصادی ناشی از آن تبعات اجتماعی همچون افزایش فقر و آسیب های اجتماعی نیز بیشتر شده است و در این میان جمع آوری متکدیان از سوی نهادهای مرتبط متوقف شده است.

جدالی برای زندگی

ندای لرستان - ایسنا/لرستان هر زمان که پشت چراغ قرمز بر سر چهارراهی توقف کنید و منتظر بمانید که چراغ سه رنگ راهنما با شمارش معکوس ثانیه‌ها اجازه عبور به شما بدهد شاهد حداقل سه یا چهار کودک خردسال و نوجوانی هستید که با دستمال برای پاک کردن شیشه ماشین، گل، دستمال کاغذی و لُنگ و ... به طرف ماشین‌ها حرکت می‌کنند تا شاید فقط یک یا دو ماشین با چانه‌زدن گلی بخرند و دستمالی بر روی شیشه ماشین کشیده شود که با تکرار رنگ چراغ‌ها می‌توانیم بارها و بارها نظاره‌گر این حرکت اتوماتیک‌وار باشیم.

کمک‏‌های اولیه، مهارتی حیاتی برای نجات جان انسان‌ها

ندای لرستان - بروجرد - کمک‌های اولیه از جمله مهارت‌هایی است که با انجام به موقع آنها در زمان وقوع بلایا و حوادث طبیعی می‌توان جان انسان‌ها را نجات دهد براین اساس آموزش همگانی این مهارت قدمی در راستای ارتقای سلامت و جان انسان‌ها است.

دلواپسی‌هایی که تمامی ندارد

ندای لرستان - خرم‌آباد - بیش از یک هفته از بازگشایی مدارس می‌گذرد اما دلواپسی‌های اولیاء دانش آموزان هر روز از خبرهایی که از کرونا می شنوند، بیشتر می شود.

فریاد سوگواری ماهیان دلفان/ کاشت «سیب زمینی» سفره آب را خالی کرد!

ندای لرستان - نورآباد- استمرار برداشت بی‌رویه آب از رودخانه‌ها، تیغ پمپ‌های غیرمجاز روی شاهرگ حیاتی منطقه، فعالیت کشاورزان غیر بومی و ... موجب وقوع فاجعه زیست محیطی در شهرستان دلفان شده است.

آموزش‌های حضوری و همنشینی با کرونا

ندای لرستان - خرم‌آباد - این روزها که مدارس فعالیت آموزشی خود را آغاز کرده‌اند، کرونا نیز همکلاس بغل دستی دانش‌آموزان در آموزش‌های حضوری شده تا با کوچکترین بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی، گریبان نظام آموزشی و والدین را بگیرد.

آموزش‌های حضوری نیازمند سختگیری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی

ندای لرستان - خرم‌آباد - این روزها که مدارس فعالیت آموزشی خود را آغاز کرده‌اند، کرونا نیز همکلاس بغل دستی دانش‌آموزان در آموزش‌های حضوری شده تا با کوچکترین بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی، گریبان نظام آموزشی و والدین را بگیرد.

ماه مهر واقعی در فضای مجازی

ندای لرستان - بروجرد - همه ساله با بازگشایی مدارس به قصد تقسیم مهربانی‌ها و نیکی ها جشن عاطفه برپا می شود اما امسال با شیوع کرونا این مهربانی های واقعی علاوه بر اینکه در قالب مهری مجازی تبلور می یابد تا دانش آموزان دورافتاده ترین مناطق هم بی بهره نمانند.

سطوح مختلف اوتیسم را بشناسیم

ندای لرستان - ایسنا/لرستان یک روانپزشک گفت: اوتیسم نوعی اختلال رشد است که پزشکان طبق دست‌آوردهایی آن‌را در سه سطح، دسته‌بندی کرده‌اندو

نشاط و لبخند دانش‌آموزانی که در سایه کرونا گم شد

ندای لرستان - بروجرد - سال تحصیلی جدید در حالی آغاز شد که بوی مهر، ماه مدرسه " کمتر بر مشام دانش آموزان به ویژه کلاس اولیها رسید و لبخند شادشان در زیر سایه منحوس کرونا گم شد.

حلقه مادرانی نگران گرد معلم شکوفه‌ها

ندای لرستان - بروجرد جشن شکوفه‌ها همه ساله در حالی برگزار می‌شد که تصاویری از اشک‌ها و بیقراری های کودکانی که اولین دوری از خانه را تجربه می کنند جلب توجه می کرد امسال اما با شیوع کرونا، نگرانی ها و بیقراری های والدین بیشتر مورد توجه واقع شد.

/گزارش/ "صفر" سهم سهام‌داران سیمانِ سهامی!

ندای لرستان - ایسنا/لرستان مجوز پروژه‌ کارخانه سیمان خرم‌آباد سال ۸۱ صادر و چهار سال بعد، عملیات اجرایی در نزدیک یکی از روستاهای این شهرستان آغاز شد و با اینکه چندین دولت در جریان مشکلات قرار داشته‌اند اما پروژه هرگز به نزدیکی‌های کارخانه هم نرسیده است.

پروازی که سهم قاچاقچیان شد/ردپای تجارت پرندگان تا حاشیه خلیج‌فارس

ندای لرستان - خرم‌آباد- قاچاق پرندگان شکاری ماجرای تکراری محیط‌زیست لرستان است، پرنده‌هایی که زنده گیری می‌شوند تا راهی شیخ‌نشین‌های حوزه خلیج‌فارس شوند؛ این بازار تجارتی پرسود برای قاچاقچیان رقم‌زده است.

خانه سالمندان پایان سالمندی نیست

ندای لرستان - بروجرد - سالمندی دورانی که دیر یا زود در انتظار همگان است، قشری که همواره و بخصوص در شرایطی خاصی همچون همه گیری کرونا از نظر جسم و روان نیازمند توجه بیشتری هستند تا بتوانند این دوران را با پویایی، سلامت و نشاط بیشتری سپری کنند.

تدبیری که همه خانه‌های دلفان را برق‌دار کرد

ندای لرستان - خرم آباد - با برق‌رسانی به ۷۰ روستای مناطق محروم شهرستان دلفان، اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و روستایی این شهرستان از نعمت برق بهره‌مند شده‌اند، مطالبه‌ای که در دولت تدبیر و امید محقق شد.

فراز و فرود تشکیل خانواده در لرستان؛ طلاق در قله و ازدواج در قعر!

ندای لرستان - خرم‌آباد- فراز و فرود تشکیل خانواده در لرستان نشان می‌دهد به رغم روند کاهشی ازدواج، همچنان آمار طلاق رو به افزایش است، موضوعی که می‌تواند به آسیب‌های اجتماعی در این استان دامن بزند.

هم‌شاگردی سلام

ندای لرستان - خرم‌آباد - سرانجام ۱۵ شهریور فرا رسید و سال تحصیلی جدید با وجود کرونا در مناطق با وضعیت قرمز به صورت غیرحضوری و در مناطقی که شرایط زرد و سفید دارند با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز و سرود هم شاگردی سلام در مدارس طنین انداز شد.

جاه‌طلب مثل گوگل

ندای لرستان - در سالروز تاسیس گوگل به مسیر موفقیت این شرکت پرداخته‌ایم.

شهری در محاصره قبرستان‌ها/ وقتی شهرداری صدای شهروندان را نمی‌شنود

ندای لرستان - دورود- شهر دورود با ۵ قبرستان محاصره شده است، مردم درخواست ایجاد آرامستان در خارج از شهر را مطابق قانون دارند اما همچنان شهرداری صدای شهروندان را نمی‌شنود.

اقلیم چه نقشی در معماری دارد؟

ندای لرستان - ایسنا/لرستان یک پژوهشگر و مدرس دانشگاه در رشته معماری گفت: یکی از عوامل مؤثر در شکل‌گیری معماری یک منطقه، اقلیم است.

بحران قبرستان‌ها در دورود

ندای لرستان - دورود- وجود پنج آرامستان در داخل شهر دورود، موجب نارضایتی مردم، ایجاد مشکلات بهداشتی، زیست محیطی و ... شده که در این راستا احداث آرامستان جدید در خارج از شهر یک ضرورت به نظر می‌رسد.

کرونا و روند کاهشی اقبال دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در مدارس غیردولتی

ندای لرستان - خرم‌آباد- شیوع بیماری کووید ۱۹ و آموزش‌های مجازی در مدارس استقبال از مدارس و موسسات غیردولتی را کاهش و تمایل به تحصیل در مدارس دولتی لرستان را با استقبال بیشتری مواجه کرده است.

مادربزرگی که مربی تناسب اندام شد

ندای لرستان - یک پیرزن ۷۴ساله کانادایی که به دلیل مشکلات جسمی و درد مفاصل مجبور شده بود ورزش کند، اکنون مربی تناسب اندام بیش از ۸۰۰ ...

ساير مطالب

عاملان حمله به محیط بانان لرستانی دستگیر شدند

اجرای 20 کیلومتر روکش آسفالت در جاده‌های پلدختر

اجرای 35 کیلومتر روکش آسفالت در محورهای مواصلاتی لرستان

کمبود آب در روستاهای لرستان/ 69 روستا با تانکر آبرسانی می‌شوند

استعدادیابی کودکان حقیقت دارد؟

مقصر معضلات اجتماعی، فرد یا جامعه؟

کاهش 3 تا 4 درجه‌ای هوای لرستان

مشکل افت فشار و قطعی آب در بروجرد برطرف می شود

پایین بودن فوتی‌های کرونادرلرستان/عملکردکادر درمان قابل تقدیر است

کلاهبرداری سه میلیارد تومانی در دورود کشف شد

مشاغل خانگی در لرستان تسهیلات دریافت می‌کنند

اختلال دوقطبی و باورهای غلط در رابطه با آن

رابطه شرایط اقتصادی و کودک‌آزاری

بهره‌مندی 91 درصد روستاهای لرستان از شبکه‌های ارتباطی

دشمن به دنبال ایجاد شکاف بین کفه‌های دانش و بینش است

هوای لرستان گرم‌تر می‌شود

ضرورت نصب سرعت‌کاه در معابر شهری خرم‌آباد

آموزشگاه‌داران فنی و حرفه‌ای جزو اقشار مظلوم جامعه هستند

انجام موفق عملیات انشعاب گیری گرم پروژه گازرسانی به محور اولاد قباد

خطر وقوع زمین لغزش در 2 شهرستان لرستان

افزایش دمای هوا و اضافه مصرف برق در لرستان

داشتن اقتصاد لازمه جامعه اسلامی است

افزایش وسعت مناطق شکار و صید ممنوع در لرستان

وجود25 درصد تنوع زیستی کشور در لرستان

یکهزار خانوار سرپرست زندانی تحت پوشش کمیته امداد لرستان

امنیت روانی، متضمن سلامت جامعه

اختصاص 30 تخت ویژه جدید برای بیماران کرونایی لرستان

دستگیری عامل مرگ دختر 6 ساله بروجردی در کمتر از 24 ساعت

آبرسانی با تانکر به 65 روستا در لرستان

گام عملی دولت در مقاوم‌سازی مسکن روستایی دلفان

چه شستی کج می‌شود؟

سیر صعودی کرونا در خرم‌آباد

قطع انشعاب گاز جایگاه CNG غیراستاندارد در لرستان

21 مرداد، آخرین مهلت ثبت نام در جشنواره هوانوردی غرب کشور

قبل از طلاق ذهن کودکان را آماده کنید

روایت مبتلایان به کرونا از روزهای سخت بیماری

تولیدات صنایع دستی عشایری کمتر به بازار عرضه می‌شود

241 مدیر و کارشناس دستگاه‌های اجرایی لرستان تحت تعقیب اداری قرار گرفتند

تصادف موتور سیکلت با پژو در پلدختر یک کشته و یک زخمی برجای گذاشت

رزمایش احسان و همدلی در بروجرد برگزار شد

وضعیت هوای لرستان ناسالم شد

هوای لرستان در وضعیت ناسالم قرار دارد

39 مورد جدید ابتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته در لرستان ثبت شد

حفظ لاله‌های واژگون لرستان نیازمند فرهنگ‌سازی رسانه‌ها

دریاچه گهر ساماندهی می‌شود؟

واکنش علیرضا بیرانوند به زلزله لرستان: وحشتناک بود

کشف 163 کیلوگرم تریاک در ازنا

هشدار هواشناسی: 20 استان در خطر سیلاب است

دستگیری سارق حرفه‌ای منزل در بروجرد

خلیج فارس؛ نگینی بی همتا

پیش بینی بارش تگرگ در لرستان

بارش باران از فردا در لرستان

پیش‌بینی رگبار باران و وزش باد شدید در لرستان

آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در بروجرد راه اندازی شد

جزئیات بارندگی‌های لرستان/ موج بارشی امشب از استان خارج می‌شود

ورود سامانه بارشی به لرستان

ابتلای 98 نفر از کادر درمان لرستان به کرونا

‌ تنش آب باعث کاهش ویژگی‌های کمی و کیفی گیاه می‌شود ‌

ورود سامانه بارشی از اواخر هفته به لرستان

17 طرح راهداری در بروجرد اجرا می‌شود

بیماران کرونایی روایتگر ایثار پرستاران

رانندگان بدون بیمه و کارگران ساختمانی و فصلی لرستان حمایت می‌شوند

جزئیات تخصیص آب حوزه آبزیان و شیلات لرستان

کاهش 70 درصدی تعداد پروازهای فرودگاه خرم‌آباد به دلیل کرونا

پلمب 5 واحد متخلف چاپ آگهی ترحیم در لرستان

تخریب 6 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در بروجرد

اهدا 620 بسته سبد غذایی به مددجویان کمیته امداد لرستان

لرستان سومین استان پر بارش کشور

خرید و فروش امتیاز مسکن ملی پیگرد قانونی دارد

لرستان رتبه سوم بارندگی‌های کشور را دارد

امدادرسانی هلال احمر بروجرد به 122 فقره تصادف جاده‌ای در سال گذشته

رانش زمین تاسیسات برق مورزرین الیگودرز را تخریب کرد

ضدعفونی روستاهای سلسله توسط تیپ 184 خرم‌آباد

بیش از 68 هزار مصدوم جاده‌ای و شهری در لرستان داشته‌ایم

کشف یک تن کیک و سوهان قاچاق در الیگودرز

دستگیری 10 سارق حرفه‎ای در بروجرد

طرح تفکیک پسماند در بروجرد اجرا می‌شود

آغاز پویش " نفس هدیه می دهیم" در بروجرد

ضدعفونی تاکسی‌های شهر خرم‌آباد توسط قرارگاه جهادی شهدای دهه کرامت

کاهش 35 درصدی مصرف خون در لرستان

بازداشت 2 نفر به دلیل تدارک برای مراسم عروسی در الیگودرز

میانگین بارش باران در بروجرد به 507 میلیمتر رسید

حوادث رانندگی در جاده بروجرد - اراک 6 کشته و 2 مصدوم داشت

اعزام 521 دستگاه از ناوگان باری لرستان به بندر امام خمینی(ره)

بازارهای لرستان تا شنبه هفته آینده تعطیل هستند

پلمب یک هزار و 120 واحد صنفی در لرستان

سقوط پژو به دره در جاده پلدختر-اندیمشک 4 کشته برجای گذاشت

مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا به عهده کارفرمایان نیست

کاهش 50 درصدی ترددهای نوروزی

نخستین روز هوای آلوده لرستان در سال 99

لزوم برخورد قانونی با افرادی که موجب تشویش اذهان عمومی می‌شوند

16 واحد صنفی متخلف در الیگودرز پلمب شد

15 مورد جدید ابتلا به کرونا طی 24ساعت گذشته در لرستان ثبت شده است

هیچ مورد مثبت کرونا در زندان‌های لرستان ثبت نشده است

برف و کولاک، برق 10 روستای الیگودرز را قطع کرد

پیش بینی 60 میلیمتر بارش در لرستان

نگران سیلاب نیستیم

80 کیلومتر از طول رودخانه‌های لرستان در ساماندهی و لایروبی شد

جلوگیری از تردد خودروهای غیربومی در الیگودرز

خودروهای دارای پلاک غیربومی در سطح شهر تردد نکنند