ندای لرستان

آخرين مطالب

مقالات

سلامت روان، پازلی گم شده در هیاهوی زندگی

ندای لرستان - بروجرد - هر چند سلامت روان بخصوص در شرایط فعلی جامعه شاید دیگر در هیاهو و فراز و نشیب روزمره مقوله ای لوکس و شیک بنظر برسد و به گواه بیشتر رفتارهای روزانه که شاهد آن هستیم و بنا بر گفته کارشناسان اجتماعی باید شرایط بازگشت به حالی خوبتر برای مردم را فراهم کرد.

جوانان؛ قربانیان سکته‌های قلبی و مغزی

ندای لرستان - اگر تا همین یک یا دو دهه گذشته سن ابتلا به سکته بین 50 تا 60 سال بود اکنون جوانان 20 تا 25 سال نیز در معرض خطر قرار دارند و این روزها شاهد مرگ جوانان زیادی براثر سکته‌های قلبی و مغزی هستیم، این در حالی است که معتبرترین منابع پزشکی سن ابتلا به سکته قلبی را در افراد 60 سال به بالا محتمل می‌دانند.

بخت به «بیشه دالان» روی خوش نشان داد/تالاب به محیط‌زیست واگذار شد

ندای لرستان - بروجرد- واگذاری مدیریت «بیشه دالان» به اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، حیات تازه‌ای به این تالاب نیمه جان بروجرد داد تا امیدها برای احیای این اکوسیستم آبی مهم قوت بگیرد.

بیشه دالان ظرفیتی مطلوب برای رونق اکوتوریسم بروجرد

ندای لرستان - بروجرد - تالاب بیشه دالان که زمانی حدود 913 هکتار بود، به مرور زمان دستخوش تغییراتی اعم از تصرفات غیر قانونی، تغییر کاربری و خشک شدن قرار گرفت و این درحالی است که احیای این تالاب می تواند در توسعه اکوتوریسم و طبیعت گردی شهرستان بروجرد مورد استفاده قرار گرفته و چشم اندازی امیدوارکننده ایجاد کند.

لرستان زیستگاهی مناسب برای پلنگ ایرانی

ندای لرستان - خرم آباد - لرستان با شرایط توپوگرافی منحصر به فرد که 25 درصد از تنوع زیستی کشور را در بر دارد یکی از غنی ترین استانهای کشور به لحاظ وجود حیات وحش به ویژه پلنگ ایرانی است.

جاده های نا ایمن لرستان و حرکت در مسیر مرگ

ندای لرستان - خرم‌آباد - رشد روز افزون استفاده از وسایل نقلیه این روزها آمار تصادفات و تلفات انسانی را تحت الشعاع خود قرار داده به گونه ای که هر بار در مورد سهم خطای انسانی، جاده ها و ایمنی خودروها آمارهای مختلفی منتشر می شود.

سنگینی رنج انتظار بر درد بیماران لرستانی

ندای لرستان - خرم آباد - رفت و آمدهای چندباره و انتظارهای طولانی مدت برای گرفتن نوبت ویزیت از پزشکان متخصص در لرستان این روزها عرصه را بر بیماران تنگ کرده است.

خیابان هایی که به نام سردار مزین می شود

ندای لرستان - خرم آباد - جمعه 13 دی چهار روز پس از گرامیداشت سالروز حماسه بزرگ 9 دی، آمریکا بار دیگر ناخواسته موجب وحدت، عزت و عظمت بیش از پیش ایران و ایرانی شد و در حالیکه برای محو بزرگمرد ایران توطئه کرده بود اما یک جهان بیدار شدند و آوازه سردار قاسم سلیمانی تا دوردست های این کره خاکی پیچید.

محبوبیت سردار سلیمانی فراتر از عالم مجازی

ندای لرستان - بروجرد - فرمانده محبوب و مقتدر سپاه قدس و همراهانش در نزدیکی فرودگاه بغداد در عملیات جنایتکارانه پهباد آمریکایی به شهادت رسیدند، خبر داغ و تکان دهنده شهادت این سرداران همه را شوکه کرد و امروز پس از چند روز محبوبیت این شهدا فضای مجازی و رسانه‎ای جهان را تسخیر کرده است.

شهادت، نگین سلیمانی قاسم

ندای لرستان - استان‌ها - مرگ، سرنوشت محتوم همه موجودات عالم است و در این میان تنها انسان مفتخر گشته به این فرصت که خسران مرگ را با یافتن حیات به شرط شهادت در راه خدا تعویض کند که این معاوضه؛ هنر مردان خداست و نگاه به وجه الله به عنوان مزد این حیات ، همان نگین سلیمانی در عالم است که حاج قاسم آن را گرفت.

از خون پاکت هزاران لاله آزادیخواه خواهد رویید

ندای لرستان - بروجرد - از خون پاکت هزاران لاله آزادیخواه خواهد رویید زیرا تو رویش در فصل سرد زمستان را به ما آموختی و باورمان شد که در میان سرمای خشک نیز گلهای امید می روید.

راه‌ دسترسی در حد سمند برای زیستگاه سمندر

ندای لرستان - گونه نادر سمندر لرستانی که در طبقه‌بندی لیست سرخ IUCN در طبقه به شدت در معرض خطر انقراض یا بحرانی قرار گرفته، در حال حاضر زیستگاه آن راه‌شکافی شده و راه دسترسی امکان‌پذیر است.

کودکان کار بروجرد و آسیب‎های اجتماعی جامعه امروز

ندای لرستان - بروجرد - در بسیاری ازجامعه‌های توسعه یافته در عمل اقداماتی برای رسیدگی به حقوق کودکان کار دنبال می‎شود، اما آنچه که جای تامل دارد این است که در لرستان و بروجرد رسیدگی به آسیب‌‎های اجتماعی این قشر از جامعه رضایت بخش نبوده که نشان می دهد باید برنامه‎ریزی و اقدام عملی صورت بگیرد.

رانندگی آژانس‌ها روی خط گرانی/ 100 پرونده تخلفاتی تشکیل شد

ندای لرستان - خرم‌آباد- با افزایش قیمت بنزین شاهد افزایش نرخ کرایه‌ آژانس‌ها در برخی شهرهای لرستان هستیم تا به گفته مسئولان این امر منجر به تشکیل 100 پرونده، برای رانندگان متخلف شود.

آبخیزداری راهکار موثر برای کنترل سیلاب در لرستان

ندای لرستان - خرم‌آباد - روند وقوع سیل در سال‌های اخیر حاکی از آن است که اکثر مناطق کشور در معرض تهاجم سیلاب‌های مخرب قرار دارد که اقدامات آبخیزداری یکی از راه های برتر و مناسب در تعدیل خطرات سیلاب می‌باشد.

9 ماه بی‌خانمانی 11 روستای منطقه «رودبار» / تردد مردم با قایق!

ندای لرستان - خرم‌آباد- داستان پر غصه سیلاب همچنان در رودبار ادامه دارد، جایی که اهالی 11 روستا 9 ماه بی‌خانمانی را تجربه کرده اند، اینجا وعده‌های محقق نشده وزیر هم خریدار ندارد.

رونق بازار آجیل محلی در سلسله با طعم یلدا

ندای لرستان - خرم آباد - شب یلدا که در گویش لکی به آن "شو چله" یا "توک چله" هم گفته می شود در شهرستان سلسله لرستان همواره با آداب های سنتی خاصی برگزار می شود و همین سنتی بودن آداب ها و آیین های مخصوص این شب باعث شده نزد مردم از اهمیت خاصی برخوردار باشد.

آثار تاریخی لرستان چشم به راه اعتبارات سیل

ندای لرستان - خرم‎آباد - پیکر زخم خورده آثار تاریخی و گردشگری لرستان از سیل ویرانگر فروردین ماه در حالی چشم به راه مرمت است که با وجود گذشت 9ماه همچنان سفره میراث فرهنگی استان خالی از اعتبارات سیل است.

/گزارش/ زنان سرپرست خانوار حمایت می‌خواهند

ندای لرستان - زنان نیمی از جمعیت جامه ما را تشکیل می‌دهند بنابراین ناگزیر باید در طرح‌های توسعه‌ای نقش این قشر آسیب‌پذیر در نظر گرفته شده و از آن‌ها حمایت به‌عمل آید.

پران پرویز سیلزده و182 دانش‎ آموز بدون معلم

ندای لرستان - خرم‎آباد - سیل فروردین ماه امسال در لرستان پل ارتباطی روستای پران پرویز پلدختر را با خود برد و اکنون تخریب راه موقت این روستا در بارندگی اخیر موجب شد تا 182 دانش ‎آموز ابتدایی و متوسطه راهنمایی این روستا به دلیل نبود راه دسترسی از 2 روز گذشته معلم نداشته باشند.

معلولان منتظر در مناطق دورافتاده بروجرد!

ندای لرستان - بروجرد - اعظم‎‎، معلول جسمی و حرکتی 35 ساله از ده ترکان به نمایشگاه صنایع دستی مددجویان بهزیستی بروجرد آمده و ساخته‎های دست معلولان روستانشین را آورده است، تا شاید با فروش بخشی از آنها بتواند معلولان منتشر در روستا را خوشحال کند.

سوت‎‌هایی که برای متخلفان به صدا درمی‌‎آید

ندای لرستان- حضور افراد متخلف و فرصت طلب در هر دوره و تشکیلات امری بدیهی، و مقابله با این پدیده به عنوان " تخلف اداری" همواره از دغدغه های مسئوولان و مطالبات جدی مردم بوده است.

پسماند، چالش حل نشدنی زیست محیطی سلسله

ندای لرستان - خرم آباد- یکی از مهمترین مشکلات شهرستان سلسله در حوزه زیست محیطی، مدیریت پسماند و انتقال سایت دفع پسماند است که به یکی از چالش های این شهرستان تبدیل شده و راهکاری اساسی برای رفع این معضل تاکنون اندیشیده نشده است.

مسیر ناهموار صنعت گردشگری در سلسله

ندای لرستان - خرم آباد- آب و هوای معتدل و طبیعت چشم نواز شهرستان سلسله در استان لرستان باعث شده که این شهر کوچک و خوش آب و هوا به مکانی مناسب برای بازدید گردشگران تبدیل شود.

حال خواندن خوش است یا ناخوش!

ندای لرستان - بروجرد - هفته کتاب و کتابخوانی با شعارحال خوش خواندن سپری شد! ولی با لحظه ای درنگ می‎شود فهمید که به واقعیت این گفته مصداق داشته یا نداشته و به واقع حال این یار مهربان خوش است یا ناخوش!

طلاق یکی از مهمترین پیامدهای اعتیاد بر بانوان در بروجرد

ندای لرستان - بروجرد - بنا بر نظر کارشناسان و پژوهشگران اجتماعی در بروجرد اعتیاد یکی از مهمترین دلایل طلاق است، که باعث فروپاشی خانواده می شود بطوری که در پی آن تعداد زنان سرپرست خانوار افزایش می یابد.

اتفاقات اخیر را چگونه تحلیل کنیم

ندای لرستان - تهران- تصمیم بنزینی سران سه قوه تا اینجا باعث تبعات و واکنش‌هایی در کشور شده که شاید کمتر در سطح تصمیم‌گیری درباره آن پیش‌بینی وجود داشت. چرا که با وجود پیش‌بینی دقیق در این مورد، چه بسا تصمیم سران قوا سر و شکل دیگری پیدا می‌کرد.

پمپاژهای پلدختر پمپِ پول می‌خواهد

ندای لرستان- در سیل امسال ایستگاه‌های پمپاژ استان تخریب شدند و به رغم گذشت هشت ماه از سال و آغاز فصل بارندگی تاکنون کار خاصی برای آنها انجام نشده است.

سدسازی راه نجات لرستان از سیل

ندای لرستان - خرم‎آباد - سدسازی از جمله راهکارهایی است که ضمن کمک به مدیریت صحیح منابع آب، مانع از جاری شدن روان آب ها و بروز سیلاب های ویرانگر می شود.

/گزارش/ جوانان لرستانی را به سمت ماهواره نکشانید

ندای لرستان - ایسنا/لرستان عدم پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال تیم‌های خارجی از شبکه‌های سوم و ورزش توسط صداوسیمای مرکز لرستان در برخی مناطق استان باعث اعتراض مردم بالأخص جوانان شده است.

«فلک الافلاک» میزبان اقوام ایران زمین

ندای لرستان - خرم‌آباد- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از برگزاری جشنواره بزرگ فرهنگ اقوام ایران زمین با حضور 25 استان کشور در این استان خبر داد.

خاله سرویس ها، امنیت خاطر والدین

ندای لرستان - بروجرد - نامش راهله است می گوید از 10 سال پیش تا کنون به عنوان سرویس مدارس فعالیت می‎کند، با بچه‎ها مراوده و تعامل خوبی دارد و از این رو بچه‎ها او را خاله سرویس صدا می‎کنند و گاه می گویند خاله راهله!

زباله ، مهمترین چالش در شهرستان سلسله

ندای لرستان - خرم آباد - روزانه حدود 50 تن زباله در شهرستان سلسله تولید و در اطراف منطقه ای گردشگری بنام خرگوشناب می شود که علاوه بر هزینه بالای حمل و نقل، چهره زشتی نیز به منطقه داده است.

لاستیک آن پروژه پنجر است

ندای لرستان - احداث کارخانه لاستیک‌سازی خرم‌آباد جزو مصوبات سفر هیأت دولت یازدهم به لرستان در خرداد 93 بود و دقیاق یک‌ سال بعد این پروژه با حضور محمد شریعتمداری معاون وقت اجرایی رئیس‌جمهور و برخی مسئولان استان کلنگ‌زنی شد.

وعده مسئولان به اهالی «نلخاص» محقق نشد/ رونق به روستا برنگشت

ندای لرستان - بروجرد- در حالی یک سال از وعده‌های مسئولان به اهالی «نلخاص» می‌گذرد که همچنان این روستا و ساکنان آن در محرومیت به سر می‌برند و از امکانات زیرساختی بی‌بهره مانده‌اند.

انباشت سیب‎ در سبد کشاورزان بروجردی

ندای لرستان - بروجرد - با آغاز فصل برداشت محصولات باغی به خصوص سیب در بروجرد محصول بسیاری در سبد کشاورزان و بهره‎برداران این شهرستان به دلیل نبود صنایع تبدیلی و سردخانه‎ای انباشته شده است.

میراثی که سیل با خود برد/ فغان مادر پل‌های تاریخی از کمبود اعتبار

ندای لرستان - خرم‌آباد- ماه‌ها از سیلاب می‌گذرد اما همچنان دیار خانه‌ها و پل‌های تاریخی از زیر بار خسارات کمر راست نکرده است، 100 بنای میراثی آسیب دیده و مادر پل‌های تاریخی لالایی کمبود اعتبار می‌خواند.

لمس دنیایی از رنگ ها در تاریکی پیش پا !

ندای لرستان - بروجرد - نامش شهین امیریان است و 28 سال از نابینا شدنش می گذرد، با چشمانی بسته و بدون کمترین روشنایی که بتواند پیش پایش را هم ببیند، قلاب بافی می کند و برای هر فصلی می تواند لباسی مناسب ببافد و دوران سالمندی خود را از همین راه می گذراند.

«افرینه» همچنان درگیر مصائب پساسیل/ دهانه پل‌ها پاک‌سازی نشد

ندای لرستان - پلدختر- «افرینه» روستای در حاشیه رودخانه کشکان همچنان درگیر مصائب پس از سیل است؛ بخشی از اراضی کشاورزی همچنان در زیر آورد سیل مدفون هستند و دهانه پل‌ها از شن و ماسه پاک‌سازی نشده است.

روزگار سیاه یک نوبرانه

ندای لرستان - با اینکه انجیر سیاه پلدختر از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و نوبرانه‌ کشور است اما باغات آن در شرایط خوبی قرار ندارد.

روزهای آفتابی سیلزدگان چگنی در پاییز

ندای لرستان - خرم‎آباد - سیل ویرانگر فرورین ماه امسال لرستان حدود 700 میلیارد تومان به شهرستان چگنی به ویژه مناطق روستایی آن خسارت زد که تاکنون اقدامات جبرانی خوبی با همکاری بنیاد مسکن استان مرکزی در این شهرستان صورت گرفته است.

برندی بنام گردوی سلسله

ندای لرستان - خرم آباد - گردوی پوست کاغذی وخوش طعم سلسله یکی از ظرفیت های این شهرستان است که برندسازی و ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط با آن می تواند تحولی در راستای شناسایی این محصول در کشور ایجاد کند.

پازل گمشده در زندگی زوج های نابارور

ندای لرستان - خرم‎آباد - ناباروی در سال های اخیر به یکی از دغدغه زوج های جوان تبدیل شده که در برخی موارد این افراد با تقبل هزینه های سنگین پزشکی اما در نهایت دست خالی می مانند و غفلت زده از مساله فرزندخواندگی( فرزندپذیری) یا از یکدیگر جدا می شوند و یا زندگی مشترک خود را با حسرت خنده کودکی در خانه شان سپری می کنند.

سرایی برای آرامش در هیاهوی شهر بروجرد!

ندای لرستان - بروجرد - در نزدیکی هیاهوی شهر مرکز شبانه روزی بیماران روانی مزمن آمین بروجرد واقع شده، ساکنان این مرکز حالا دیگر قادر به درک هندسه پیچیده زندگی های امروز نیستند و با عنوان بیماران مزمن روانی، که سعی شده آرامش به آنها بخشیده می‎شود، زندگی می کنند.

بیمه دام، چتری امن برای جبران خسارت عشایر

ندای لرستان - هر سال با آغاز فصل کوچ، جامعه عشایری بر اثر سوانح جاده ای متحمل تلفات و خسارت می شوند که بیمه همانند چتری می تواند نقش مهمی در جبران این خسارت ها ایفا کند.

بارِ مصائب لرستان سیل‌زده/ تسهیلاتی که پرداخت نشد

ندای لرستان - خرم‌آباد- با فرا رسیدن فصل سرما نگرانی در مناطق سیل‌زده لرستان دو چندان شده، خانه‌های ناتمام، کشاورزان بلاتکلیف، کمبود مصالح و تسهیلات را می‌توان از جمله مشکلات موجود در این استان عنوان کرد.

مهر بی‎دریغ مادر حتی در سرای سالمندی!

ندای لرستان - بروجرد - حرف‎هایش در خاطر خیلی‎ها ثبت شده است روزی که خطاب به تنها فرزندش که او را به خانه سالمندان سپرد، بر پشت دست خودش می‎زند و با بغضی از سر ناچاری می گوید : آخرش کار خودت را کردی!

ساير مطالب

/گزارش/ معروف بین‌الملل، مظلوم داخل!

تابستان و قصه تکراری نبود سرگرمی کافی برای جوانان

ایران از توسعه سدهای برقآبی جا ماند/روایتی دیگر از لزوم سدسازی

رخت سیاه بر تن طبیعت لرستان/ راه‎آهن مقصر است؟

جبران خسارت سیل در سایه توجه مسئولان

موج خدمت تا رسیدن سیلزدگان به ساحل آرامش ادامه دارد

رج برجی که کج‌تر می‌شود!

آنگاه‌ که خروش سزار در طغیان کشکان فراموش شد

ویزیت همزمان چند بیمار و نارضایتی بیماران

کهمان، نگین گردشگری سلسله زیرساخت رفاهی می خواهد

خرم آباد شهری که در آتش اختلاف شهردار و شورای شهر می سوزد

گزارشی از خرابی‌ها و مدیریت بحران سیلاب‌های لرستان در 5 و 12 فروردین 98 - مهدی زارع *

اوتیسم؛ زمانی برای در خود فروماندن

خشونت های پنهان زیر یک سقف

سفر بی‌بازگشت بلوط‌کاران/سنجاب‌هایی که سر از بازار تهران درآوردند

تابستان، فصلی سیاه بر قامت سبز زاگرس

لزوم اصلاح زیرساخت‌ها، و تزریق تفکرهای جدید و آینده‌نگر در شبکه استانی لرستان

گذری بر حوادث مهم دوران رهبری امام خمینی (ره)

رونق گردشگری در سلسله نیازمند ایجاد زیرساخت است

دنیای جاذبه‌های طبیعت گردی در لرستان

/گزارش/ گردشی در مسیر خاکی گردشگری

چراغ سینما در لرستان خاموش است

گزارش؛ دسترنجی که به آب رفت/ کشاورزی لرستان روی آب...

3 افتخار امام علی در جنگ احزاب/ مومنان راستین در کنار انبیا هستند

گل‌گاوزبان، مقوی قلب

سیل؛ قوز بالاقوز واحدهای تولیدی لرستان

تدارک زودهنگام برای رقابت بزرگ انتخاباتی

مروری بر خسارت سیل به اقتصادی ترین بخش لرستان

پیامدهای فرهنگی و اجتماعی حادثه‌ی سیل

روایت مرگ و خشکی باغات انجیر پلدختر

جولان آلاینده‌ها در مواد غذایی

محله گردی در دیار خانه‌های تاریخی/ اینجا آرامش و رنگ موج می‌زند

پیش‌بینی نمایش 46 مقاله دانشگاه در نمایه scopose

چه کسی مقصر مرگ روژین است؟

شهرداری ‌ها در تنگنا

اینجا پارک نکن

روزی به نام بیماران خاص

افطار با صدای توپ

زبان پدیده‌ای اجتماعی است

شادی ، نیاز کودکان و نوجوانان سیلزده

سیل و ناهنجاری اقلیمی

مردی از تبار طبیعت

محرومیت هایی که سیل دوچندان کرد

نکاتی راهبردی در مدیریت بلایا

تالاب بیشه دالان ظرفیتی برای گردشگری بروجرد

زنان، روایت گران سیل

کاش باران نبارد!

تدبیری باید...

سیل به جاذبه های گردشگری هم رحم نکرد

اینجا خبری از بهار نیست - الهام بابایی*

ایستاده خوابیدن را سیل به من یاد داد

در مسیر سیلاب؛ از دهلیج تا پلدختر

سیلابهای ویرانگر اخیر عموما به دلیل توسعه ناپایدار شهرها است!

آبشارهای لرستان، جاذبه هایی به خنکای بهار

عوارض شنوایی و روان‌پزشکی مشکل بروز انفجار در برخی افراد است

نه به چهارشنبه‌سوری چینی!

عوامل مؤثر بر شکل‌گیری شخصیت انسان

ویتامین D3 را به چه خوردنی‌هایی می‌توان اضافه کرد؟

آش گوشت خرم‌آباد، خوراک مراسمات و اعیاد

زنان کارگر؛ سقوط از ارتفاع پاکیزگی

نعل وارونه‌ی شورا!

تمدن لرستان و بی‌مهری وندال‌ها!

خیابان‌های خالی از پل‌های عابر

مدرسه کانکسی، حسینیه و حسرت دانش آموزان

سفری تا مهربانی

قلم فروشی!

لرستان سیراب اما تشنه

فرود پرندگان مهاجر در طبیعت دوست داشتنی لرستان

/گزارش/ پل دره خزینه معلق بین بودن یا نبودن

پذیرش 168 مقاله در همایش بین‌المللی «سیره علوی»/50 مقاله برگزیده شد

تکرار معضل کوچ زودهنگام/ مدیریت کوچ نیازمند همکاری مسئولان 3استان

ارسال 300 مقاله به دبیرخانه همایش بین‌المللی سیره علوی

خرید کالای داخلی اولویت اول ایرانیان در پایان سال

پلی که چاره ساز نبود!

تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان

با اهدا خون به پیشواز بهار برویم

کودک همسری روابط اجتماعی را مختل می‌کند

از حاشیه دوری کن پسر!

روایتی از قله تا دامنه‌های زاگرس؛ خانه‌های خشتی قوام می‌گیرد

«EB» هیچ درمانی ندارد/ با پانسمان‌های خاص می‎توان از میزان زخم‌ها کاست

23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم خرم‌آباد

ریشه‌های انقلاب اسلامی

دیابت باعث کاهش قطر مویرگ‌ها می‎شود

گسترش خدمات درمانی در دل روستاها/ 2000 تخت بیمارستانی ایجاد شد

ارمغان روشنایی به 2700روستای لرستان رسید/رشد 3900درصدی پستهای برق

استانی شدن انتخابات مجلس، نیاز جامعه یا دغدغه‌ی استمرار

سیل مغلوب مدیریت ،تدبیر و تلاش ستاد بحران دلفان

چهار دهه حضور و مشارکت زنانه با حمایت نهادهای انقلابی

لرستان استانی که غنی است - محمود داودی نژاد*

غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه و تورهای غیرمجاز

بنیادی که برکت آورد

نوروز نزدیک است،‍ فرصت سوزی نکنیم

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

ایهام‌سازی یکی از مهم‌ترین کارکردهای بدل بلاغی در غزلیات حافظ

جهاد نهادهای انقلابی در دل مناطق محروم/ نور امید به روستاها تابید

انتصاب فرماندار زن؛ آغازی بر پایان یک ترس

بحران در شهرداری‌های لرستان/ وعده‌های معاون وزیر عملی می‌شود؟

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

هواپیماهای کوچک، بر فراز خرم‌آباد

زندگی‌ای که خاکستر می‎شود

/گزارش/ تقلای زبان‌بسته‌ها از دستِ انسان‌نماها

لزوم احداث پارک فرهنگ ترافیک در مرکز لرستان

سنگ‌تراشان، روستایی آیینی

/گزارش/ سرنوشتی که در خیابان رقم می‌خورد

مهری که به دل ننشست

لرستان در خطر تنش آبی شدید قرار دارد

/گزارش/ در انتظار ‌شهری بدون مانع!

/گزارش/ ما هیچ، ما پروژه!

ملیله، هنری نقره‌ای

گشت نامحسوس مرگ در جاده ترانزیتی؛ نامه به روحانی هم راهگشا نشد

کمبود اعتبار ، خطری در کمین مدارس لرستان

سفری به بلندای تاریخ/ از بزنوید تا لیروک

چرا باید همه راه‌ها به تهران ختم شود؟

کرسی بهانه دورهمی‌های ایرانی/از گرمابخش محفل زمستانی بیشتر بدانید

سفره رنگی رویای شب نارنجی‎پوشان

بازی با تفنگ در جشن‌ها: مسئله‌ای اجتماعی

زنانی که بلوط می چینند

/گزارش/ هوش از سر کنتورهای هوشمند لرستان رفته است

بهداشت و درمان لرستان در مسیر توسعه قرار گرفته است

/گزارش/ فرود طرحی در فرودگاه خرم‌آباد

تکدی‌گری هنجار یا ناهنجاری!

تالاب گری بلمک مغفول سازمان محیط زیست

جیب خالی کارگران شهرداری بروجرد/وعده 2هفته‌ای رئیس شورابه کارگران

جلوه‌های پاییزی پایتخت ژئوتوریسم؛بهشت هزاررنگ گردشگران رامی‌خواند

جاده ی استرس زا و عقبگرد گردشگران!

دولت الکترونیک مانع از تضییع حقوق شهروندان می‌شود

/گزارش/ پایهٔ بی‌پایهٔ پایانهٔ بی‌پایان

صدرنشینِی لرستان در المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور

ماشته، اصیل‌ترین بافته سنتی لرستان

فعالیت زباله گردها و تبعات خطرناک برای سلامت جامعه

یک روز با غسال ها!

وضعیت نابسامان ورودی ‌های شهر الیگودرز

انجام مطالعات تدقیق گسل‌ها و تعیین حریم آنها در سه شهر لرستان

هوشیاری در برابر قاتل خاموش با آغاز فصل سرما

گاز نیست؛ درختان بلوط، زغال می‌شوند!

لزوم روزآمد کردن کارکردهای وقف

آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا

جفای شکارچیان به طبیعت

کارآفرینی ، خلق ایده از دل محدودیت ها

بافت های فرسوده تهدیدی برای سلامت شهری

آب گزک از محرومیت می‌نالد

تنها پنج درصد متکدیان نیازمند هستند

زورگیری های شبانه

/گزارش/ چادرنشینان صحرا؛ حکایت همچنان باقی است

کام استفاده از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی برای مردم تلخ نشود

بانک‎ها از خلق پول‌های خیالی دست بکشند

جولان متکدیان در بستر عواطف مردمی

گزارش؛ زیروبم سند جامع خشکسالی/اختلاف‌نظرات مسئولان و مجری طرح

مروری بر سوابق محمدی نیا و حضورش در دو انتخابات مجلس

روستاهای خالی از سکنه و گرفتاری در مشکلات شهرنشینی