ندای لرستان

آخرين مطالب

14هزار خانه سیل‌زده لرستان تعمیر شد/پرداخت 134 میلیارد کمک بلاعوض گفتگو

  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد- رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن در لرستان با اشاره به تعمیر 14 هزار و 900 خانه سیل‌زده این استان، گفت: در مجموع 134 میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زده‌ها پرداخت شد.

رضا خواجه‌ای در گفت و گویی در سخنانی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در مناطق سیل زده لرستان، اظهار داشت: در مجموع 35 هزار واحد مسکونی برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده است.
بیش از 14 هزار واحد سیل زده تعمیر شد
وی با بیان اینکه کار عقد قرار داد برای 31 هزار واحد انجام شده است، عنوان کرد: تا کنون نیز شروع عملیات تعمیر 15 هزار و 800 واحد مسکونی سیل زده را در استان لرستان داشته ایم.
رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن در لرستاندبا اشاره به پایان عملیات تعمیر 14 هزار و 900 واحد مسکونی سیل زده در استان، تصریح کرد: همچنین شروع عملیات احداث هفت هزار و 500 واحد مسکونی را در استان داشته ایم.
خواجه ای با اشاره به اجرای کار آرماتور بندی، بتن و فونداسیون در پنج هزار و 400 واحد، تصریح کرد: اجرای اسکلت را در سه هزار و 400 واحد سیل زده لرستان تا کنون داشته ایم.
وی، بیان داشت: اجرای دیوار چینی در دو هزار واحد، اجرای سقف در هزار و 200 واحد و ... را تا کنون در مناطق سیل زده استان داشته ایم.
پرداخت 134 میلیارد کمک بلاعوض
رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پرداخت کمک های بلاعوض به سیل زده های لرستان، افزود: تا کنون 134 میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زده های استان پرداخت شده است.
خواجه ای با اشاره به توزیع 22 هزار تن سیمان رایگان برای ساخت و ساز در مناطق سیل زده استان، تصریح کرد: همچنین هزار و 350 واحد اسکلت پیچ و مهره ای توزیع شده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 237 دستگاه ماشین آلات سنگین در مناطق سیل زده استان در حال فعالیت هستند، افزود: روند در این حوزه رو به رشد است و امیدواریم مردم پای کار باشند و مشارکت داشته باشند تا در سریع ترین زمان ممکن جشن پایان بازسازی را در مناطق سیل زده استان داشته باشیم.
مردم پای کار باشند و مشارکت کنند
رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن در لرستان با تاکید بر اینکه اجرای برنامه زمانبندی پیش بینی شده در ساخت واحدهای خسارت دیده استان منوط بر مشارکت مردم است، گفت: در کنار خدمات و تسهیلات بلاعوضی که پرداخت می شود، خدمات جنبی از جمله آوار برداری، تهیه نقشه، نظارت، صدور پروانه و ... رایگان است.
خواجه ای، بیان داشت: بستری فراهم شده و همه با هم همت می کنیم و عزم خود را جزم کرده ایم تا سریع تر بازسازی مناطق سیل زده به سرانجام مطلوبی برسد، بستر آماده است، حادثه دیدگان فرصت را غنیمت بشمارند و پای کار باشند و مشارکت داشته باشند و سریع تر واحدها را بازسازی کنند.
وی با تاکید بر اینکه برای هر واحد احداثی روستایی 76 میلیون تومان تسهیلات و همچنین بلاعوض پرداخت می شود، گفت: همچنین سیمان رایگان و خدمات جنبی را نیز دولت در اختیار سیل زده ها قرار می دهد.
رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن در لرستان با اشاره به کمک 93 میلیون تومانی به صورت تسهیلات و بلاعوض برای واحدهای شهری، تصریح کرد: این امر کمک می کند که سریع تر بازسازی به سرانجام برسد.
آغاز احداث 7500 واحد
خواجه ای، بیان داشت: ما جلوتر از برنامه زمانبندی، تعمیرات واحدها را به اتمام رسانده ایم و حدود 900 واحدی هم که باقی مانده مشکلات خاص خود را دارد که در حال پیگیری هستند.
وی، گفت: ظرف یک تا دو هفته آینده بحث تعمیر واحدهای سیل زده استان به طور کامل عملیاتی خواهد شد.
رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن در لرستان با اشاره به واحدهای احداثی، عنوان کرد: در این رابطه واحدهایی که نیاز به جابجایی داشتند برای آنها زمین خریداری، تحویل و طراحی شده است.
خواجه ای، بیان داشت: در حال حاضر کار احداث هفت هزار و 500 واحد شروع شده است و امیدواریم روزی برسد که با کمک مردم و حمایت دولت در سریع ترین زمان شاهد احداث این واحدها باشیم.
وی، یادآور شد: برنامه ریزی ما برای احداث این واحدها یک ساله است، منتها این امر با کمک و مشارکت مردم عملیاتی خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield