ندای لرستان

آخرين مطالب

پروژه‌های بهسازی جاده‌های لرستان جان می‎گیرد/احداث 90 پل کلید خورد اجتماعي

پروژه‌های بهسازی جاده‌های لرستان جان می‎گیرد/احداث 90 پل کلید خورد
  بزرگنمايي:

ندای لرستان- عارف امرایی با اعلام این خبر، اظهار کرد: با ابلاغ اعتبارات بازسازی راه‎ها، پروژه‎های راهداری لرستان کلید خورده است به‎طوری‎که ظرف دو هفته آینده روکش آسفالت بیش از 12 نقطه آسیب دیده محور معمولان- پلدختر به پایان می‎رسد.

وی با بیان اینکه بهسازی و آسفالت حدفاصل ویسیان تا معمولان نیز تا 10 روز آینده شروع می‎شود، افزود: درمجموع بالغ بر 114 میلیارد تومان پروژه بهسازی و روکش آسفالت در استان به مناقصه رفته است که با انتخاب پیمانکاران توانمند در هفته‎های آینده شاهد تغییراتی محسوس در وضعیت جاده‎های استان خواهیم بود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‎ای لرستان خاطرنشان کرد: همچنین ساخت 90 دستگاه پل بزرگ و کوچک با اعتباری بالغ بر 35میلیارد تومان در دستور کار بوده که مناقصه‎های آنها برگزار شده است و به محض انتخاب پیمانکار عملیاتی خواهند شد.

امرایی از اختصاص 29 میلیارد تومان اعتبار به ایمن سازی راه‎های استان خبر داد و گفت: مناقصه پروژه‎های ایمن سازی محورهای استان نیز برگزار شده است و بخشی از مناقصه‎ها منجر به انعقاد قرارداد و بخش دیگر به زودی تعیین تکلیف می‎شوند.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی پل‎های فلزی روستاهای پلدختر، افزود: تا 10 روز آینده تردد بر روی پل طاق عباسعلی برقرار می‌شود و استحکام سازی بیشتر پایه‎های پل در دستور کار قرار می‎گیرد، پل کلات زیودار در مهرماه به بهره‎برداری می‎رسد و ساخت پل برگلان سوخته نیز توسط شرکت ماشین سازی اراک در حال انجام است که پیش‎بینی می‎شود تا پایان شهریور ماه مونتاژ و ساخت آن به اتمام برسد و کار نصب آن انجام شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‎ای لرستان خاطرنشان کرد: عمده مشکل موثر در به تاخیر افتادن پروژه‎های راهداری لرستان، عدم تخصیص قیر و تاخیر در ابلاغ اعتبارات بود اما در حال حاضر با ابلاغ اعتبارات، پروژه‎ها فعال شده که امیدواریم با تلاش همکاران و همدلی و هماهنگی بین بخشی تا قبل از آغاز بارش‎ها بر مشکلات جاده‎های استان چیره شویم.

وی ضمن قدردانی از صبوری مردم مناطق سیل زده اظهار کرد: از مردم شریف انتظار داریم با صبوری خود ما را در انجام وظایف یاری کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield