ندای لرستان

آخرين مطالب

در گفتگو با مهر مطرح شد:

4 گروه بر ذبح بهداشتی دام نذری در پلدختر نظارت دارند سياسي

4 گروه بر ذبح بهداشتی دام نذری در پلدختر نظارت دارند
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - پلدختر- رئیس شبکه دامپزشکی پلدختر گفت: چهار گروه ثابت و سیار در روزهای تاسوعا و عاشورا بر ذبح بهداشتی دام‌های نذری در شهرهای پلدختر و معمولان نظارت دارند.

رضا عسکری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بازرسان ما در 4 گروه شامل 2 اکیپ ثابت و 2 اکیپ سیار بر ذبح بهداشتی و شرعی دام های نذری نظارت می کنند.
وی افزود: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری های مشترک انسان و دام و اطمینان از سلامت دام بازرسان شبکه دامپزشکی پلدختر در گروه های سه نفره بر ذبح دام ها در تاسوعا و عاشورا نظارت دارند.
رئیس شبکه دامپزشکی پلدختر گفت: یک نفر به صورت ثابت به منظور پاسخگویی به سوالات مردم پلدختر و معمولان دراین ایام در محل این شبکه مستقر است.
عسکری از شهروندان و خیرین خواست دام زنده برای ذبح نذورات خود را از مراکز مجاز مانند میدان عرضه دام تهیه و تامین کنند.
وی از شهروندان پلدختر و معمولان خواست بر اساس اطلاع رسانی انجام شده و به منظور جلوگیری از بروز بیماری های مشترک بین انسان و دام برای بازرسی از لاشه دام های ذبح شده و اطمینان از سلامت آن با شبکه دامپزشکی هماهنگی و همکاری کنند.
رئیس شبکه دامپزشکی پلدختر افزود: برای اطمینان از سلامت گوشت نذری و به ویژه جلوگیری از شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، حتی الامکان آن را در دمای 4 درجه سانتی گراد به مدت 24 ساعت نگهداری کنند و یا به مدت سه یا چهار ساعت در دمای فریز نگهداری و بعد از این مدت مورد استفاده قرار دهند.
عسکری گفت: این اداره آمادگی لازم برای هر گونه همکاری با مردم را دارد و شهروندان می توانند برای بازرسی کشتار نذورات در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی با شماره تلفن ثابت 06632222230 و تلفن همراه 09168776676 هماهنگی کنند.
وی افزود: شهروندان باتوجه به احتمال شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام سایر روزها نیز از خرید هر گونه گوشت فاقد مهر دامپزشکی خودداری کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield