ندای لرستان

آخرين مطالب

سرپرست شهرداری خرم‎آباد خبر داد:

آمادگی کامل شهرداری برای خدمات دهی در روز عاشورا اجتماعي

آمادگی کامل شهرداری برای خدمات دهی در روز عاشورا
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - سرپرست شهرداری خرم‎آباد از آمادگی کامل شهرداری برای خدمات دهی در روز عاشورا خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، رضا بردبار در جمع خبرنگاران از آمادگی کامل شهرداری برای خدمات دهی به شهروندان و هیات‎های عزاداری در سطح شهر خبر داد و اظهار کرد: کلیه ماشین آلات مناطق سه گانه و سازمان‎ها آماده شروع عملیات جمع آوری، پاکسازی و شستشوی گل‎ولای و خاکستر بجا مانده از آیین گل مالی و همچنین زباله‎های اطراف جایگاه‏‎ها هستند.
وی تصریح کرد: علاوه بر آمادگی ماشین آلات موجود، هر منطقه نیز5 دستگاه ماشین آلات و یک کمپرسی سیار برای توزیع هیزم بین جایگاه‎ها اجاره کرده است.
سرپرست شهرداری خرم‎آباد افزایش شیفت‎های جمع‎آوری سطل‎های زباله قبل و بعد از بیرون آمدن هیات‎ها از جمله اقدامات شهرداری برای خدمات رسانی به مردم عزادار است.
بردبار خاطرنشان کرد: شهرداری در ایام عزاداری و خصوصا روز عاشورا اقدامات متعدد دیگری را انجام داده یا می‎دهد که از آن جمله می ‎توان به تهیه خاک دپو شده، تهیه هیزم از درختان خشک شده شهر در طول سال، تخلیه، پاکسازی و شستشوی چند باره جداول و مخازن زباله خصوصا در اطراف جایگاه‎های عزاداری، جاروکشی و پاکسازی معابر مربوط به جایگاه‎های عزاداری قبل و بعد از مراسم اشاره کرد.
وی به تشریح دیگر اقدامات شهرداری در سطح شهر پرداخت و اضافه کرد: استقرار ثابت اکیپ‎های خدمات شهری در سطح شهر و کنار جایگاه‎ها، استقرار ماشین‎های آتش نشانی، استقرار تانکرهای بزرگ در کنار جایگاه‎ها در روز عاشورا جهت خاموش کردن آتش و شستشوی گل‎های مربوط به "آیین گِل " و استقرار بیل و لودر جهت حمل خاک و گل‎ها در قالب چندین اکیپ در سه منطقه شهر از جمله اقدامات شهرداری خرم‎آباد در این‌ایام هستند.
بردبار در پایان همکاری نزدیک با هیات‎های عزاداری و اهدای صدها متر بنر محرمی به هیات‎های عزاداری، طراحی و چاپ و نصب بنرهای عزا و تسلیت و نصب پرچم‌های سیاه در سطح شهر و جایگاه‎ها، انجام تبلیغات گسترده برای ستاد اقامه نماز جهت برگزاری هرچه بهتر نماز ظهر عاشورا را از دیگر اقدامات شهرداری در این ایام‌ عنوان کرد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield