ندای لرستان

آخرين مطالب

سرپرست شهرداری خرم‌آباد خبر داد:

استقرار اکیپ‌های خدمات شهری در محل‌های عزاداری عاشورای حسینی سياسي

استقرار اکیپ‌های خدمات شهری در محل‌های عزاداری عاشورای حسینی
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد- سرپرست شهرداری خرم‌آباد از استقرار اکیپ‌های خدمات شهری در محل‌های عزاداری عاشورای حسینی به منظور پاک‌سازی معابر پس از آیین گِل‌مالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، رضا بردبار امروز دوشنبه در سخنانی به تشریح اقدامات شهرداری خرم آباد در راستای هرچه بهتر برگزار شدن آیین عزاداری محرم پرداخت و از آمادگی کامل شهرداری برای خدمات دهی به شهروندان و هیئت های عزاداری در سطح شهر خبر داد.
وی تصریح کرد: همه ماشین آلات مناطق سه گانه و سازمان ها آماده شروع عملیات جمع آوری، پاکسازی و شستشوی گل و لای و خاکستر بجا مانده از آیین گل مالی و همچنین زباله های اطراف جایگاه ها هستند.
سرپرست شهرداری خرم آباد ادامه داد: علاوه بر آمادگی ماشین آلات موجود، هر منطقه نیز 5 دستگاه ماشین آلات و یک کمپرسی سیار برای توزیع هیزم بین جایگاه ها اجاره کرده است.
بردبار افزایش شیفت های جمع آوری زباله را از دیگر اقدامات شهرداری در این ایام عنوان کرد و اظهار داشت: در ایام محرم و خصوصا تاسوعا و عاشورا، جمع آوری زباله ها از سطح شهر و تخلیه سطل های زباله قبل و بعد از بیرون آمدن هیات ها از جمله اقدامات شهرداری برای خدمات رسانی به مردم عزادار انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری در ایام عزاداری و خصوصا روز عاشورا اقدامات متعدد دیگری را انجام داده یا می دهد که از آن جمله می توان به تهیه خاک دپو شده، تهیه هیزم از درختان خشک شده شهر در طول سال، تخلیه، پاکسازی و شستشوی چند باره جداول و مخازن زباله خصوصا در اطراف جایگاه های عزاداری، جاروکشی و پاکسازی معابر مربوط به جایگاه های عزاداری قبل و بعد از مراسم اشاره کرد.
سرپرست شهرداری خرم آباد تصریح کرد: استقرار ثابت اکیپ های خدمات شهری در سطح شهر و کنار جایگاه ها، استقرار ماشین های آتش نشانی، استقرار تانکرهای بزرگ در کنار جایگاه ها در روز عاشورا جهت خاموش کردن آتش و شستشوی گل های مربوط به آیین گِل مالی و استقرار بیل و لودر جهت حمل خاک و گل ها در قالب چندین اکیپ در سه منطقه شهر از جمله اقدامات شهرداری خرم آباد در این‌ایام است.
بردبار همکاری نزدیک با هیات های عزاداری و اهدای صدها متر بنر محرمی به هیاتهای عزاداری، طراحی و چاپ و نصب بنرهای عزا و تسلیت و نصب پرچم‌های سیاه در سطح شهر و جایگاه ها، انجام تبلیغات گسترده برای ستاد اقامه نماز جهت برگزاری هرچه بهتر نماز ظهر عاشورا را از دیگر اقدامات شهرداری در این ایام‌ عنوان کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield