ندای لرستان

آخرين مطالب

هم‌زمان با عاشورای حسینی؛

لرستان غرق در عزا و ماتم شد سياسي

لرستان غرق در عزا و ماتم شد
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد- از صبح امروز مردم ولایتمدار سراسر لرستان هم‌زمان با عاشورای حسینی به نوحه‌خوانی در سوگ شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش پرداخته و مراسمات عزاداری در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار مهر ، از صبح امروز سه شنبه مردم سراسر لرستان با حضور در تکایا، جایگاه های عزاداری، خیابان ها و حسینیه ها به عزاداری در سوگ شهادت سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) پرداخته اند و مراسمات مختلف عزاداری سید الشهدا(ع) در نقاط مختلف این استان در حال برگزاری است.
مردمان لر در جای جای این استان ولایتمدار همزمان با عاشورای حسینی با حضور در دسته جات عزاداری، در رثای شهدای دشت کربلا نوحه خوانی کرده و بر سینه می زنند.
با شروع روز عاشورا در اولین ساعات روز صدای ساز و دهل بانوای سوزناک و غم‌انگیزی موسوم به نوای «چمریونه» عزاداران حسینی را به حضور در دسته‌ها و هیئت عزاداری دعوت کرد و عاشقان ابا عبدالله الحسین(ع) پس از به گِل افتادن و اجرای خاکی ترین آئین عاشورایی به جمع عزاداران حسینی در دسته جات عزاداری پیوستند.
عزاداری های سنتی مردم لرستان در شهرهای مختلف این استان در روز عاشورای حسینی به اوج خود رسیده و لرستان را غرق در عزا و ماتم شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش کرده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield