ندای لرستان

آخرين مطالب

پرده‌برداری از بیت دردسرساز آلبوم قمارباز چاوشی + عکس فرهنگي

پرده‌برداری از بیت دردسرساز آلبوم قمارباز چاوشی + عکس
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - سعید بیابانکی ضمن فاش کردن بیت دردسرساز آلبوم "قمارباز"، کار محسن چاوشی را بازارگرمی و شوآف دانست
کار محسن چاوشی شوآف است؟
سعید بیابانکی، شاعر و یکی از اعضای شورای شعر و ترانه دفتر موسیقی درباره تاخیر در صدور مجوز آلبوم "قمارباز" افشاگری کرد. پیش از این هادی حسینی، تهیه‌کننده آلبوم "قمارباز" از اصرار دفتر موسیقی برای حذف یک بیت از شعر مولانا خبر داده بود و اکنون بیابانکی از آن بیت پرده برداشته است.
بیابانکی در توییتی درباره محسن چاوشی و آلبوم جدیدش نوشت: "از کل غزل‌های مولانا صاف رفته‌ای سراغ یک بیت و جنجال راه انداخته‌ای که ارشاد به من مجوز نمی‌دهد. قدیم‌ها نام این کار بازارگرمی بود و امروز شوآف!"
سعید بیابانکی این توییت را مدتی پس از انتشار به دلیل واکنش‌های متعدد طرفداران محسن چاوشی پاک کرد.

توییت سعید بیابانکی در خصوص آلبوم قمارباز چاوشی
تهیه‌کننده "قمارباز" روز شنبه در گفتگو با خبرآنلاین درباره وضعیت آلبوم قمارباز گفت: ""شعری که گیر دادند همان شعر تِرَک اصلی آلبوم است و اسم آلبوم هم از آن درآمده. بیتی هم که محل ایراد شده یکی از بیت‌های اصلی شعر است که اگر حذف شود کل شعر باید حذف شود و آلبوم در کل ماهیت خودش را از دست خواهد داد.
وی افزود: "با وجودی که شعر در شورای ترانه با 4رای مخالف در مقابل 3رای موافق رد شده اما آقای اللهیاری قول‌های مساعدی دادند درباره این که این موضوع به زودی حل شود و بتوانیم آلبوم را در اولین فرصت آماده کنیم.
"قمارباز" شامل 10 یا 11 قطعه است. نیمی از اشعار این آلبوم از سروده‌های مولانا و سایر اشعار نیز از سعدی و دیگر شعرای کلاسیک است. محسن چاوشی در این آلبوم همچون "امیر بی‌گزند" که در خرداد 95 منتشر شد چند قطعه ریتمیک و طرب‌انگیز هم اجرا کرده است.
منبع: iranart.ir


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield