ندای لرستان

آخرين مطالب

برنامه‌ هیئت‌های مذهبی، مسجدمحور باشد فرهنگي

برنامه‌ هیئت‌های مذهبی، مسجدمحور باشد
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - معاون تبلیغات اسلامی لرستان گفت: حضور سخنران در جلسات عزاداری نیز یکی دیگر از تأکیدات ما در سطح استان است. 
 حجت‌الاسلام احمدرضا غلامی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های اداره‌کل تبلیغات اسلامی در ایام محرم، اظهار کرد: براساس منشور سازمان و دستورالعمل مرکزی، اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان از اوایل مردادماه به استقبال برنامه‌های محرم رفته است. 
وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی متناسب با این ایام، افزود: کارگاه عملیات محرم، تبیین بیانیه «گام دوم انقلاب» و تحکیم بنیان خانواده ازجمله موضوعات این کارگاه‌های آموزشی است. 
غلامی با اشاره به این‌که کارگاه‌های آموزشی ویژه ایام محرم برای 547 نفر و در کنار آن‌ها برای دو هزار نفر از اقشار تأثیرگذار استان شامل ائمه جمعه و جماعات، روحانیان مستقر، سرپرست هیئت‌های مذهبی، کانون مداحان، انجمن‌های اسلامی و موکب‌داران با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در استان برگزار شده است، تصریح کرد: این کارگاه‌های آموزشی طی شش روز در مرکز استان و شهرستان‌های استان برگزار شده است. 
معاون اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان این‌که تا این لحظه دویست و هشتاد و پنج نفر روحانی برای حضور در مناطق مختلف لرستان، از دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم، حکم گرفته‌اند، بیان کرد: با توجه به حضور روحانیان دفتر مراجع تقلید و مبانی تبلیغی مانند معاونت تبلیغ حوزه علمیه، اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی و روحانیان بومی نقاط مختلف کشور طی دهه اول محرم در استان لرستان، پیش‌بینی می ‎ شود با توجه به این‌که در مناطقی از استان دچار سیل شدیم، استقبال روحانیان در استان لرستان افزایش پیدا کند. 
وی با اشاره به این‌که پیش‌بینی ما این است که در ایام محرم امسال 10 درصد رشد حضور مبلغان بانو و آقا را در مناطق مختلف لرستان داشته باشیم، عنوان کرد: مبلغان از یک روز قبل‌ از ایام محرم در مناطق مختلف استان حضور پیدا کرده‌اند و تا 12 محرم نیز در این مناطق حضور خواهند داشت. 
غلامی با اشاره به اقامه نماز ظهر عاشورا در مناطق مختلف استان لرستان، گفت: سال گذشته بیش از یک‌هزار و 600 روحانی در مناطق مختلف لرستان حضور پیدا کردند که پیش‌بینی می‌شود این تعداد در ایام محرم امسال 10 درصد افزایش پیدا کند. 
معاون تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به این‌که هدف ما این بوده که برنامه‌های هیئت‌های مذهبی در سطح استان مسجدمحور باشد، بیان کرد: حضور سخنران در جلسات عزاداری نیز یکی دیگر از تأکیدات ما در سطح استان است. 
وی با اشاره به این‌که تلاوت قرآن، زیارت عاشورا، مداحی و… از جمله برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی ایام محرم در استان است، گفت: ما به‌دلیل معرفت و بصیرت بالای مداحان کمترین خرافه را در سال‌های گذشته بین هیئت‌های مذهبی استان داشتیم و در سال‌ جاری نیز با توجه به برپایی کارگاه‌های آموزشی که داشته‌ایم کمترین خرافه را در هیئت‌های مذهبی خواهیم داشت.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield