ندای لرستان

آخرين مطالب

کار جهادی، تحقق‌بخش آیات قرآن/ فکر جهادی همگانی شود فرهنگي

کار جهادی، تحقق‌بخش آیات قرآن/ فکر جهادی همگانی شود
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که اندیشه جهادی یک اندیشه نورانی و امیدبخش است، گفت: امروز گروهای جهادی تحقق‌بخش آیات قرآن است چراکه جهاد با مال و جان در قرآن اجر عظیمی داشته و اندیشه نورانی است .
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در دیدار با مجمع و شورای جهادی بسیج سازندگی سپاه، اظهارکرد: مباهله درس بزرگی دارد و آن درس اخلاص و ایثار و مقدم داشتن دیگری بر خود است .
وی با ذکر این مطلب که در آیه مباهله در حالی‌که اهل‌بیت(ع) به طعام نیاز داشتند اما طعام خود را دیگری بخشیدند، ادامه داد: در سیل اخیر در لرستان نیز افرادی بودند که خود نیازمند بودند اما به دیگران بخشیدند .
آیت‌الله میرعمادی با تاکید بر مقام والای کار اردوهای جهادی، ادامه داد: یک جوان در حالی‌که نیاز به استراحت دارد اما تابستان به‌دنبال کار جهادی می‌رود .
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌که در آیه مباهله آن‌چه به چشم می‌خورد اخلاص است، اضافه کرد: علت این‌که همگان در برابر عظمت کار جهادگران همگان سر تعظیم فرود می‌آورند اخلاص است .
امام جمعه خرم‌آباد اخلاص را رمز ماندگاری کار جهادی است و با اشاره به این‌که آن‌چه در مباهله می‌توان برداشت کرد کار بدون چشم‌داشت و برای رضای خداوند است، اضافه کرد: در کار جهادی چشم‌داشتی نیست به معنای دیگر کار جهادی برخواسته از ایمان و اخلاص است .
این مفسر قرآن‌کریم با اشاره به این‌که اندیشه جهادی یک اندیشه نورانی و امیدبخش است، اضافه کرد: امروز گروهای جهادی تحقق‌بخش آیات قرآن است چراکه جهاد با مال و جان در قرآن اجر عظیمی داشته و اندیشه نورانی است .
وی با طرح این سؤال که چرا فکر جهادی باید همگانی شود، تصریح کرد: چون فکر جهادی نورانی است و این نورانیت باید به همه سرایت کند لذا فرهنگ کار جهادی را باید عمومی کرد .
آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که بیانیه 9 ماده‌ای رهبری به گروه‌های جهادی منشور حرکت جهادی و سند راهگشای تداوم کار جهادی است، اضافه کرد: در این بیانیه نکات دقیقی چون چگونه کار کنیم چگونه تعامل داشته باشیم و در کار جهادی از چه چیزهایی نباید غافل شد بیان شده است .
مدیریت انقلابی مغفول مانده است
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی ایران گام اول خود را برداشت، تصریح کرد: گام اول با شروع انقلابی و روحیه جهادی شروع شد اما به‌تدریج این روحیه کم‌رنگ شد کمااینکه در گام اول نظام و استقلال ما تثبیت شد اما گام دوم نیازمند حرکت جدیدی است .
امام جمعه خرم‌آباد با ذکر این مطلب که روحیه جهادی اول پیروی انقلاب در گام دوم باید برداشته شود و رهبری این روحیه را در جوانان و در گروه‌های جهادی دیده است، خاطرنشان کرد: کار اردوهای جهادی مورد توجه خاص مقام معظم رهبری است در تداوم انقلاب باید با روحیه جهادی و مدیریت انقلابی حرکت کنیم البته مسئله مدیریت انقلابی مغفول مانده است که باید به آن توجه بیشتر شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield