ندای لرستان

آخرين مطالب

تعریض راه‌های اصلی منتهی به مناطق گردشگری لرستان/ طراحی مسیر برای تورها اقتصادي

تعریض راه‌های اصلی منتهی به مناطق گردشگری لرستان/ طراحی مسیر برای تورها
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - قائم مقام ستاد خدمات سفر لرستان بر تعریض راه‌های اصلی منتهی به مناطق گردشگری استان تاکید کرد.
 گودرز امیری در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر لرستان اظهار کرد: باید برای تورهای گردشگری مسیر طراحی کنیم و در آن مشخص شود گردشگر از کجا شروع و کجا به سفر خود پایان دهد.
 وی با بیان اینکه گردشگری در حال حاضر ظرفیت نخست اقتصادی در دنیاست، اضافه کرد: گردشگری یک صنعت ارزان، پر درآمد و پر اشتغال به شمار می‌رود.
 امیری به وجود جاذبه‌های فراوان گردشگری در لرستان اشاره کرد و افزود: باید گردنه‌های خطرناک در استان که مردم آن را یک تهدید می‌دانند را به فرصت در زمینه گردشگری تبدیل کرد و دستگاه‌های مرتبط با این موضوع مکلف هستند همکاری کامل را با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان داشته باشند.
 سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تاکید کرد: میراث فرهنگی لرستان متولی همه مراکز و نقاط گردشگری در استان است و هیچ دستگاهی جز میراث فرهنگی حق واگذاری این نقاط گردشگری به بخش‌های خصوصی را ندارد.
 وی در ادامه گفت: مشاور طرح جامع گردشگری لرستان باید تا قبل از جلسه بعدی ستاد خدمات سفر روند مطالعات خود را به شورای فنی استان ارائه دهد و در جلسه بعدی که تا پایان همین ماه برگزار خواهد شد جزییات و روند آن به اطلاع اعضای ستاد برسد.
امیری بیان کرد: تعریض راه‌های اصلی منتهی به مناطق گردشگری، مشخص شدن ورودی و خروجی‌های این مناطق، احداث پارکینگ، ساماندهی و اختصاص اعتبار به روستاهای هدف گردشگری در استان نیز در اسرع وقت اجرا شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield