ندای لرستان

آخرين مطالب

دبیر طرح ملی تلاوت:

اجرای طرح «تلاوت» در 15 استان/ 4000 نخبه قرآنی شناسایی شدند فرهنگي

اجرای طرح «تلاوت» در 15 استان/ 4000 نخبه قرآنی شناسایی شدند
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - دبیر طرح ملی تلاوت گفت: طرح تلاوت در 15 استان کشور بالغ‌بر 4000 نخبه قرآنی شناسایی شده و در دوره‌ها و ترم‌های مختلف در حال گذراندن دوره‌های خود هستند.
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حسین مقدم‌کیا اظهار کرد: طرح تلاوت از سال 1391 برای پسران 8 تا 14 سال شروع شده که هم‌اکنون در 15 استان بالغ‌ بر 4000 نخبه قرآنی شناسایی شده و در دوره‌ها و ترم‌های مختلف در حال گذراندن دوره‌های خود هستند.
وی با بیان اینکه بناست با کمک مرکز قرآن‌ کریم آستان قدس رضوی، این 15 استان به 31 استان ارتقا پیدا کند، بیان کرد: در کل کشور این طرح با کمک ادارات کل ارشاد اسلامی استان‌ها و معاونت‌های فرهنگی آستان قدس این‌کار رشد پیدا کند و به نتیجه برسد.
مقدم‌کیا ادامه داد: در این چند سال فعالیت برای رشد قرآن‌آموزان مسابقات متعددی تحت‌عنوان «شوق تلاوت» برگزار کردیم.
دبیر طرح ملی تلاوت با اشاره به این‎که مسابقات شوق تلاوت دارای سه پایه حفظ، قرائت و مفاهیم است که قرآن‌آموزان باید در سه مرحله رقابت کنند، اظهار کرد: تاکنون مرحله اول مسابقات در استان‌ها، مرحله نیمه‌نهایی در قالب یک سفر و مرحله فینال مسابقات به مدت دو سال در کربلا برگزار می‌شد که موفق شدیم منتخبان این دوره‌ها را برای اجرا در محافل قرآنی به مدت دو سال به لبنان اعزام کنیم.
وی با اشاره به این‌که تا امسال حوزه فعالیت طرح ملی تلاوت در بخش آقایان و در رده سنی 8 تا 14 سال بوده است، عنوان کرد: از امسال به دستور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از مهرماه سال‌ جاری که ثبت‌نام جدید آغاز می‌شود، بخش بانوان برای سنین 10 تا 15 سال، در این طرح اجرایی خواهد شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield