ندای لرستان

آخرين مطالب

تجلیل از بزرگان باعث امید در جامعه و جوانان می‌شود علمي

تجلیل از بزرگان باعث امید در جامعه و جوانان می‌شود
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - رئیس اتاق بازرگانی لرستان گفت : تجلیل از بزرگان باعث امید در جامعه و جوانان می‌شود.
  حسین سلاح‌ورزی در آئین تجلیل از چهره‌های ماندگار استان با بیان اینکه از اواخر سال گذشته برگزاری این برنامه در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: تجلیل از بزرگان و چهره‌های ماندگار تکریم هویت جمعی و باعث امید در جامعه و جوانان می‌شود.
وی ادامه داد: این چهره‌های ماندگار در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی باعث اعتلای نام لرستان بوده‌اند.
سلاح‌ورزی افزود: قوم لر دچار مظلومیت تاریخی شده‌اند و علی‌رغم توانایی و پتانسیل‌هایی که داشته‌اند، به خوبی دیده نشدند.
نائب رئیس اتاق ایران اضافه کرد: زنان و مردانی لرستانی در عرصه‌های مهم تاریخی به خوبی درخشیدند و نه تنها تجلی هویت ما بودند بلکه لرستانی‌ها را به عنوان یک ملت منسجم تداعی کردند.
بنابر این گزارش در نخستین آیین تجلیل از چهره‌های ماندگار لرستان 4 چهره ماندگار این استان مورد تجلیل قرار گرفتند.
حاج محمد کاظم صدیق به عنوان چهره ماندگار حوزه بازرگانی لرستان تجلیل شد. وی متولد 1313 بوده و اولین کسی است که در لرستان کارت بازرگانی دریافت کرده است و توانسته خدمات متعددی را به لرستانی ها داشته باشد. حاج محمد کاظم صدیق اقدامات نیک و خیری را نیز برای مردم لرستان داشته و سرای سالمندان صدیق را نیز در مرکز استان تاسیس کرده است.
حاج علی احمد چرخکار به عنوان چهره ماندگار حوزه صنعت لرستان معرفی و تجلیل شد؛ وی اقدامات عام المنفعه بسیاری در حوزه کاری خود برای مردم لرستان داشته است.
مظفر افشار نیز به عنوان چهره ماندگار لرستان در حوزه اجتماعی لرستان معرفی و تجلیل شد. وی به عنوان پدر بلوط ایران شهرت دارد.
همچنین آیت‌الله عباسعلی صادقی به عنوان چهره ماندگار حوزه فرهنگ لرستان معرفی و تجلیل شد. وی از علما و فضلای حوزه علمیه بوده که موفق به تربیت شاگردان و طلاب متعدد شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield