ندای لرستان

آخرين مطالب

نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

عامل اصلی ماندگاری انقلاب اسلامی، پیشرفت علمی است علمي

عامل اصلی ماندگاری انقلاب اسلامی، پیشرفت علمی است
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: عامل اصلی ماندگاری انقلاب اسلامی پیشرفت علمی است و به همین جهت دشمن پیشرفت‌های ما را مورد هدف قرار می‌دهد.
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در نخستین آیین تجلیل از چهره‌های ماندگار استان اظهار کرد: سرزمین ولایتمدار و کهن لرستان سرشار از شخصیت‌هایی بوده که در طول تاریخ نام، یاد و خاطره آن‌ها در ذهن و تاریخ این سرزمین ماندگار شده است.
وی اظهار کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی لرستان چهره‌ها و شخصیت‌های بین‌المللی برجسته‌ای داشته است، مثل آیت‌الله بروجردی که مرجع علی الاطلاق بوده است و غیر از او کسی در زمان او مرجعیت نداشت، شخصیتی مثل آیت‌الله کمالوند و چهره‌هایی مانند دکتر شهیدی که آثار و خدمات آن‌ها باعث فخر و مباهات است.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: برگزاری این جلسه از یک سو نشان از قدرشناسی و پاسداشت زحمات کسانی است که به این سرزمین اسلامی خدمت کردند، از سوی دیگر بیانگر یک نکته اساسی، معرفی الگوها برای جوانان و نسل حاضر است.
وی اظهار کرد: از همین لرستان چهره‌هایی بوده‌اند که توانستند مراتب کمال را یکی پس از دیگری طی کنند و در این جلسات باید بر عوامل ماندگاری انسان تأکید شود که نام افراد باید ماندگار و به نیکی یاد شود و نه به‌عنوان درس عبرت از افراد یاد شود.
آیت‌الله میرعمادی گفت: چند عامل باعث می‌شود که افراد اسوه و الگوی نام نیک باشند که اخلاص و ایمان بسیار مهم است و برخی چهره‌های ماندگار شاید تعداد کمی آثار و تألیفات داشته باشند اما در آن تألیف اخلاص وجود داشت، هر کاری که برای خدا صورت بگیرد ماندگار است چون اتصال به ابدیت دارد.
وی تأکید کرد: اگر امروز از قهرمانان دفاع مقدس و شهدای گران‌قدر به‌عنوان چهره‌های ماندگار یاد می‌کنیم به دلیل ایثار و گذشت آن‌ها است.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: یکی از عوامل ماندگاری انسان مسئله علم و دانش است و علم ارزشمند و ارزش انسان به علم است، علم حیات است و عالم هرگز نمی‌میرد.
وی با بیان اینکه آنچه باقی می‌ماند اندیشه و فکر است و عالم ارزشمند است، تصریح کرد: باید در استان زمینه را برای اندیشمندان و متفکران فراهم کنیم، برای کسانی‌که اهل اندیشه و فکر هستند ارزش و قیمت قائل شویم، در این صورت می‌توان پیشرفت کرد.
آیت‌الله میرعمادی گفت: اگر ما در انقلاب اسلامی 40 سال با اقتدار پیش رفتیم، عامل اصلی ماندگاری انقلاب مسئله پیشرفت‌های علمی بود، اگر این پیشرفت نبود قطعاً با هجمه توطئه‌ها شکست می‌خوردیم.
وی با بیان اینکه پیشرفت علمی مایه عزت و سربلندی است، افزود: امروز هم اگر استکبار جهانی و امریکا در برابر ایران اسلامی توان مقاومت ندارد به خاطر پیشرفت‌های کشور است و به همین جهت پیشرفت‌های ما را مورد هدف قرار می‌دهد، امروز کشور ما در شرایطی است که هیچ باد و طوفانی نمی‌تواند آن را به لرزه درآورد.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: باید به دنبال ارتقاء رتبه علمی لرستان باشیم و برنامه‌ریزی و راهکار داشته باشیم.
وی تأکید کرد: خدمت‌رسانی به مردم از عوامل ماندگاری است و اگر می‌خواهیم ماندگار باشیم باید نفع رسان و گره‌گشای کار مردم و نه چپاول گر باشیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield