ندای لرستان

آخرين مطالب

پرداخت 305 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال خانگی و روستایی در لرستان اقتصادي

پرداخت 305 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال خانگی و روستایی در لرستان
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم آباد - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 305 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستایی و مشاغل خانگی در 2 سال گذشته در استان پرداخت شد.

علی آشتاب روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اهمیت رونق مشاغل خانگی به دلیل ارزانی، ریسک کم و نیاز به سرمایه نسبتا کم، طی دو سال گذشته عمده تمرکز استان در اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی لرستان در رابطه با حمایت از این مشاغل و البته اشتغال روستایی بوده است.
وی افزود: در این راستا سال 96 با صدور یکهزار و 971 مجوز ایجاد مشاغل خانگی در نهایت چهار میلیارد و 700 میلیون تومان وام به متقاضیان پرداخت و 924 فرصت شغلی ایجاد شد که با افزایش این رقم در سال گذشته به 19 میلیارد تومان زمینه ایجاد سه هزار و 329 مورد اشتغالزایی فراهم شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: همچنین در دو سال منتهی به 26 مرداد امسال یکهزار و 150 طرح با اشتغال چهار هزار و 951 نفر برای دریافت وام روستایی به بانک مراجعه کرده و قرارداد بسته اند و تاکنون 212 میلیارد تومان به این متقاضیان پرداخت شده است.
آشتاب اضافه کرد: در این مدت یکهزار و 997 طرح اشتغالزایی مددجویان نهادهای حمایتی استان با 2 هزار و 368 فرصت شغلی، مصوب شده که تاکنون متقاضیان این طرح ها موفق به دریافت 70 میلیارد تومان وام شده اند.
7273/7269


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield