ندای لرستان

آخرين مطالب

دستاوردهای چهل‌سالگی انقلاب؛

ارمغان روشنایی به 2700روستای لرستان رسید/رشد 3900درصدی پستهای برق مقالات

ارمغان روشنایی به 2700روستای لرستان رسید/رشد 3900درصدی پستهای برق
  بزرگنمايي:

ندای لرستان - خرم‌آباد- انقلاب اسلامی ایران در حالی چهل‌ساله می‌شود که دستاورد انقلاب را در روشنایی خانه‌های دو هزار و 715 روستای لرستان و رشد 3900 درصدی تعداد پست‌های برق می‌توان دید.

 چهل سالگی انقلاب طلیعه بلوغ و پیشرفت نهضتی است که با پشت سر گذاشتن همه فراز و نشیب ها، سختی ها و دشمنی ها امروز در اوج قله افتخار ایستاده است. حالا در چهلمین فجر انقلاب اسلامی مسیر جدیدی پیش روی ایران اسلامی قرار گرفته است تا قطار توسعه و آبادانی کشور با تلاش نسل جدید انقلاب و جوانان مومن و انقلابی با سرعت بیشتر به پیش برود و کارآمدی نظام اسلامی به عنوان یک الگو ثابت شود.
در این چهل سال، با همت و تلاش مردم، جوانان و مسئولان و با هدایت های رهبر فرزانه انقلاب، ایران در عرصه های مختلف علمی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی و اجتماعی دستاوردهای چشمگیری داشته است؛ به تبع لرستان نیز در این مسیر شکوفایی توانسته است سهم خود را ایفا کند و موفقیت هایی کسب کند که اکنون در چهل سالگی انقلاب با یادآوری این موفقیت ها و با افتخار به گذشته می توان با امیدواری به افق های پیش روی توسعه چشم دوخت.
خبرگزاری مهر همزمان با ایام الله دهه فجر سعی دارد با انتشار گزارش هایی از دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران در لرستان، به بررسی موفقیت های حاصل شده و ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه لرستان بپردازد. در این گزارش نتایج حاصل از تلاش متخصصان و مسئولان در حوزه برق رسانی به شهرها و روستاهای لرستان را می خوانید.

اقدامات 40 ساله شرکت برق در لرستان
فریدون خودنیا مدیرعامل شرکت برق لرستان در گفت و گو با خبرنگار مهر در سخنانی با اشاره به اقدامات 40 ساله شرکت توزیع برق استان، اظهار داشت: تعداد ایستگاه های انتقال برق استان قبل از پیروزی انقلاب تنها دو مورد بوده است.
وی، بیان داشت: با اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته به تعداد ایستگاه های انتقال برق لرستان پس از انقلاب، پنج مورد اضافه شد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با بیان اینکه در حال حاضر 7 ایستگاه انتقال برق در لرستان وجود دارد، تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته بعد از پیروزی انقلاب شاهد رشد 150 درصدی در حوزه ایستگاه های انتقال برق در استان هستیم.
ظرفیت ایستگاه های انتقال برق به 2 هزار و 945 مگاولت آمپر رسیده است
خودنیا با اشاره به میزان ظرفیت این ایستگاه های انتقال برق در لرستان، عنوان کرد: میزان ظرفیت ایستگاه های انتقال برق استان قبل از انقلاب 160 مگاولت آمپر بوده که بعد از پیروزی انقلاب به این عدد دو هزار و 785 مگاولت آمپر اضافه شده است.
وی، تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت ایستگاه های انتقال برق استان دو هزار و 945 مگاولت آمپر است و با مجموعه اقدامات صورت گرفته بعد از پیروزی انقلاب در این زمینه شاهد افزایش هزار و 641 درصدی در استان بوده ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعداد ایستگاه های فوق توزیع برق در لرستان قبل از پیروزی انقلاب، تصریح کرد: این عدد قبل از پیروزی انقلاب هفت مورد بوده است، پس از پیروزی انقلاب با مجموعه اقدامات صورت گرفته به این عدد 38 مورد اضافه شد و در این زمینه شاهد افزایش 443 درصدی هستیم.
خودنیا، تصریح کرد: در حال حاضر 45 ایستگاه فوق توزیع برق در لرستان فعالیت دارند.
رشد 928 درصدی ظرفیت ایستگاه های فوق توزیع برق
وی همچنین میزان ظرفیت ایستگاه های فوق توزیع برق استان را قبل از پیروزی انقلاب 170 مگاولت آمپر عنوان کرد و افزود: پس از انقلاب به این عدد هزار و 747 مگاولت آمپر اضافه شد و در این زمینه نیز شاهد رشد 928 درصدی در استان هستیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان، در مجموع ظرفیت ایستگاه های فوق توزیع برق استان را هزار و 917 مگاولت آمپر عنوان کرد.

خودنیا در ادامه سخنان خود با اشاره به طول خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق استان، بیان داشت: این عدد قبل از پیروزی انقلاب 487 کیلومتر بوده است.
وی تاکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به میزان طول خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق لرستان، 9 هزار و 643 کیلومتر اضافه شد.
10 هزار و 130 کیلومتر خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق لرستان
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان، تصریح کرد: در زمینه طول خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق در استان شاهد افزایش هزار و 880 درصدی بعد از پیروزی انقلاب بوده ایم و در حال حاضر 10 هزار و 130 کیلومتر خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق در استان داریم.
خودنیا همچنین با اشاره به طول خطوط فشار ضعیف هوایی و زمینی برق لرستان قبل از پیروزی انقلاب، بیان داشت: این عدد قبل از انقلاب 482 کیلومتر بوده که با مجموعه اقدامات صورت گرفته پس از انقلاب 5 هزار و 308 کیلومتر خطوط فشار ضعیف هوایی و زمینی احداث شد.
وی، افزود: در زمینه اجرای خطوط فشار ضعیف هوایی و زمینی برق در استان شاهد افزایش هزار و یک درصدی بوده ایم و در حال حاضر این عدد در استان 5 هزار و 790 کیلومتر در استان است.
رشد 3900 درصدی پست های 20 کیلوولت هوایی و زمینی برق لرستان
مدیرعامل شرکت برق لرستان با اشاره به تعداد پست های 20 کیلوولت هوایی و زمینی برق لرستان قبل از پیروزی انقلاب، عنوان کرد: این عدد 391 دستگاه بوده است که پس از انقلاب نیز 15 هزار و 757 دستگاه پست به این تعداد اضافه شده است.

خودنیا، بیان داشت: در زمینه ایجاد پست های 20 کیلوولت هوایی و زمینی برق در استان شاهد افزایش سه هزار و 930 درصدی بوده ایم و در حال حاضر 16 هزار و 148 پست 20 کیلوولت هوایی و زمینی برق در لرستان وجود دارد.
افزایش هزار و 345 درصدی در حوزه احداث چراغ های برق معابر لرستان
وی در بخش دیگری از سخنان خود تعداد چراغ های برق معابر در استان را قبل از پیروزی انقلاب 12 هزار و 365 دستگاه اعلام کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب 178 هزار و 721 چراغ برق نیز احداث شده و در این زمینه شاهد افزایش هزار و 345 درصدی در استان هستیم و هم اکنون 191 هزار و 86 دستگاه چراغ برق معابر در استان وجود دارد.
مدیرعامل شرکت برق لرستان همچنین تعداد مشترکان برق در استان قبل از پیروزی انقلاب را 52 هزار و 779 مورد عنوان کرد و افزود: به این عدد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی 578 هزار و 326 مورد اضافه شده است.

خودنیا، تصریح کرد: در زمینه تعداد مشترکین برق در استان بعد از پیروزی انقلاب شاهد افزایش 996 درصدی بوده ایم و در حال حاضر 631 هزار و 105 مشترک برق در لرستان وجود دارد.
37 روستای دارای برق قبل از انقلاب به 2715 روستا پس از انقلاب رسید
وی همچنین با اشاره به روستاهای برق رسانی شده قبل از پیروزی انقلاب در لرستان، بیان داشت: این عدد 37 مورد بوده که به این عدد بعد از پیروزی انقلاب 2 هزار و 678 مورد اضافه شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان، گفت: در زمینه برق رسانی به روستاهای لرستان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هفت هزار و 138 درصد رشد داشته ایم و در حال حاضر دو هزار و 715 روستای لرستان از نعمت برق بهره مند هستند.
خودنیا، بیان داشت: همچنین پیک بار همزمان برق قبل از پیروزی انقلاب در استان 30 مگاوات بوده که این عدد بعد از پیروزی انقلاب به 620 مگاوات رسیده است که در این زمینه نیز هزار و 867 درصد رشد داشته ایم.
به هر روی، امروز باید با توانی مضاعف برای سربلندی ایران اسلامی در عرصه های مختلف تلاش کنیم تا دستیابی به افق های رشد و توسعه توسط جوانان مومن و انقلابی یکی پس از دیگری ممکن شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

/گزارش/ زنان سرپرست خانوار حمایت می‌خواهند

پران پرویز سیلزده و182 دانش‎ آموز بدون معلم

معلولان منتظر در مناطق دورافتاده بروجرد!

سوت‎‌هایی که برای متخلفان به صدا درمی‌‎آید

پسماند، چالش حل نشدنی زیست محیطی سلسله

مسیر ناهموار صنعت گردشگری در سلسله

حال خواندن خوش است یا ناخوش!

طلاق یکی از مهمترین پیامدهای اعتیاد بر بانوان در بروجرد

اتفاقات اخیر را چگونه تحلیل کنیم

پمپاژهای پلدختر پمپِ پول می‌خواهد

چرایی استفاده از کارشیو متراکم و به هم فشرده؟

سدسازی راه نجات لرستان از سیل

/گزارش/ جوانان لرستانی را به سمت ماهواره نکشانید

«فلک الافلاک» میزبان اقوام ایران زمین

امیدآفرینی کمیته امداد امام (ره) در مناطق سیلزده لرستان

خاله سرویس ها، امنیت خاطر والدین

زباله ، مهمترین چالش در شهرستان سلسله

لاستیک آن پروژه پنجر است

وعده مسئولان به اهالی «نلخاص» محقق نشد/ رونق به روستا برنگشت

انباشت سیب‎ در سبد کشاورزان بروجردی

میراثی که سیل با خود برد/ فغان مادر پل‌های تاریخی از کمبود اعتبار

لمس دنیایی از رنگ ها در تاریکی پیش پا !

«افرینه» همچنان درگیر مصائب پساسیل/ دهانه پل‌ها پاک‌سازی نشد

روزگار سیاه یک نوبرانه

روزهای آفتابی سیلزدگان چگنی در پاییز

برندی بنام گردوی سلسله

پازل گمشده در زندگی زوج های نابارور

سرایی برای آرامش در هیاهوی شهر بروجرد!

بیمه دام، چتری امن برای جبران خسارت عشایر

بارِ مصائب لرستان سیل‌زده/ تسهیلاتی که پرداخت نشد

مهر بی‎دریغ مادر حتی در سرای سالمندی!

توقف پروژه‌های بازآفرینی شهری دربروجرد/خروجی به نام هیچ از جلسات!

تغذیه و نقش آن در یادگیری دانش‎آموزان

پاییز آمد و وعده‌ها به سر نیامد/آوارگی سیل‌زده‌ها و جاده‌های موقت

ایمنی سرویس‌های مدارس، آرامش والدین

توقف خودروها در جاده بلا‎تکلیف پساسیل

"پل اناری" خرم‎آباد از تخریب تا تهدید

بارِ مصائب «رودبار»؛ داستان سیل اینجا هنوز تمام نشده است!

استفاده از مکان‌یابی ارتباطی برای تعیین ماهیت ژنتیکی برخی بیماری‌ها

حفظ محیط زیست وظیفه‎ای همگانی

رؤیای بربادرفته 1000 شغل/ چرخ پروژه‌های بیکارترین استان پنچر است!

فعالیت ستادهای اقامه نماز و امر به معروف در کارخانجات لرستان

/گزارش/ بفرمایید غذا با طعم فاضلاب!

/گزارش/ افتتاح کتابخانه مرکزی خرم‌آباد خیلی دور خیلی نزدیک!

کم آبی و روستاهای خالی از سکنه

/گزارش/ همچنان ویراژ گران‌ترین آزادراه در دو استان محروم!

شماره 41 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

لرستان | تبلور اراده و توانمندی دولت برای توسعه

روزگار تیره باغات انجیر سیاه/ دسترنج باغداران به گِل نشست!

سازمان‎های مردم نهاد، فرصتی برای رشد و توسعه