ندای لرستان

آخرين مطالب

مقالات

لمس دنیایی از رنگ ها در تاریکی پیش پا !

ندای لرستان - بروجرد - نامش شهین امیریان است و 28 سال از نابینا شدنش می گذرد، با چشمانی بسته و بدون کمترین روشنایی که بتواند پیش پایش را هم ببیند، قلاب بافی می کند و برای هر فصلی می تواند لباسی مناسب ببافد و دوران سالمندی خود را از همین راه می گذراند.

«افرینه» همچنان درگیر مصائب پساسیل/ دهانه پل‌ها پاک‌سازی نشد

ندای لرستان - پلدختر- «افرینه» روستای در حاشیه رودخانه کشکان همچنان درگیر مصائب پس از سیل است؛ بخشی از اراضی کشاورزی همچنان در زیر آورد سیل مدفون هستند و دهانه پل‌ها از شن و ماسه پاک‌سازی نشده است.

روزگار سیاه یک نوبرانه

ندای لرستان - با اینکه انجیر سیاه پلدختر از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و نوبرانه‌ کشور است اما باغات آن در شرایط خوبی قرار ندارد.

روزهای آفتابی سیلزدگان چگنی در پاییز

ندای لرستان - خرم‎آباد - سیل ویرانگر فرورین ماه امسال لرستان حدود 700 میلیارد تومان به شهرستان چگنی به ویژه مناطق روستایی آن خسارت زد که تاکنون اقدامات جبرانی خوبی با همکاری بنیاد مسکن استان مرکزی در این شهرستان صورت گرفته است.

برندی بنام گردوی سلسله

ندای لرستان - خرم آباد - گردوی پوست کاغذی وخوش طعم سلسله یکی از ظرفیت های این شهرستان است که برندسازی و ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط با آن می تواند تحولی در راستای شناسایی این محصول در کشور ایجاد کند.

پازل گمشده در زندگی زوج های نابارور

ندای لرستان - خرم‎آباد - ناباروی در سال های اخیر به یکی از دغدغه زوج های جوان تبدیل شده که در برخی موارد این افراد با تقبل هزینه های سنگین پزشکی اما در نهایت دست خالی می مانند و غفلت زده از مساله فرزندخواندگی( فرزندپذیری) یا از یکدیگر جدا می شوند و یا زندگی مشترک خود را با حسرت خنده کودکی در خانه شان سپری می کنند.

سرایی برای آرامش در هیاهوی شهر بروجرد!

ندای لرستان - بروجرد - در نزدیکی هیاهوی شهر مرکز شبانه روزی بیماران روانی مزمن آمین بروجرد واقع شده، ساکنان این مرکز حالا دیگر قادر به درک هندسه پیچیده زندگی های امروز نیستند و با عنوان بیماران مزمن روانی، که سعی شده آرامش به آنها بخشیده می‎شود، زندگی می کنند.

بیمه دام، چتری امن برای جبران خسارت عشایر

ندای لرستان - هر سال با آغاز فصل کوچ، جامعه عشایری بر اثر سوانح جاده ای متحمل تلفات و خسارت می شوند که بیمه همانند چتری می تواند نقش مهمی در جبران این خسارت ها ایفا کند.

بارِ مصائب لرستان سیل‌زده/ تسهیلاتی که پرداخت نشد

ندای لرستان - خرم‌آباد- با فرا رسیدن فصل سرما نگرانی در مناطق سیل‌زده لرستان دو چندان شده، خانه‌های ناتمام، کشاورزان بلاتکلیف، کمبود مصالح و تسهیلات را می‌توان از جمله مشکلات موجود در این استان عنوان کرد.

مهر بی‎دریغ مادر حتی در سرای سالمندی!

ندای لرستان - بروجرد - حرف‎هایش در خاطر خیلی‎ها ثبت شده است روزی که خطاب به تنها فرزندش که او را به خانه سالمندان سپرد، بر پشت دست خودش می‎زند و با بغضی از سر ناچاری می گوید : آخرش کار خودت را کردی!

تغذیه و نقش آن در یادگیری دانش‎آموزان

ندای لرستان - بروجرد - تغذیه مناسب بخش مهمی از انرژی و موادمغذی و مورد نیاز بدن یک انسان را تامین می‌کند. بخصوص در بچه‌ها که قرار است به مدرسه بروند، پشت میز بنشینند و یادگیری داشته باشند،

پاییز آمد و وعده‌ها به سر نیامد/آوارگی سیل‌زده‌ها و جاده‌های موقت

ندای لرستان - خرم‌آباد- با شروع فصل بارندگی نگرانی‌ها در مناطق خسارت‌دیده از سیل دوچندان شده، همچنان بسیاری از زیرساخت‌ها احیا نشده و سیل‌زده‌ها آواره خانه اقوام هستند.

ایمنی سرویس‌های مدارس، آرامش والدین

ندای لرستان- ایمنی و سلامت سرویس‎های مدارس، یکی از مهمترین دغدغه‎های روزانه والدین در رفت و آمد فرزندان به مدارس است که در این راستا تمهیدات و برنامه‎ریزی دقیق، امری ضروری است.

توقف خودروها در جاده بلا‎تکلیف پساسیل

ندای لرستان - خرم‎آباد - وقوع سیل ویرانگر فروردین ماه امسال، لرستان را در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و عمومی درگیر کرد و امروز با گذشت 6 ماه از وقوع سیل ، مشکلات خودروهایی که در سیل خسارت دیدند همچنان در جاده بلاتکلیف پساسیل متوقف شده ‎است.

"پل اناری" خرم‎آباد از تخریب تا تهدید

ندای لرستان- سیل فروردین ماه امسال پل اناری خرم‎آباد را به طور کامل تخریب کرد و امروز با گذشت حدود 6 ماه، محل این پل به دلیل شرایط نامناسب ایمنی و بهداشتی به تهدیدی برای ساکنان به ویژه کودکان تبدیل شده است.

بارِ مصائب «رودبار»؛ داستان سیل اینجا هنوز تمام نشده است!

ندای لرستان - خرم‌آباد- داستان پر غصه سیلاب همچنان در رودبار ادامه دارد، جایی که اهالی 11 روستا 6 ماه بی خانمانی را تجربه کرده اند، اینجا وعده های محقق نشده وزیر هم خریدار ندارد.

حفظ محیط زیست وظیفه‎ای همگانی

ندای لرستان- برخورداری از جامعه سالم و محیط زیستی پاک و عاری از آلودگی حق هر شهروندی است؛ اما آیا دسترسی همه افراد جامعه به محیط زیست سالم و منابع حیاتی از جمله خاک سالم، هوا ی پاک، آب سالم به راحتی میسر است؟

رؤیای بربادرفته 1000 شغل/ چرخ پروژه‌های بیکارترین استان پنچر است!

ندای لرستان - لاستیک‌سازی خرم‌آباد رؤیایی بود که تعبیر نشد تا با پنچر شدن پروژه‌ای که مصوبه سفر دولت یازدهم را داشت، وعده ایجاد بیش از 1000 شغل برای جوانان یکی از بیکارترین استان‌های کشور سرابی بیش نباشد.

/گزارش/ بفرمایید غذا با طعم فاضلاب!

ندای لرستان - در برخی مناطق لرستان که زمین‌های کشاورزی و به ویژه برنج نزدیک منازل مسکونی قرار دارد، همواره این شایعه شنیده می‌شود که زمین‌ها را با فاضلاب ...

کم آبی و روستاهای خالی از سکنه

ندای لرستان - طی سال های اخیر خشکسالی و بی آبی و بدنبال آن از بین رفتن زمینه اشتغال و تولید در روستاها، منجر به شتاب گرفتن سیر مهاجرت به شهرها شده که در بروجرد نیز این مهم از علل خالی شدن روستاها از سکنه است.

شماره 41 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

ندای لرستان - شماره چهل و یکم مجله ایران‌مهر با نمایه گزارش‌های استانی و مروری بر رویدادها و تصاویر ماه گذشته منتشر شد.

لرستان | تبلور اراده و توانمندی دولت برای توسعه

ندای لرستان - خرم آباد - لرستان به واسطه قرار گرفتن در مسیر تهران به جنوب و نزدیکی به استان‌های مرزی و مرکزی کشور به عنوان یکی از استان‌های مهم از نظر توسعه در نزد دولتمردان بوده است.

سازمان‎های مردم نهاد، فرصتی برای رشد و توسعه

ندای لرستان - خرم‎آباد - مشارکت مردم در طرح‌های توسعه، موضوعی است که در سال‌های اخیر مورد توجه بسیار قرار گرفته و پژوهش‌ها و متون تخصصی نیز در این مورد به نظریه‌پردازی پرداخته‌ و تعاریف، فرضیه‌ها و روش‌های مختلفی ارائه نموده‌اند.

هشت بهشتی که یک بهشت هم نیست

ندای لرستان- مجتمع هشت‌بهشت در سال 85 با عقد قراردادی با شهرداری به‌منظور احداث پروژه‎های متعدد وارد بروجرد شد که طی این سال‎ها با مشکلاتی مواجه بوده به‌طوری‌که این پروژه‎ها تاکنون نتیجه‎ای نداشته‎اند.

توقف کودکی پشت چراغ قرمز کار

ندای لرستان- اینجا پشت چراغ قرمز حال و هوایی دارد، از دود اسپند و گل فروشی گرفته تا کاغذهای کوچک فال و شیشه شورهایی که با دستان کوچکشان خود را به سختی هم قد شیشه جلوی ماشین می کنند.

تب و لرز تابستان در قلب آلپ ایران/اینجا مردادماه به برف نشسته است

ندای لرستان - تابستان در قلب آلپ ایران یخ‌کرده و مردادماه به برف نشسته است،اگر می‌خواهید در تابستانی‌ترین روزهای تابستان پالتو لازم شده و زیر آفتاب مرداد دست‌های یخ‌زده‌تان را«ها»کنید راهی تونل برفی شوید.

برگزاری مسابقه مقاله‌نویسی با محوریت دفاع مقدس در لرستان

ندای لرستان- مسئول حفظ آثار و نشر ارزش‌های مشارکت روحانیت لرستان در دفاع مقدس از برگزاری مسابقه مقاله‌نویسی با محوریت دفاع مقدس خبرداد و گفت: این مسابقه در ماه‌های آینده در مساجد استان لرستان برگزار می‌شود.

ایجاد موزه قلعه مظفری سلسله در پیچ و خم وعده ها

ندای لرستان- قلعه مظفری یکی از مهمترین آثار تاریخی شهرستان سلسله محسوب می شود که وعده مسئولان مبنی بر ایجاد موزه مردم شناسی قوم لک در این قلعه تاکنون تحقق عملی نیافته است

وضع سیل‌زده‌های فروردین به‌وقتِ مرداد؛ مشکلاتی که همچنان باقی است

ندای لرستان - پلدختر- از سیل روزهای ابتدایی سال 98 حدود چهار ماهی می‌گذرد ولی همچنان مشکلات در برخی مناطق و روستاها به قوت خود باقی است، وضعیت سیل‌زده‌های فروردین‌ماه در مردادماه تعریفی ندارد.

جنایات گروهک منافقین افشا و بازخوانی شود

ندای لرستان - مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان با بیان این‌که جریاناتی تلاش می‌کنند که جای جلاد و شهید را عوض کنند، گفت: لازم است جهت روشنگری افکار عمومی ...

دستیابی به انرژی از مزارع خورشیدی

ندای لرستان- یکی از کسب و کارهای جدید در کشور ایران، تولید انرژی برق توسط مشترکان خانگی است، شغلی که افزون بر اطمینان از درآمدزایی آن، انرژی پاک را به ریه های شهر تزریق و نوعی اشتغال خانگی که در عین مصرف کنندگی به تولید کمک می کند.

می خواهم به شهر بروم!

ندای لرستان - بروجرد - در سایه خنک صبحگاهی ایوان جلوی خانه رو به کوه دراز کشیده است، روز که به نیمه نزدیک می شود کلافگی و بی حوصلگی های او که سابقه بیماری ذهنی و بستری در بیمارستان را دارد بیشتر می شود لاجرم به داخل می رود اما همچنان توهم ، ترس و نگرانی هایی که کسی می خواهد او را بکشد او را رها نمی کند.

پل کاکارضا دوباره استوار می شود

ندای لرستان- عملیات مرمت و بازسازی پل نوساز کاکارضا که فروردین ماه امسال به دلیل کم کاری پیمانکاران دچار ریزش و تخریب گردید با پیگیری های مسئولان در نیمه دوم مرداد ماه آغاز می شود

/گزارش/ جان به آب می‌دهیم!

ندای لرستان - هر سال با شروع فصل گرما، خبرهایی مبنی بر غرق شدن بر اثر شنا در محیط‌های ‌آبی لرستان شنیده شده و می‌شود.

راهی که ختم به خیر می شود

ندای لرستان - خرم آباد - سیل فروردین ماه 98 علاوه بر خسارت های بسیار در حوزه های مختلف، حدود یکهزار و 200 متر از جاده ها و صدها دهنه پل را تخریب کرد که جاده 120 کیلومتری خرم آباد - پلدختر نمونه بارز خسارت سهمگین سیل به زیرساخت های ارتباطی است.

وعده وزارت نیرو تحقق نیافت/ گروکشی بانک از سیل‌زدگان لرستان

ندای لرستان - خرم آباد- عدم تحقق وعده وزارت نیرو به ساکنان حاشیه سد سیمره، گروکشی بانک از سیل‌زدگان، نگرانی از عدم احداث دیواره‌های ساحلی و ... از جمله آخرین خبرها از مناطق سیل‌زده لرستان است.

دلفان، آسیب پذیر در مقابل حوادث آتش سوزی

ندای لرستان- شهرستان دلفان در استان لرستان با بیش از 2 هزار و 500 کیلومتر مربع مساحت و 440 روستا از شهرستان های بی دفاع و آسیب پذیر در مقابل حوادث همچون آتش سوزی است

شیرز، شگفتی گردشگری لرستان

ندای لرستان- سایت گردشگری تنگه "شیرز" ، جاذبه گردشگری منحصر به فرد، مجموعه ای ازظرفیت های طبیعی، تاریخی، ژئوتوریسمی، اکو توریسمی دیار لرستان است.

/گزارش/ تفنگ را برندار برادر!

ندای لرستان - در لرستان و چند استان دیگر از گذشته‌های بسیار دور، رسمی در مراسم شادی وجود دارد که دست به تفنگ می‌شوند و تیراندازی می‌کنند که البته شرایط ...

زباله گردی، زخمی بر سیمای شهر

ندای لرستان- حوالی ظهر بود خستگی از دور هم بر چهره اش نمایان شده و به دیوار مسجد نزدیک چهار راه تکیه داده و اطرافش کیسه های خاکی رنگ و چرک مانندی قرار دارد، که به تقکیک در هر کدام زباله هایی انباشته و کمی آن طرف تر بر چرخ دستی چوبی اش نیز کیسه های مشابهی نهاده است

رسوب مشکلات سیل در بخشداری‌های لرستان

ندای لرستان - خرم آباد - سیل فروردین ماه در لرستان خسارت زیادی به زیرساخت‌ها و ابنیه‌ های عمومی و خصوصی وارد کرد که در میان انبوه خسارات و خرابی‌ها، مشکلاتی که بخشداران با آن مواجه بوده و هستند همچنان ادامه دارد.

ساير مطالب

شادی ، نیاز کودکان و نوجوانان سیلزده

سیل و ناهنجاری اقلیمی

مردی از تبار طبیعت

محرومیت هایی که سیل دوچندان کرد

نکاتی راهبردی در مدیریت بلایا

تالاب بیشه دالان ظرفیتی برای گردشگری بروجرد

زنان، روایت گران سیل

کاش باران نبارد!

تدبیری باید...

سیل به جاذبه های گردشگری هم رحم نکرد

اینجا خبری از بهار نیست - الهام بابایی*

ایستاده خوابیدن را سیل به من یاد داد

در مسیر سیلاب؛ از دهلیج تا پلدختر

سیلابهای ویرانگر اخیر عموما به دلیل توسعه ناپایدار شهرها است!

آبشارهای لرستان، جاذبه هایی به خنکای بهار

عوارض شنوایی و روان‌پزشکی مشکل بروز انفجار در برخی افراد است

نه به چهارشنبه‌سوری چینی!

عوامل مؤثر بر شکل‌گیری شخصیت انسان

ویتامین D3 را به چه خوردنی‌هایی می‌توان اضافه کرد؟

آش گوشت خرم‌آباد، خوراک مراسمات و اعیاد

زنان کارگر؛ سقوط از ارتفاع پاکیزگی

نعل وارونه‌ی شورا!

تمدن لرستان و بی‌مهری وندال‌ها!

خیابان‌های خالی از پل‌های عابر

مدرسه کانکسی، حسینیه و حسرت دانش آموزان

سفری تا مهربانی

قلم فروشی!

لرستان سیراب اما تشنه

فرود پرندگان مهاجر در طبیعت دوست داشتنی لرستان

/گزارش/ پل دره خزینه معلق بین بودن یا نبودن

پذیرش 168 مقاله در همایش بین‌المللی «سیره علوی»/50 مقاله برگزیده شد

تکرار معضل کوچ زودهنگام/ مدیریت کوچ نیازمند همکاری مسئولان 3استان

ارسال 300 مقاله به دبیرخانه همایش بین‌المللی سیره علوی

خرید کالای داخلی اولویت اول ایرانیان در پایان سال

پلی که چاره ساز نبود!

تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان

با اهدا خون به پیشواز بهار برویم

کودک همسری روابط اجتماعی را مختل می‌کند

از حاشیه دوری کن پسر!

روایتی از قله تا دامنه‌های زاگرس؛ خانه‌های خشتی قوام می‌گیرد

«EB» هیچ درمانی ندارد/ با پانسمان‌های خاص می‎توان از میزان زخم‌ها کاست

23 بهمن 1357 خونین‌ترین روز تاریخ مبارزات مردم خرم‌آباد

ریشه‌های انقلاب اسلامی

دیابت باعث کاهش قطر مویرگ‌ها می‎شود

گسترش خدمات درمانی در دل روستاها/ 2000 تخت بیمارستانی ایجاد شد

ارمغان روشنایی به 2700روستای لرستان رسید/رشد 3900درصدی پستهای برق

استانی شدن انتخابات مجلس، نیاز جامعه یا دغدغه‌ی استمرار

سیل مغلوب مدیریت ،تدبیر و تلاش ستاد بحران دلفان

چهار دهه حضور و مشارکت زنانه با حمایت نهادهای انقلابی

لرستان استانی که غنی است - محمود داودی نژاد*

غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه و تورهای غیرمجاز

بنیادی که برکت آورد

نوروز نزدیک است،‍ فرصت سوزی نکنیم

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

ایهام‌سازی یکی از مهم‌ترین کارکردهای بدل بلاغی در غزلیات حافظ

جهاد نهادهای انقلابی در دل مناطق محروم/ نور امید به روستاها تابید

انتصاب فرماندار زن؛ آغازی بر پایان یک ترس

بحران در شهرداری‌های لرستان/ وعده‌های معاون وزیر عملی می‌شود؟

«ونایی» در تصرف سفره‌خانه‌های بدون مجوز/ ساماندهی شاید وقتی دیگر!

هواپیماهای کوچک، بر فراز خرم‌آباد

زندگی‌ای که خاکستر می‎شود

/گزارش/ تقلای زبان‌بسته‌ها از دستِ انسان‌نماها

لزوم احداث پارک فرهنگ ترافیک در مرکز لرستان

سنگ‌تراشان، روستایی آیینی

/گزارش/ سرنوشتی که در خیابان رقم می‌خورد

مهری که به دل ننشست

لرستان در خطر تنش آبی شدید قرار دارد

/گزارش/ در انتظار ‌شهری بدون مانع!

/گزارش/ ما هیچ، ما پروژه!

ملیله، هنری نقره‌ای

گشت نامحسوس مرگ در جاده ترانزیتی؛ نامه به روحانی هم راهگشا نشد

کمبود اعتبار ، خطری در کمین مدارس لرستان

سفری به بلندای تاریخ/ از بزنوید تا لیروک

چرا باید همه راه‌ها به تهران ختم شود؟

کرسی بهانه دورهمی‌های ایرانی/از گرمابخش محفل زمستانی بیشتر بدانید

سفره رنگی رویای شب نارنجی‎پوشان

بازی با تفنگ در جشن‌ها: مسئله‌ای اجتماعی

زنانی که بلوط می چینند

/گزارش/ هوش از سر کنتورهای هوشمند لرستان رفته است

بهداشت و درمان لرستان در مسیر توسعه قرار گرفته است

/گزارش/ فرود طرحی در فرودگاه خرم‌آباد

تکدی‌گری هنجار یا ناهنجاری!

تالاب گری بلمک مغفول سازمان محیط زیست

جیب خالی کارگران شهرداری بروجرد/وعده 2هفته‌ای رئیس شورابه کارگران

جلوه‌های پاییزی پایتخت ژئوتوریسم؛بهشت هزاررنگ گردشگران رامی‌خواند

جاده ی استرس زا و عقبگرد گردشگران!

دولت الکترونیک مانع از تضییع حقوق شهروندان می‌شود

/گزارش/ پایهٔ بی‌پایهٔ پایانهٔ بی‌پایان

صدرنشینِی لرستان در المپیاد استعدادهای برتر وزنه‌برداری کشور

ماشته، اصیل‌ترین بافته سنتی لرستان

فعالیت زباله گردها و تبعات خطرناک برای سلامت جامعه

یک روز با غسال ها!

وضعیت نابسامان ورودی ‌های شهر الیگودرز

انجام مطالعات تدقیق گسل‌ها و تعیین حریم آنها در سه شهر لرستان

هوشیاری در برابر قاتل خاموش با آغاز فصل سرما

گاز نیست؛ درختان بلوط، زغال می‌شوند!

لزوم روزآمد کردن کارکردهای وقف

آزادی؛ از جای خواب تا قهرمانی در آسیا

جفای شکارچیان به طبیعت

کارآفرینی ، خلق ایده از دل محدودیت ها

بافت های فرسوده تهدیدی برای سلامت شهری

آب گزک از محرومیت می‌نالد

تنها پنج درصد متکدیان نیازمند هستند

زورگیری های شبانه

/گزارش/ چادرنشینان صحرا؛ حکایت همچنان باقی است

کام استفاده از زنان و جوانان در پست‌های مدیریتی برای مردم تلخ نشود

بانک‎ها از خلق پول‌های خیالی دست بکشند

جولان متکدیان در بستر عواطف مردمی

گزارش؛ زیروبم سند جامع خشکسالی/اختلاف‌نظرات مسئولان و مجری طرح

مروری بر سوابق محمدی نیا و حضورش در دو انتخابات مجلس

روستاهای خالی از سکنه و گرفتاری در مشکلات شهرنشینی

«ونایی» در محاصره قهوه‌خانه‌های غیرمجاز/ میراث فرهنگی برنامه بدهد

پلدختر خفته بر روی چاه نفت، اما فقیر!

القای قحطی زدگی توهم یا واقعیت؟

دستفروشی، کلاف سردرگم شهرنشینی مدرن

حمایت جامعه از کارآفرینان؛ راهکار حل معضل بیکاری

محرم و احترام به حقوق شهروندی - الهام بابایی*

روغن دارای ترانس خطرناک و سرطان‌زا است

"احتکار" خوره جانِ این روزهایِ اقتصاد

تکیه بر این یکی دو روز دنیا نکنید

محرم و کودکان حسینی - آمنه صارمی*

سراب شوا در خرم آباد رو به قبله است

کودکان گم شده در قعر گوشی ها

زنانی که نان می دهند

گیاهان دارویی فرصتی برای ایجاد اشتغال پایدار

احداث 2 پل دیگر روی «خرم رود»/ آب «گرداب سنگی» دائمی می‌شود

شادی گمشده کجاست؟

شاپورخواست کجا رفت! / نمادسازی یا نمادسوزی؟

یادداشتی برای پدر بلوط/ یک پدر و این همه درخت زخمی!

رسانه‌ها، فرهنگ و توسعه‌

کارت پارک منبع درآمد با رفع ترافیک

بی اجازه دخترها، بله - الهام بابایی**

سد کمال صالح و لزوم احقاق حق لرستان

تالابی که شالی‌زار شد/ سند زیست‌گاه پرندگان در دست کشاورزان!

جرم و بیکاری

روزگار تارِ رودخانه«تیره»/فاجعه زیست‌محیطی که هرسال تکرار می‌شود

تعطیلی امکانات رفاهی آبشار نوژیان در فصل گردشگری

زندگی زیباست؛ غم نان اگر بگذارد

واقع ‌نمایی یا سیاه‌ نمایی؟!

حمایت همه جانبه از کارآفرینان، راهکار مقابله با بیکاری

مصائب پایتخت پل‌های تاریخی؛راه طولانی جهانی شدن و پایی که می‌لنگد

سینمای خاموش لرستان چشم انتظار کمک مسئولان

جذب یا دفع گردشگر؟!

ﺗﻠﺦ اﻣﺎ ﺷﻴﺮﻳﻦ، ﺭاﻫﻲ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺭﻓﺖ

تخریب طبیعت به بهانه‌ توسعه‌ اقتصادی

/گزارش/ لرستان تشنه‎ است، مقصر کیست؟

بنر درمانی!

دره عمیق محرومیت بر بلندای زاگرس؛زخم مراکز درمانی تخریبی ناسور شد

پروژه ها سخن می گویند!

/گزارش/ مجاهدانی گمنام؛ پشت پرده مقاومت مردانی غیور